Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Урок фізики в 7 класі. Підготувала

Тема: Дисперсія світла. Спектральний склад світла. Кольори

Мета уроку: сформувати наступні знання, вміння та уявлення:

    Біле світло – складне, його можна розкласти на 7 кольорів. Світло можна розкласти за допомогою призми. Дисперсія – залежність показника заломлення від кольору Додавання кольорів застосовують у моніторах. Сформувати вміння пояснювати кольори поверхонь.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: проектор, синій фільтр, призма, прилад для додавання спектру, аркуш з кольоровими (червоними і зеленими) літерами та кольоровими геометричними фігурами, Зокрема червоним колом.

План уроку

Мотивація. Повторення одночасно з актуалізацією знань. Робота над новим матеріалом. Розв’язання вправ на застосування і закріплення нового матеріалу. Повідомлення учителя про застосування явища у техніці. Перевірка засвоєного матеріалу Підведення підсумків, оцінювання учнів.

Новизна полягає у застосуванні проектора не тільки за прямим призначенням, а і у якості лабораторного обладнання – можна швидко отримати пучок світла для проходження через призму, швидко отримати джерело світла будь – якого кольору.( Клас миттєво можна освітити потрібним кольором.)

Хід уроку

Відкриваємо презентацію «Урок _головна».

На екрані після слайду з темою уроку(№1) з’являється слайд(№2) з віршиком:

Довкола світ такий чудовий
Він різнобарвний-кольоровий
Світ синій, червоний, зелений, блакитний
Він жовтим, бузковим, оранжевим квітне
Куди ти тільки не підеш - веселки барви віднайдеш.

Учитель пропонує дітям замислитись над питанням, чому наш світ такий різнобарвний, пригадати, що вони вже знають про світло з уроків малювання, повідомляє (слайд №3), що на уроці діти дізнаються про наступне.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?
    Чому наш світ такий різнокольоровій? Чому сніг білий? Чому трава зелена? (Будуть вміти пояснювати кольори). Чому вугілля чорне? Як утворюються кольори на екрані монітору? Як світло проходить через призму?

Для того, каже учитель, щоб гарно зрозуміти матеріал, треба повторити домашнє завдання. Два або три учні ( в залежності від того, скільки в класі комп’ютерів) виконують тести за допомогою комп’ютерів, решта учнів працює зі слайдами 4 і 5.

Учитель працює з класом за такими питаннями:

Що таке кут падіння? Як побудувати кут падіння?

Що таке кут відбивання?

Сформулювати закон відбивання світла.

Як побудувати подальший хід променя? (слайд 4, лівий малюнок; демонструємо побудову на слайді).

Що таке кут заломлення?

Світло падає з повітря у скло. Який кут більше – падіння чи заломлення?

Як побудувати подальший хід променя? ((слайд 4, правий малюнок; демонструємо на слайді).

Побудувати подальший хід променя у призмі. (Обговорення, як це зробити з подальшою демонстрацією на слайді №5)

Учитель пропонує подивитись, що буде, якщо через призму пропустити біле світло. ( На попередньому уроці через призму пропускали червоне світло від лазерної указки)

Далі в затемненому класі за допомогою слайду №6 демонструємо розкладання світла у призмі. Для цього клацаємо на слові «Дослід». Відкривається гіперпосилання – біла полоса на чорному фоні.

На шляху білого променя від проектора помішаємо призму і спостерігаємо райдугу. Якщо проектор знаходиться під стелею, відповідно треба зменшити ширину і довжину смуги, адже призма в цьому випадку буде розташована недалеко від екрану.

Учитель повідомляє, що вперше такий дослід зробив Ньютон.

Тепер обговорюємо дослід По – перше, робимо висновок, що біле світло – складне, призма розкладає біле світло на кольори( 7 кольорів). Учні записують:

Біле світло – складне.

Продовжуємо обговорювати дослід по питанням слайда №7.

На які кольори розкладається біле світло?

Який колір відхиляється найменше?

Який колір відхиляється найбільше?

Світло кожного кольору заломлюється по – різному. Учні записують у зошиті:

Дисперсія – залежність показника заломлення від кольору.

Далі вчитель пропонує дітям поміркувати над питанням:

Який колір буде, якщо змішати всі кольори райдуги?

Робимо дослід по змішуванню кольорів. Для цього знов розкладаємо світло у спектр, але тепер вже додаємо кольори за допомогою приладу для додавання спектру -

клацаємо на слові «Дослід». Відкривається гіперпосилання – біла полоса на чорному фоні. На шляху білого променя від проектора поміщаємо призму і спостерігаємо райдугу. Розташовуємо на райдузі дзеркала приладу для додавання спектру, збираємо кольори на екрані. Екран слід брати напівпрозорий, або повертати проектор (якщо він не закріплений), або застосовувати ще одне дзеркало.

1- проектор

2- білий промінь

3- призма

4- прилад для додавання спектру

5- дзеркало

6- екран, на якому додаються кольори

Якщо немає приладу для додавання спектру, друкуємо і вирізаємо коло і обертаємо його за допомогою центробіжної машини або дрилі.

Робимо висновок – кольори можна додавати. Змішавши кольори, можна отримати білий колір. Для отримання білого кольору не обов’язково додавати 7 кольорів, достатньо змішати червоний, зелений, синій.

За допомогою слайду № 8 показуємо, як можна запам’ятати порядок кольорів.

