Районний відділ Апостолівської райдержадміністрації загальноосвітньої

школи №2 І-ІІІ ступеня м. Зеленодольська

Начальник відділу освіти Колєснік Л. П.

Директор школи

План – конспект уроку

з читання.

Старший учитель Бока Валентина Іванівна

2011 рік

Урок№55 14.12.2011.

ЧОМУ ДІТИ ЗАЛЕЖНІ ВІД ТЕЛЕВІЗОРА?

Матеріал уроку. За В. Кавою «Я і мій телевізор»

Мета. Удосконалювати навички правильного і виразного читання, зв язного

мовлення, уміння учнів читати в особах, доводити свою думку, вміння

працювати самостійно, формувати оцінні судження. Розширювати чи-

тацький кругозір. Розвивати мислення, фантазію, читацькі навички. Ви-

хорувати уміння правильно організовувати своє дозвілля.

Обладнання. Тлумачні словники, «Тематичний словник школяра»,портрет

В. Кави, картинки телевізорів різних поколінь, картки з індивідуальним

завданням, малюнки дітей «Який я бачу телевізор в майбутньому», порт-

рети героїв із пригодницьких фільмів, таблиці «Шульте».

Хід уроку

І. Організація і психологічний настрій класу.

1.Промовляння учнями

- Я є сила.

- Я єволя.

- Я є все прекрасне на землі і мені все вдається.

2. Очікування.

Вправи для розчитування.( Робота по таблиці Шульте)

3. Гра «Без зупинок». Читай чітко, швидко, без зупинок.

рис приз оси коси

сук стук зал залп

мак смак шапки тапки

тук стук

кіт кріт

4. Гра «Не зіб’юсь» Швидко прочитай слова. Не спіткнись на слові, яке відрізняється від інших однією буквою.

1Капуста, капуста, пусто, капуста

2.Мишка, мишка, кішка, мишка

3.Зима, зима, сама, зима

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

4.Кіт, кит, кіт, кіт

5.Гілка, гілка, білка, гілка

5.Гра «Впізнай з першого погляду».

шк-л-р хв-л-н - т-л-в-з-р

вч-т-ль с-к-нд - т-л-ф-н

хл-б-р-б г-д-н - т-л-гр-ф

Завдання біля дошки (парна робота)

1.Склади прислів я. До першої частини прислів я, написаної ліворуч,

добери закінчення з правої частини.

Серпень збирає, іде зима.

Держись Хома, зима поїдає.

2.Склади прислів я за цифровими підказками.

1. що 4. те 3. сієш

6. по 5. й 7. жнеш 2. по

3.Знайди пару. Поєднай слова лівої і правої колонок парами за змістом.

зайчик сестричка

котик побігайчик

лисичка сестричка

4. З усіма. До слова ПОМЕШКАННЯ дібрати синоніми.

ІІ. Підготовка до сприймання нового матеріалу.

1. Відгадайте загадку

Не радіо, а говорить.

Не театр, а кіно показує.(Телевізор )

2.Складання асоціативного куща

мультики, новини

кіно телевізор гумор

інтерес, нові передачі

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

1.Робота зі стрічкою «Буквений ряд» Учням першого варіанту скласти і прочитати вислів. За стрілками, які показують напрям у низ, учням другого варіанту - угору.

В Я І І К М Т І О Й Р Т К Е А Л В Е А В І З О Р

- Поміркуйте, про що може йти мова в цьому творі?.

2. Хвилинка етимології.

теле - з грецької - далеко.

ТЕЛЕВІЗОР

візор - з латинської - той, хто бачить.

Телевізоррадіотехнічний пристрій для приймання телепередач.

-Включаємо канал 1+1(повідомлення, новини)

1 диктор. Про винайдення телевізора 2 диктор. Про його винахідника 3 диктор. Значення телевізора для всього людства.

-Сьогодні ми читатимемо оповідання «Я і мій телевізор». Автор цього оповідання В. Кава.

4 диктор. Повідомлення про життєвий шлях В. Кави.

-Головний герой – школяр. Поміркуйте, як автор ставиться до поведінки хлопчика.

VI. Опрацювання оповідання «Я і мій телевізор» за В. Кавою

1. Словникова робота а) читання «пірамідок» слів, тренування у швидкості читання.

байдуже подалася засиджуйся

бідкалася похнюпилася скалатнулися

кінострічка мекаєш – бекаєш мультиплікаційні

б) Тлумачення незрозумілих слів

Гангстери – назва бандитів.

Значев я – від нічого робити.

в) Робота над висловами.

· Вхопив слова вухами.

· Пропустив повз вуха.

· Кров з носа треба.

-Чи чули ви такі вислови? Який з них можете пояснити?

-Читаючи твір, зверніть увагу, у я кому значенні вжив їх автор.

2. Читання тексту учнями(сонечком, буксиром, ланцюжком) Перевірка первинного сприймання.

-Коли і де відбуваються описані події?

-Назвіть усі дійові особи оповідання. А хто головний герой твору?

-Що писав Вітя Таран?

-Чи знав хлопчик, про що писати твір?

Психологічна ф/хв. «Настрій»

Подумайте про власний настрій. За допомогою ходи продемонструйте різний настрій.

Рухайтесь, як

-дуже втомлена людина;

-людина, яка чогось боїться;

-геній, який отримав Нобелівську премію;

-щаслива людина.

-Ви, дітки, найщасливіші! Пам ятайте про це!

3.Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.

-Почитайте в особах розмову мами із сином. Чому Вітя говорив із сумом?

-Прочитайте, як хлопчик працював над твором. Чому він щоразу відмовлявся від ідей,

«які приходили в голову»?

-Чому Митько приходив щодня до Віті?

-Хто «позбавив» канікул Митька й Вітю?

4.Гра «Хто читає уважніше?»

а)Прочитайте реченя, в яких вжито вирази зі словникової роботи. Чи правильно ми пояснили їх значення?

б)Включаємо канал «Інтер» (групова робота)

Диктори озвучують складену особисто своєю групою казку «Про пригоди Павлуші та Яви і їхньої корови Контрибуція».

Діафільм «Пригоди братів Сирників» озвучує друга група дикторів.

в)Включаємо «Новий канал» Група дикторів розповідає гуморески про телебачення.

г)Гра «Чи були такі речення в тексті?»

- Ну, дописуй, я не буду тобі заважати. (Ні) - Я встав уранці, вмився, наївся і пішов на вулицю. (Ні) - Вітя труснув, для чогось посмикав носа. (Так) - Вітя сумно і скорботно похитав головою. (Ні) - Скалатнулися їхні серця – надвір, негайно на двір! (Так)

д) Включаємо канал «Інтер» - Назвіть героїв, яких ви бачите на малюнках.

-З яких пригодницьких фільмів ці герої?

Робота в групі. Складання оповідання.

V. Підсумок уроку.

- Якими ви уявляєте Вітю і Митька? - Що схвалюєте, а що засуджуєте у поведінці головного героя? - Як ви хочете провести свої зимові канікули? - Що для вас значить телевізор?

images.jpg

- Чи здійснилися ваші очікування?

VI. Д/з Скласти пам’ятку «Телевізор – мій друг» Читати, стисло переказувати оповідання « Я і мій телевізор»