Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

5 клас

Урок №29

Тема. Радісне свято Великдень
Мета:

- поглибити знання учнів про Великдень та його символи;

- познайомити з творами сучасних українських композиторів;

- вчити творчо мислити;

- показати зв’язок різних видів мистецтв та життя;

- формувати бажання учнів долучатися до мистецтва;

- знайомити з високохудожніми зразками музики, розвивати кругозір;

- розвивати вокально-хорові навички, працювати над дикцією, диханням, характером творів;

- виховувати бажання підтримувати традиції.

Хід уроку

Організація класу Музичне вітання

Вч. Тема нашого уроку «Радісне свято Великдень».

Що за день чудовий воскресіння,
Сповнений любові і надій?
За чиїмось мудрим повелінням
Світ довкола враз помолодів.
Прямо в хату ллється сонця повінь,
Вже давно такої не було.
А душа стає моя раптово,
Наче біле лебедя крило.
Хоче в небо визволення ради
Із пітьми, що застує мені...
Воскресіння – то велика радість,
Благодать Господня навесні

Вправа «Мікрофон»

Вч. Що вам відомо про Великдень?

(відповіді учнів)

Вч. Які символи Великодня ви знаєте?

(відповіді учнів)

Вч. Як у вашій родині святкується свято?

(відповіді учнів)

Вч. Одним з головних символів Великодня є писанка. В м. Коломия є музей писанки.

Пропонуємо вашій увазі кліп на пісню «Писанка» (див. додаток 1)


Вч. Що нового ви дізнались з цього кліпу? Чи сподобалась вам сама пісня?

Отже, писанкою український народ може пишатися перед усім світом.

Дві учениці нашого класу підготували інформацію.

Уч 1. З глибини віків, від пращурів, нам у спадщину дісталась дивовижна писанка. Традиція писати сягає корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Люди зверталися за допомогою до сонця, вітру, води, землі. З часом ті посилання почали писати на пташиному яйці(бо вражала поява з неживого предмета нового життя). Так виникла писанка-символ нового життя, воскресіння Бога і відродження природи. Напередодні Великодня в Україні існує звичай розписувати яйця й роздарювати їх друзям з добрими намірами.

Уч 2. Колись із писанкою чинили магічні дії. Для гарного врожаю на свято Юрія їх котили по зеленій пшениці. Великоднього ранку молоді вмивалися водою, в яку перед тим клали крашанки та срібні монети, що мали надавати сили й краси. Свячені писанки були оберегом житла від грому й вогню, а людей і тварин-від лихого ока. Покриваючи фарбами та знаками –символами шкарлупу яйця, люди ніби захищали життя, яке зберігалося всередині, від злих сил.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Вч. У Софіївському соборі, в Києві, з’явилась нова мозаїка - образ Богородиці, викладений з 15 тис писанок. Авторка проекту - Оксана Мась склала все це в семи метрове полотно. Закріпила його на 54 панелях, змонтованих в приміщенні Софії Київської.

Пропоную переглянути цікавий і корисний відеорепортаж(див. додаток №2)

Вч. Багато писанкового орнаменту творчо використовують не лише сучасні художники, а й композитори. Як виконавці, ми також можемо долучитися до прекрасного єднання мистецтв.

- Розспів.
- Розучування пісні Муз. В.Таловирі
Сл. С.Жупарина
«Писанки»

Робота над мелодією, дикцією, диханням, характером твору.(фото 1,2)

Вч. Враховуючи всі зауваження пропоную виконати пісню так, щоб перед нашими слухачами постала картина, описана в пісні

Виконання пісні

Вч. Леся (Людмила) Дичко – сучачний український композитор, учениця Костянтина Данькевича. Творчість композитора поширюється на різноманітні музичні жанри – від симфонічного, балетного, вокально-симфонічного до вокального та інструментального. Серед її інструментальних творів варіації для фортепіано «Українські писанки» особливо вирізняються самобутнім використанням та осмисленням української народної пісенності.

Творче завдання: послухайте варіації і опишіть писанки які виникли в нашій уяві.

Слухаємо: Леся Дичко «Укр. писанки»


Учні розповідають, які писанки вони уявили.


Вч. Чи доводилося вам розписувати великодні яйця? Зараз у вас буде така можливість. (Під час другого слухання діти розписують писанку-шаблон; див. фото 3)

Вч. Складаємо писанки в кошик, кожну коротко коментуючи.

Діти кріплять виготовлені писанки на дошку, де заздалегідь намальовано кошик. (див. фото 4)

Вч. Сьогодні ми говорили про символи Великодня. Що ви нового дізналися?

(відповіді дітей)

Я вас вітаю зі святом, бажаю гарного настрою і раджу вдома, разом з близькими, розмалювати свою писанку.

Використанні матеріали

«Воскресіння» Кліп компанії UKRWEST LTD (Canada) «Свято писанки In Ukrainian» Відеоматеріал. Джерело: http://

Додатки

На уроці можно використати відео Pysanka Song (Пісня "Писанка"), що знаходиться за посиланням:

http://www. /watch? v=GCNSA9JJSaA

а також скористатиться матеріалами сайту "Світ писанки":

http://pusanka. /fakt-4.shtml