Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема уроку: «Єретик" і "єретики»
Мета уроку: ознайомити учнів з поемою Т. Шевченка "Єретик", образом Єретика та його життєвим втіленням.
Цілі уроку:
Після його проведення учні повинні знати:
історичну основу написання поеми, її ідейно-тематичний зміст, сутність образу Єретика, його життєві аналоги. вміти:
проаналізувати поему, виділити образ Єретика і ототожнити його з реальними особистостями української історії, з 'ясувати роль "єретиків " у прогресі.
Тип уроку: комбінований.
Методи: евристична бесіда, робота зі схемами, компаративний аналіз.
План уроку
У Вступне слово вчителя.
У Бесіда про геополітичні погляди .
У Перевірка домашнього завдання
У Робота над з 'ясуванням характеру героя поеми "Єретик ".
У Гра "Хто більше "'.
> Робота з ототожнення.
У Підведення підсумків.
У Повідомлення домашнього завдання.
Хід уроку
Вступне слово вчителя.
Сьогодні на уроці ми будемо говорити про один з найкращих творів Тараса Григоровича - поему "Єретик". Ви всі її прочитали і з'ясували її ідейно-тематичне наповнення, проте наше завдання сьогодні - оживити поему, "викликати привид " Великого Єретика Івана Гуса, щоб збагнути, хто такі ці "єретики". Ще ми поговоримо про геополітичні погляди Т. Шевченка. Вчитель розповідає про історичну основу написання поеми, постаті П. Шафарика і Я. Гуса.
Бесіда про думки Шевченка щодо слов'янського братства, викладені у вступі до поеми, навколо порівняння слів О. Пушкіна "Славянские ль ручьи
сольются в русском море? // Оно ль иссякнет? Вот вопрос? " і слів з поеми "Твоє море слов 'янськеє, нове... Звів єств одне море // слов'янськії ріки!"
Об'єкт аналізу - образ моря: яке воно: нова російська імперія чи єдність рівних?
Ріка і "ручей" — яка різниця?
Яка доля ріки і "ручья" після влиття в ці моря?
Перевірка д/з: Прочитати поему "Єретик", написати сиггісиїит уііае Яна Гуса, на його основі з 'ясувати ідею поеми.
Отже, будемо з 'ясовувати характер героя.
Бесіда про характер Яна Гуса за питаннями:
> Хто такий єретик?
> Проти кого бореться Гус?
У Чи принциповим є те, що це саме церква, чи могла б це бути інша
система? Яка? У Проти яких держав боролися і борються прогресивні люди?
(Уточнююче питання: держав якого ладу?) У Що кличе Гуса до боротьби? У Чи обов 'язково було йому повстати?
> Чи знав Гус про те, що на нього чекає покарання?
У Чому він все ж таки продовжив боротьбу?
У Чи мав Гус послідовників своєї справи у Чехії?
> А попередників у справі поборення зла, втіленого в Системі?
У А послідовників у цій справі? Я
У ким був результат боротьби Гуса? ' У Згадайте останні слова "Думи про Самійла Кішку ". Який зв 'язок вони
мають з Яном Гусом? У То хто такий Єретик-Непокірний?
Гра "Хто більше".
Один ряд З хвилини згадує "єретиків " світової історії, другий — українських
XIX століття, третій — українських XX і XXI століття. Потім одна людина
з ряду пише прізвища на дошці.
Важливо, щоб були такі імена:
Світ: Сократ, Дж. Бруно, ГГалілей, Ян Гус, декабристи
Україна XIXст.: Т. Шевченко, І. Франко, П. Грабовський
Україна ХХ-ХХІ ст.: О. Ольжич, Л. Курбас, М. Хвильовий, М. Куліш,
Г. Чупринка, В. Стус, І. Калинець, Г. Гонгадзе.
Учні (4, що розбиратимуть приклади І. Гуса, Т. Шевченка, В. Стуса і
Г. Гонгадзе) повинні відповісти на запитання:
Яким був духовний рівень цих людей?
Проти чого і проти кого вони боролися?
Чого вони могли б досягнути, якби скорилися?
Яким був результат їх діяльності?
Яким чином їх оголосили ворогами?
Чи збулися їх прагнення?
Отже, тепер даймо відповідь на запитання: чому Шевченко звернувся до
постаті Гуса, і що він неї вклав?
Домашнє завдання:
Написати міні-есе "Єретики в світовому прогресі"


