Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Загальноосвітня школа I - ІІ ступенів № 2 м. Ясинувата

Урок з читання у 3 класі

за темою: „ Роде наш красний"

Підготовлено:

Кулініч В. В.,

вчителем початкових класів

Мета. Розширити, узагальнити знання учнів з теми "Роде наш

красний". Розвивати образну пам'ять, вміння узагальнювати.

Виховувати бажання знати, пам'ятати свій родовід.

Тип уроку. КВК

Хід заняття

Грамзапис "Зелене жито".

Гостей дорогих ми вітаємо щиро,

Стрічаємо хлібом з любов'ю і миром

Для людей відкрита наша хата біла,

Тільки б жодна кривда в неї не забігла.

Хліб ясниться в хаті, сяють очі щирі,

Щоб жилось по правді, щоб жилось у мирі.

(Учениця в національному вбранні підносить хліб на вишитому

рушнику.)

Вчитель. Є скарби, заховані в землі, що розташовані на поверхні і

передаються з покоління в покоління. До таких скарбів

належить пам'ять, передати у спадок онукам і правнукам - ось

наше з вами завдання. А починається воно з найпростішого - шани до батьків своїх, до батьків батьків - дідуся, бабусі.

Батьки і діти! Діти і батьки!

Нероздільне і довічне коло:

Ми засіваємо житейське поле

І не на день майбутній, навіки!

Між нас не ляжуть вирвами роки,

Бо наша кров пульсує в нашій долі.

Батьки і діти! Діти і батьки!

О не ділитесь ви на спільнім полі,

Все ж на ще, од дощинки й навіки

До вічної Тарасової муки

Передаємо своїм дітям і онукам

1 не на день майбутній - на віки!

Вчитель: Ми з вами закінчили вивчати розділ "Роде наш красний". І сьогодні ми вдвох із нашою ведучою проведемо по цьому розділу підсумковий

урок-КВВ. Ведуча хоче побачити і перевірити, як учні класу вміють читати та переказувати, відповідати на запитання, малювати та

декламувати, чи знають прислів'я та приказки, які вони дружні та кмітливі.

А ще сьогодні до нас прийде одна щедра, чарівна, добра гостя, яка з'явиться несподівано. Давайте покажемо нашим гостям, які ми з вами вже розумні та кмітливі.

Ведуча: Поділіться, будь ласка, на дві команди (музика).

> Команди до змагань готові?

> Скажіть, як називаються ваші команди?

Змагання буде оцінювати суддівська бригада.

Оцінювання за п'ятибальною системою.

Змагання починаються.

1. Команди обмінюють привітаннями.

Доньки

Матусина пісня, матусина казка

Для нас, її дочок,- найкраща ласка,

А ви хлоп’ята-забіяки, ніс не задирайте

І з дівчатами до герцю дружно всі вставайте!

Сини.

А ми хлопці-молодці,

Дівчат поважаємо,

Перемогу в боротьбі

Здобути бажаємо.

2. У кожній команді є художник. Зараз ми проведемо конкурс художників.

Хата моя, біла хата,

Рідна моя сторона,

Пахне любисток і м'ята,

Мальви цвітуть край вікна

Я люблю свою хату,

І подвір'я, і садок,

Де і сонця багато!

І в жару холодок.

Намалювати найріднішу, найкрасивішу оселю.

3. Поки художники малюють, ми проведемо конкурс виразного читання.

Цей конкурс складатиметься із трьох подібних завдань, де ви повинні показати своє вміння виразно читати.

1. В якому тексті з вивченого розділу є уривок, що починається словами:

"...І розійшлися люди в різні кінці землі, кожен народ у свою сторону - будувати свої міста..."

> Знайдіть його і виразно прочитайте до кінця.

2. З якого тексту цей уривок? (Дочитати до кінця).

"...Всі побігли до річки, набрали води і кричать наперебій:

> Мамочко, мамочко, пий воду..."

3.  "...Заграло полум’я. Весело зробилося навкруги, тепло..."

Звідки ці слова?

Дочитати до слів: "- втік до лісу"

Слово журі

4 конкурс. На кращого читця –декламатора.

Хто більше і виразніше прочитає вірш з цього розділу.

5  конкурс. Розшифрувати емблему суперника.

Слово журі

6 конкурс. Музична пауза. Команди змагаються у виконанні українських пісень.

7 конкурс. На краще знання приказок і прислів'їв.

1. У кожної команди на столі лежать частини з прислів'їв. Необхідно скласти прислів'я.

2. Хто більше складає прислів'їв, той виграє

Слово журі

8 конкурс. Конкурс капітанів.

У мого Омелечка Невеличка сімеєчка : Тільки він та вона,

Та старий та стара...

Розповісти про свою родину. Вікторина.

9 конкурс.

1. З якого твору ці слова і хто його автор?

"Аж гульк і сам піймався у сільце.»

2. Який твір закінчується словами :

"... Моя рука ніколи і нікому

Ні кривди, ні біди не принесе!"

("Птиця" Д. Павличко)

3. З якого твору ці слова :

"...Як то можна, щоб я ніс на собі і не знав, що я несу?".

(легенда "Бусол")

4.Чим закінчується легенда "Калина?"

5. Про які народні свята згадувалось в цьому розділі?

(свято Тополі, Івана Купала)

6. Звідки ці слова :

"Ті літа давно минули, одлунали, Як мене гілля високе колихало. Знов калина коло млина розквітає. Мого рідного синочка забавляє" (пісня "На калині")

7. Як починається пісня про рушник?

8.Чому людина не знає, доки житиме, і де про це сказано?

9. Як звати дівчину з оповідання "Добраніч, мамочко"? Як

повідомила дівчина про свої успіхи?

Слово журі

Вчитель. Ви добре вивчили розділ "Роде наш красний". І запам'ятали, що рід, родина, народ - це близькі слова.

Народ - це багато людей. Вони розмовляють однією мовою, співають одні пісні, живуть на одній землі.

Це ніби великий, могутній рід. Кожен із вас - маленька частинка великого українського народу. Маленька краплинка відразу висихає, а коли їх багато, коли вони разом-тоді вони могутні, як море. Як би не було окремих краплинок, не було б і дощу. Кожна дощова краплина потрібна землі, щоб напоїти її. Отже кожен з вас потрібен своєму народові, своїй рідній землі. Ви їхнє майбутнє. Рідна земля, рідна мова, рідний народ - це найсвятіше, що є в кожного з нас. Людина, яка відцуралася своєї землі, мови, народу - сирота. Це людина без роду, без Батьківщини.

То ж давайте будемо жити так, щоб нами пишався наш рід, село, пишався народ.

Слово журі

Ведуча. Я, друзі, побачила, що всі ви добре вмієте читати і декламувати, малювати і співати. Це помітила й наша гостя - чарівна, добра й щедра "фея". Дивіться, як вона радіє.

- Як ви гадаєте, чому вона до нас завітала? (Щоб творити чудеса)

Принесла вам подарунки. За активну участь вона нагороджує обидві команди.