Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Тема: Усне і письмове додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування

задач.

Мета: створити умови для формування предметних компетенцій та

базових компетентностей:

закріплювати вміння виконувати усне додавання і віднімання двоцифрових чисел

без переходу через десяток;

вчити працювати над задачею;

розвивати вміння порівнювати і робити математичні узагальнення, логічне

мислення, пам’ять, увагу;

виховувати людяність, товариськість, готовність прийти на допомогу

товаришу, який потрапив у біду.

Обладнання: карта подорожі, комп’ютер, казковий герой.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Ось і дзвоник пролунав,

Для навчання час настав

Дітки, сядьте всі зручненько,

Ручки покладіть гарненько,

Бо урок у нас незвичний,

Чарівний, математичний!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Була у діда внучка — дуже велика Чомучка.

Зранку й до обіду не дає спокою діду.

«Куди лізе комашка? А як росте ромашка?

Куди заходить сонце? Хто заглянув у віконце?»

І ось одного разу, коли Чомучка дуже надокучила діду своїми запитаннями, він не витримав:

- Ти хочеш, щоб я тобі дав на всі запитання готові відповіді? Ти дуже допитлива. Але знання лише тоді ціняться, коли вони здобуті працею. Ось тобі чарівна книга і карта, яка приведе тебе до Країни Знань. Дорога до цієї Країни далека і цікава, водночас і небезпечна. Знаходиться вона так далеко, що не доїдеш до неї автобусом, не домчиш поїздом, не допливеш кораблем, не долетиш літаком. Лише думкою та розумом можеш побувати там. Вона пролягатиме через «Море Помилок», «Гори Наполегливої Праці».

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Дівчинка взяла книгу і карту та й вирушила в дорогу. Але подорожувати самій страшно, і вона вирішила взяти з собою і наш клас.

- Чи погоджуєтеся ви допомогти подолати Чомучці всі перешкоди і дібратися до Великої Країни?

ІІІ. Математична розминка.

Вирушила Чомучка в дорогу. І незабаром вона прийшла до берега моря. Кругом було порожньо і безлюдно. Чомучка сіла у самотній кораблик і замислилася. Вона не знала, куди їй пливти.

· Допомагаємо Чомучці.

а) Гра „Знайди числа - шпигуни".

39, 48, 57, 59, 66, 75, 77, 84, 93.

Чому ви так вважаєте? (Одиниці решти чисел зменшуються на 1)

А чим ще цікаві записані числа? (Десятки збільшуються на один десяток)

А я помітила, що сума цифр кожного числа дорівнює 12.

б) Хвилинка каліграфії.

Запишіть цей ряд чисел без „шпигунів" в зошити, звертаючи увагу на правильне та каліграфічне написання цифр.

в) Цікаві задачі.

© Один чоловік несе 10 кг вати, а другий - 10 кг цукру. Кому з них важче?

© У кицьки 10 кошенят. Четверо сірі, а серед решти - порівну рудих і чорних. Скільки чорних кошенят у кицьки?

© Чебурашка домовився з Геною зустрітись в четвертому вагоні поїзда.

Гена сів у четвертий вагон від „голови" поїзда, а Чебурашка - від

„хвоста"'. Чи зустрілись вони? Чому?

Що з цієї задачі ми повинні взяти для себе, коли прийдеться зустрічатися біля

поїзда?

(Чітко вказувати № вагона, і від „голови" чи від „хвоста" поїзда)

— Молодці, діти, тепер Чомучка може сміливо вирушати в путь.

— Але раптом, звідки не візьмись, на берег набігла хвиля. Вона підхопила кораблик і понесла в море. І так швидко, що Чомучка навіть злякатися не встигла, як опинилася на Острові Скарбів. Недалеко від кораблика вода зашуміла, і звідти виринула голова чудовиська. Потім ще одна й ще. Чудовиськ було дуже багато.

— Ви хто? — прошепотіла Чомучка.

— Ми помилки твої і твоїх друзів. Ми тебе знищимо. Спочатку Чомучці стало страшно, але вона згадала про книгу. Відшукала, що основна зброя проти помилок — це увага плюс правила.

· Допомагаємо Чомучці:

— Як називаються числа при додаванні?

— Які ще правила при додаванні ви знаєте?

— Як називаються числа при відніманні?

— Які правила письмового додавання і віднімання?

· Математичний диктант

Запишіть число, яке складається з 5дес.6од;

Знайдіть різницю чисел 100 та 50;

До 37 додайте 10;

80 зменшіть на 12;

Знайдіть суму чисел 25 і 14;

Запишіть найбільше двоцифрове число.

( Перевірка зробленого за комп’ютером)

ІV. Робота над темою уроку.

Ось не залишилось жодного чудовиська, вітер швидко поніс кораблик. Непомітно вона добралася до наступного острова – Таємничого. На цьому острові чекали Чомучку нові випробовування та перешкоди. Вибратися із нього вона може тільки з вашою допомогою.

