Тема: Вступ до теми.

Езоп – перший байкар. Езоп « Двоє приятелів і ведмідь».

Мета: 1. Розширювати знання учнів про байку як жанр твору.

Вчити учнів ділити байку на логічно закінчені частини та виділяти

головну думку.

2. Розвивати навички читання байки в особах.

3. Виховувати бажання допомагати один одному в різних ситуаціях.

Обладнання: збірка байок Езопа, індивідуальні папки « Розвиток техніки

читання».

Тип уроку: засвоєння нових знань, навичок та вмінь.

Хід уроку

І. Організація класу

Мовна розминка

1.  Скоромовка

2.  Розчитування за таблицями.(папки «Розвиток техніки читання»)

ІІ. Актуалізація опорних знань

-  Які жанри творів вам відомі?

-  Що таке байка?

-  Хто пише байки?

-  Кого з відомих байкарів ви знаєте?

-  Хто перший написав байку?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

-  Прочитайте назву теми в підручнику.

-  Про що буде розповідатись в ній?

/ Методика « Передбачення»/

2. Повідомлення завдань уроку.

ІУ. Вивчення нового матеріалу

1.  Самостійне опрацювання статті на сторінці 53.

- Що ви довідались про байку?

2.  Словникова робота

Байка – це невеликий за обсягом, здебільшого віршований твір, у якому в гумористичній формі зображені людські вчинки, характери, події.

3.  Робота в парах

/ « Запитання – відповідь» /

- Самостійно опрацюйте повідомлення про Езопа ст.. 54

- Поставте один одному запитання по змісту прочитаного.

4. Читання вчителем частини байки Езопа « Двоє приятелів і ведмідь».

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Продовження читання учнями.

- Про кого розповідається в байці?

- Назвіть головних героїв байки.

5. Словникова робота

/ Система позначок « Поміч» «+» - знаю, «-» - не знаю/

- Прочитайте уважно байку і за допомогою позначок виділіть незна-

йомі слова.

V. Первинне використання набутих знань

1. Робота в парах

- Прочитайте байку і визначте зачин, основну частину і кінцівку.

VІ. Використання знань в стандартних умовах

1.  Читання байки учнями вголос

-  Куди йшли приятелі?

-  Які були між ними відносини?

-  Чому вони тривожились?

-  Яка пригода трапилась в лісі?

-  Як вчинив перший хлопець?

-  А як поступив другий?

-  Якими рисами характеру були наділені хлопці?

-  Які риси характеру схвалюються в байці?

-  А які засуджуються?

2.  Робота за малюнками підручника

-  Який епізод зображено на малюнку?

-  Якими словами можна підписати малюнок?

VІІ. Творче перенесення знань і навичок в нові умови

1.  « Інтервю»

-  А я б вчинив в подібній ситуації так…

VІІІ. Підсумок уроку

-  Що вас вразило в байці?

-  Які види роботи найбільше сподобалися?

-  Кого б ви хотіли наслідувати?

-  Яка головна думка байки?

ІX. Домашнє завдання

Гр.. А навчитись виразно читати байку Езопа « Двоє приятелів і вед-

мідь» та детально переказувати.

Гр.. Б Навчитись виразно читати байку і стисло переказувати, нама-

лювати до байки малюнок.

Гр..С Придумати розповідь «Наша зустріч з ведмедем у лісі»