Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Урок з хімії в 8 класі на тему

Основи: поняття, склад і назви, класифікація, виявлення, використання основ ( № 6 ).

Мета уроку: Сформувати поняття про основи, визначити особливості їх складу та назв, розглянути фізичні властивості основ і ознайомиться з класифікацією основ за їх розчинністю; сформувати вміння складати формули основ, давати їм назви та вміння виявляти луги за допомогою індикаторів.

Обладнання уроку: таблиця розчинності « Солей, основ, кислот», демонстраційні матеріали: нерозчинні основи ( Cu(OH)2, Fe(OH )3, розчин фенолфталеїну, метилоранжу, натрій гідроксид, калій гідроксид. На столах учнів лабораторне обладнання: натрій гідроксид, розчини фенолфталеїну, метилоранжу, штатив пробірок.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Хід уроку.

1. Організаційний етап.

ІІ. Повторення і закріплення знань.

А) Конкурс дартс. Хто влучніше дасть визначення термінів ( працють дві команди).

1 команда. Основні оксиди, кислоти.

2 команда. Кислотні оксиди, безоксигенові кислоти.

Б) Знайди зайве.

1 команда.CuSO4, H2SO4, H3PO4, HNO3

2 команда.Na2O, HCl, Al2O3, CuO

Учитель підводить підсумки роботи команд, визначає переможця.

ІІІ. Актуалізація знань.

- Які класи неорганічних сполук вам відомі?

- Що таке індикатори і для чого їх використовують?

- Як змінює колір метилоранж у кислотах?

- Що треба робити при потраплянні кислот і луг на руки?

ІV.Вивчення нового матеріалу.

Учитель пише формули речовин на дошці: Na2O, HCl, KOH, H2SO4, SO3, Ca ( OH )2.

Учні вибирають знайомі речовини ( кислоти, оксиди ) і дають їм назви.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Учитель звертає увагу учнів на речовини, які залишилися і порівнюють будову їх молекули.

Учитель пояснює, що група « ОН» має назву гідроксильної групи.

Учні спільно з учителем роблять висновок, будови молекули основ – на першому місці обов’зково стоіть метал, а за ним група « ОН».

Учитель пояснює як складається назва основ:

Назва металу ( валентність) + слово «гідроксид»

Учитель дає назву NaOH- натрій гідроксид.

Учні дають назви основам:

KOH, Cu(OH)2, AL(OH )3, Ca(OH )2

Калій гідроксид, купрум ( ІІ ) гідроксид, алюміній гідроксид, кальцій гідроксид.

Учитель звертає увагу учнів на кількість груп « ОН» у складі основ.

Розбирають на прикладі NaOH, Ca( OH )2, Al ( OH )3 визначають валентність металу, учні відповідають, що кількість гідроксильних груп залежить від валентності металу.

Демонстраційний дослід: Учитель демонструє учням зразки основ і ставить питання: Чим відрізняються основи один від одного? ( натрій гідроксид і купрум гідроксид)

Учитель дає пояснення, що розчинні основи мають назву – луги.

Учитель пропонує роботу за таблицею розчинності. Учні знаходять розчинні основи і дають їм назви.

Лабораторний дослід: « Дія індикаторів на луги»

Учитель проводить інструктаж з техніки безпеки при роботі з лугами.

Учні працюють за підручником де є лабораторний досвід.

Виконану роботу учні записують у зошит, у вигляді таблиці.

Метиловий оранжевий

Лакмус

Фенолфталеїн

Нейтральне середовище

Оранжевий

Фіолетовий

Безбарвний

KOH

Жовтий

Синій

Малиновий

NaOH

Жовтий

Синій

Малиновий

Висновок оформлюють спільно з учителем. Луги можна за допомогою індикаторів. Фенолфталеїн – малиновий, метилоранж – жовтий, лакмус – синій.

Використання основ. Розповідь учителя про використання основ.

V.Закріплення вивченого матеріалу

Учні працюють у групах. ( 5 хвилин )

Конкурс « Хімічне лото»

Скласти формули речовин і дати їм назви.

1 група.

Кислотний залишок,

гідроксильна

група

Метал

SO32-

NO3-

Cl-

ОН-

Mg2+

Al3+

K+

2група.

Гідроксильна

група, кислотний

залишок

Метал

ОН-

SO42-

PO43-

CO32-

Ca2+

Na+

Fe3+

Учні обирають учня, який буде відповідати - за допомогою кубика.

Кожна група дає відповідь за чергою, учні інших груп приймають участь у оцінці знань інших учнів. За кожну формулу, яка складена без допомоги групи учень отримує 0,5 б.

Робота за таблицею розчинності. Треба вибрати два приклади розчинних і нерозчинних основ і дати їм назви. ( працює клас).

Конкурс « Ворожіння на ромашці».

На дошці прикріплена «ромашка» із завданнями на зворотному боці кожної пелюстки. По одному учню з кожної команди знімають пелюстки по черзі. За вірну відповідь 1 б., за відповідь з допомогою команди 0,5.

Завдання на пелюстках:

1. На які групи поділяються кислоти?

2. Дати назви наступним оксидам:CaO,Al2O3,SO2.

3. Що таке луги? Наведіть приклад.

4. Дати назви кислотам - H2SO4, HNO3, H,S.

5. Як утворюються кислотні оксиди?

6. Як утворюються основні оксиди?

7. Як можна визначити кислоту?

8. На які групи поділяються основи?

9. Які типи хімічних реакцій вам відомі?

2. Підсумок уроку.

Підсумок уроку учні роблять спільно з учителем:

Дають поняття основам, лугам, розповідають як можна визначити основи і як даються їм назви.

3. Домашнє завдання. Опрацювати § 10, відповісти на питання після параграфу № 4-5, додаткове відповідь на питання 8, 9.