· Допомагаємо Чомучці:

1. Розв’язати приклади - робота в парах.

Один учень пояснює, інший слухає, контролює, потім міняються ролями

+18 56 – 9 76 + 4

- Хто з ваших друзів не допустив жодної помилки?

2. Самостійна робота № 000

- То про які ж таємниці дізналася Чомучка? ( Як правильно письмово додавати і віднімати двоцифрові числа).

- Добираючись до корабля, дівчинка почула дивний звук. Повернувшись в сторону моря, вона зачарувалася дивною картиною.

Фізкультхвилинка

Рибки плавають, пірнають,

Потім знову виринають.

Хвостиками хлюпають,

Голівками стукають.

Раз, два – всі пірнають,

Три, чотири – виринають.

П’ять, шість, сім – працювати треба всім.

- Дівчинка, намилувавшись рибками, знову вирушила в путь. Вдалині вона побачила острів

Королівство Задач.

Спустившись на незнайомий берег, дівчинка з полегшенням зітхнула і пішла вузькою стежкою вгору. Стало важко дихати. Сміливість і впевненість почали покидати дівчинку. Вона знову згадала про книгу. Відкрила її і прочитала:” Шлях у Країну Знань пролягає через Гори Наполегливої Праці. Голос Лінощів ласкаво шепотів: «Сядь, відпочинь, навіщо тобі ці гори?». Але Чомучка знала, що ні в якому разі не можна дозволити перемогти себе. Потрібно іти вперед. Дівчинка підвела голову і на вершинах побачила задачі, які потрібно розв’язати.

Задача 569 – усно, колективно.

- Яка довжина зеленої смужки?

- А червоної?

- Що сказано про довжину білої смужки?

- Як знайти її довжину?

- Якою ж буде її довжина?

- То яка смужка найкоротша?

- А на скільки см найдовша смужка більша від найкоротшої?

Задачу 472 розв’язати самостійно.

Сильніші учні складають ще вираз до задачі.

Робота за таблицею.

Розв’язок задачі.

Розв'язавши задачі, Чомучка побігла далі. Але раптом земля під ногами захиталася. Ноги почали провалюватися. Дівчинці перехотілося іти вперед.

- Це так важко! Хочу погратися і відпочити! - почала вередувати вона. Але голос книжки вивів її з цього стану. «Опам'ятайся! Вередування ще нікого до добра не доводило. Крім слова «хочу», є ще слово «потрібно» і «необхідно».

· Допожемо Чомучці повірити в свої сили.

Задачі з логічним навантаженням

1. Скільки років Кості, якщо, коли до його років додати ще 8 і ще 1, то буде 20? (11)

2. У мене 3 сини, і в кожного з них сестра. Скільки у мене дітей? (4)

3. На полиці стоїть 15 книжок. Якою за порядковим номером буде сьома книжка в ряду, якщо рахувати справа наліво? (9)

4. Кавун важить 2 кг та ще стільки ж. Скільки важить його половина? (2 кг)

Чомучка зрозуміла, у яке страшне Вередливе Болото вона могла потрапити. Але ми допомогли їй вибратися з нього. Вона знову попливла далі.

Дівчинка думала, що вже закінчилися випробовування.. Але попереду виднівся ще один острів Геометричне Королівство.

І варіант – накреслити прямокутник зі сторонами – 3 см і 4 см, Р - ?.

ІІ варіант – накреслити квадрат зі стороною – 4 см, Р - ?.

І з цим завданням ви допомогли їй справитися. Дівчинка задоволена, побігла стежинкою і перед нею відкрилася чудова Країна Знань. Чомучка зрозуміла, що знання, здобуті тяжкою працею, набагато цінніші, ніж готові відповіді дідуся. Це була її велика перемога, А ви це зрозуміли?

V. Підсумок уроку

- Чи сподобалася вам подорож?

- Що вам вдалося найкраще? Що найгірше?

- Що запам’яталося з уроку?

За допомогою кольорових олівців намалюйте у зошиті на полях свій настрій.

VІ. Домашнє завдання.

№ 000, 571.

Хмельницьке навчально – виховне об’єднання №28

Урок

математики

в 2- Д класі

Вчитель: Просвітлюк І. І..

м. Хмельницький

Список використаних джерел

1.Богданович . Підручник для 2 класу. – К.: «Освіта», 2002. – 159 с.

2.Програми для середньої загальноосвітньої школи, 1-4 класи. - К.: Початкова школа, 2006 р.

3. Нестандартний урок-сюрприз з математики у 2 класі. // ПОЧАТКОВА ШКОЛА.- 2011.- (№ !2).- с.22

4. Обчислювальні навички як складова предметно-математичної компетентності молодшого школяра..... //ПОЧАТКОВА ШКОЛА№8). – с.43.

5. У світі чисел. Назви чисел при множенні: Урок-подорож з математики: 3 кл. // Розкажіть онуку. – 2007. – Лют. (№ 2). – С. 100.