Обговорюємо питання:

- який колір відбиває червоний папір? (слайд №9)

- який колір пройде скрізь зелене скло?

При обговоренні звертаємо увагу на те, що бачимо той колір, який потрапив до наших очей.

Переходимо до слайду №10. Працюємо над питаннями і перевіряємо відповіді на досліді.

    На зелений папір падає біле світло. Який колір відбивається?м

Літера «м» - гіперпосилання. При натисканні відкривається відповідь у вигляді малюнка.

    На білому папері зелена літера. Якою вона біде здаватися, якщо освітити папір червоним світлом? Зеленим? Червоне, зелене

Тут під час обговорення за допомогою гіперпосилань « Червоне, зелене» освітлюємо клас відповідним світлом і просимо дітей подивитись на аркуші з зеленим написом. Просимо дітей пояснити результат.

За допомогою наступного питання контролюємо, як діти засвоїли відповідь на попереднє питання. Знов дивимось практично.

    На білому папері намальовано червоне коло. Що буде, якщо освітити папір червоним світлом? Зеленим?

Обговорюємо наступне питання:

    Через синє скло дивляться на червоний напис. Яким він буде здаватися?м

Дивимось практично за допомогою гіперпосилання - літери «м». Обговорюємо результат.

Нарешті, просимо дітей дати відповіді на наступні питання.

    Чому трава зелена? Чому сніг білий? Сажа чорна? Троянда червона?

За допомогою слайду №11 контролюємо засвоєння.

    Який колір відбиває білий сніг? Який колір відбиває чорна сажа?

Якщо діти засвоїли матеріал, переходимо до слайду №12. Нагадуємо про змішування кольорів ( тут не обов’язково відкривати гіперпосилання – дослід діти вже подивились). Учитель повідомляє, що таке змішування кольорів використовується при отриманні кольорів на екранах моніторів і телевізорів, демонструємо слайд №13, на якому показано курсор на білому фоні, зображення збільшено.

Слайд №14 використовуємо для підведення підсумків і контролю засвоєння матеріалу. Перед виникненням кожного напису задаємо питання.

Білий колір – простий чи складний?

Білий колір – складний, в ньому 7 кольорів, кожний колір має свій показник заломлення (дисперсія)

Який колір відбиває біла поверхня?

Білі поверхні відбивають всі кольори. (Діти записують у зошиті).

Який колір відбиває чорна поверхня?

Чорні поверхні не відбивають світлові промені. (Діти записують у зошиті).

Який колір відбивають червоні, зелені, сині поверхні?

Поверхні червоного, зеленого, синього кольорів відбивають відповідні кольори. (Діти записують у зошиті).

Який колір пропускає червоне скло? Зелене скло?

Прозорі поверхні пропускають відповідні промені.

Як отримують кольори на екранах моніторів?

Кольори на екранах моніторів отримують, змішуючи червоний, зелений і синій кольори.

Підводимо підсумки уроку ( як діти працювали, як засвоїли матеріал), виставляємо оцінки.

Домашнє завдання:

- опрацювати §23 (Генденштейн, Фізика -7), розв’язати задачі 9.12 – 9.16 (Гельфгат, Фізика-7, збірник задач), додатково – підготувати повідомлення про утворення веселки.

Якщо залишився час. ( у сильному класі), можна запропонувати дітям кросворд.

в

і

д

б

и

в

а

н

н

я

з

а

л

о

м

л

е

н

н

я

д

и

с

п

е

р

с

і

я

с

п

е

к

т

р

с

в

і

т

л

о

к

о

л

і

р

с

а

ж

а

Оптичне явище, що відбувається на межі розділу двох середовищ. Оптичне явище, що відбувається на межі розділу двох середовищ. Залежність показника заломлення від кольору. Фізична назва райдуги. Іде до нас від Сонця, лампочки. Його розрізняють наші очі. Вона на відбиває світла.

Генденштейн. Фізика. Підручник 7 клас. Харків, «Гімназія», 2007

Гельфгат, Фізика-7, збірник задач, «Ранок»

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSmrdZdAuRerY22BcF89gx56ts1xDnRKyAMGi3AayOyQUmcRGanO8bxAudL

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQZc-yt2EcswIKTEl6QztLoGchYjzIbeJkjVADbXu3tLiOWqF4PM1UpLdcf

http://www.beautys.de/d/22645-1/__________________+______+__________+____________+__________+____________+__________+__________+__________+____________+_002.jpg

http://www.prokudin-gorsky.ru/database.php3?first=0

http://www.museum.ru/1812/Memorial/PG/colorpg_2.html

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/63/Dispersion_prism.jpg

http://900igr.net/datas/fizika/Dispersija-sveta-urok/Belyj-svet-imeet-slozhnuju-strukturu.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ru/2/2f/Tn-film.jpg

http://worldps.ru/uploads/posts/__image007.jpg

http://www.zastavki.com/rus/zoom.php?item=18555&res=10

http://www.russian-globe.com/N83/Skolozdra.ChodilaGalyaPoVodu.jpg

http://demiart.ru/forum/journal_uploads2/j92789_.png

http:///images? q=tbn:ANd9GcQQaan6EyQhzXHJJk1rj6PW6wpTk7nndpKPX1aKunK5LOhKhtU1imQ8cEQ

http:///images? q=tbn:ANd9GcQywhRlt49zUaZ-2wg1T2_8-RqHrwo0MyyLF-BLyGWsJP5Bd_qQvoD-FA