Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

,

учитель української мови та літератури вищої категорії,

ЗОШ №97, м. Донецьк

1 клас

Тема. Одяг.

Мета: засвоїти назви одягу українського мовою, вчити дітей порівнювати, зіставляти; активізувати продуктивне мовлення.

Обладнання: предметні малюнки одягу, кольорові олівці, ножиці, клей.

ХІД УРОКУ

І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Мовна розминка (робочий зошит, с. 32, завдання 1).

Учитель:Шепче вітер:

Хлопчики: «Ша-ша-ша!Шубку білочка знайшла!»

Учитель: Шелестить трава похила:

Дівчатка:«Шубку білочка купила!»

Учитель: Шепчеш ти, і вірю я:

Всі: Шубка в білочки своя! Г. Чубач

2. Практична робота (робочий зошит, с. 32, завдання 2).

Додайте останнє слово в речення:

Шубка — це...

(Промовляння слова «одяг» 2—3 рази.)

IІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Сьогодні ми познайомимося з назвами одягу; відгадаємо загадки; перевіримо себе, наскільки ми уважні; пограємо у гру, «одягнемо» Катрусю та Тарасика.

III. СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

1. Робота над загадками.

А) Подивишся — штани, але обрізані вони. (Шорти)

Б)У тепле літо одягають плаття на бретельках. (Сарафан)

В) Має крила — не літає. (Капелюх, рос. шляпа)

Г) Виплетені з ниток, одягають на ноги, коли холодно. (Панчохи, шкарпетки)

Д) Влітку прикриває голову від сонця. (Панамка. Хустинка. Бейсболка)

Е) Коли холодно, обмотує шию. (Шарф.)

Є) Плету хлівець

На четверо овець,

А на п'яту окремо. (Рукавичка)

2. Конкурс «Кращий перекладач».

Платье - (плаття, сукня)

Юбка – (спідниця)

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Брюки – (штани)

Рубашка - (сорочка)

галстук - (краватка)

3.Фізкультхвилинка,

4.Вправа «Що змінилось?».

Учитель міняє місцями малюнки одягу (повторити 2 рази) Далі вчитель який-небудь малюнок знімає з дошки (повторити З— рази). Діти розповідають, що змінилось, після кожної дії вчителя.

Ще раз уважно погляньте, в якому порядку розташовані малюнки. Відверніться, заплющіть очі. Розплющіть очі, поверніться.

Що змінилося?

5. Робота над віршем Н. Забіли «Оксанчине вбрання» (підручник с. 128).

а) Слухання вірша дітьми.

Послухайте вірш. Спробуйте дати йому заголовок. (Після прослуховування діти пропонують свої заголовки.)

б) Промовляння вірша дітьми за вчителем.

Слухайте і повторюйте вірш за мною. Одночасно розгляд Оксаночку на малюнку підручника і вказуйте на її вбраннячко. (Повторення проводити по 2 рядки не поспішаючи.)

в) Розповідь за малюнком.

Розкажіть, у що вдягнена Оксаночка.

6. Вправа на порівняння.

а) Слухання вірша Н. Поклад «Україночка Оленка» (підручник с. 129). Послухайте вірш про іншу дівчинку-українку. Назвіть її ім'я,

(Діти слухають вірш.)

То як звати дівчинку?

Яка Оленка: спокійна, весела чи сумна? Доведіть свою думку.

б) Повторне слухання вірша «Україночка Оленка». Послухайте вірш «Україночка Оленка» вдруге.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ

1.Вправа «Що так, а що не так?».

а) Шкарпетки носять на шиї, а шалик на ногах. б) Сукню носять на голові, а капелюх на тулубі. в) Панчохи носять на руках, а рукавиці на ногах.

Складіть своє речення з помилкою.

2. Практична робота. Робота парами.

Послухайте оповідання.

Катруся і Тарасик збираються на день народження. Катруся хоче одягнути блузу і білу спідничку з синіми горошинами та червоні черевички.

Тарасик — сірі штани, рожевий светр з чорними смугами та чор­ні черевики.

Одягніть Катрусю і Тарасика. Для цього знайдіть у додатку одяг для них, виріжте його, наклейте і розфарбуйте.

3. Розповідь дітей за наслідками своєї роботи.

Розкажіть, який одяг на Катрусі, а який — на Тарасику.

ПІДСУМОК

- Якою була тема нашого уроку? Розкажіть, що одягають дівчатка, що – хлопчики.