Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Урок читання (інтегров.)
4-Б клас
ТЕМА 1: «З любов'ю до рідної землі»
Підсумок теми
ТЕМА 2: М. Познанська «Спасибі людям, що зростили ліс »
МЕТА: Вчити правильно і виразно читати вірші, доводити свої міркування; розвивати в учнів допитливість, інтерес до навколишнього світу, виховувати любов до природи.
ОБЛАДНАННЯ: Картки, комп'ютер, магнітофон, наочність, портрет
ХІД УРОКУ
I. Організаційна частина
II. Актуалізація знань учнів
1. Вдосконалення читацьких навиків
- Діти, сьогодні у нас урок українського читання. А розпочнемо його «Хвилинкою поезії», яка стане своєрідним настроєм на те, що ми будемо спілкуватись, а значить думати, переживати, мислити, читати, працювати в парах, групах, відповідати на питання, та підведемо підсумок всієї теми.
(М. Познанська)
Шумить верхами буйний ліс -
Дуби, берези, буки.
Співає сойка, свище дрізд
І воркотять голубки.
Стрибає білка по верхах, Дітей зозуля кличе,
Вітрець шепоче в галузках, В яру потік мугиче.
Цілує Сонечко листки,
У кожній, теплій ласці.
Гриби наділи шапочки,
Так само, як у казці.
- Ось ви прослухали вірш.
- Які картини змальовані у вірші? Про що розповідається? (ліс, птахи, білка,
сонечко, гриби)
- Які дерева назвала поетеса? (дуб, береза, бук)
- А як називається такий ліс, де ростуть різні дерева? (мішаний)
- То в якій зоні ми з вами живемо? (в зоні мішаних лісів)
- А як іще називають цю зону? (Укр. Поліссям)
- Що ви можете розповісти про цей край? (Що ця зона розташована на
півночі України. До неї входять чимало областей: Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська і ще невеличкі території Львівської, Тернопільської, Хмельницької і Сумської областей. На Поліссі переважають соснові бори, субори(сосни і дуби), білокорі березняки. Багато водиться тварин, птахів)
- Так, вірно. Молодці.
2. Вправа з техніки мовлення (прислів'я)
- А зараз проведемо вправу для легень. Прочитайте на одному видиху.
Багато лісу - не губи
Мало лісу - бережи
Немає лісу - посади (мовчки, один, всі)
- Як ви розумієте це прислів'я? (Ліс потрібно берегти, примножувати і не
знищувати його)
- Так, адже ліс - наше багатство
3. Гра « Відновіть вірш»
- На початку уроку я вам прочитала вірш, а тепер ви попробуйте мені прочитати. Подивіться на рядочки і відновіть їх.
4- парту і зошит,
6- книжку, лінійку,
2 - Крила, щоб в небо
1-Що ми саджаєм, саджаючи ліс?
7 - газету, журнал.
3- літак нас поніс,
5- і ручку, і пенал (С. Маршак)
- Що дає нам ліс?
4. Технологія «Мозковий штурм»
- Діти, то що ж таке ліс? (ліс-життя, природа, краса, повітря, притулок,
багатство, меблі, ліки)
- Яке значення лісу для людей і природи? (Ліс має велике значення, він дарує
людям свою неповторну красу і зміцнює здоров'я, є домівкою для тварин, рослин, дає житло, годує тварин)
- Так, для людини ліс - найкращий, найщедріший друг
- Як люди охороняють ліс? (У нашій зоні створено Поліський заповідник -
Овруцько-Олевський р-н, для того, щоб зберегти рідкісні тварини і рослини. Створено Червону книгу в яку занесені рослини і тварини, що охороняються законом)
- Так, вірно. А ще в 1992р в Україні був прийнятий закон «Про охорону навколишнього середовища».
(використання комп’ютера)
- Як бачимо, ліс - це наш дім, наше життя. І в любу пору: зима чи літо, весна чи осінь - він прекрасний. Погляньте на картинки
- Ось зима, а це яка пора?...
5. Технологія «Прес»
- То скажіть мені, діти, чи потрібен нам ліс? (Я вважаю, що ліс нам потрібен,
оскільки він є необхідним для рослин, тварин. Якщо взяти наприклад зайчика чи лисичку, де б вони жили, якби не було б лісу? А ягоди й грибочки, які теж ростуть в лісі. І нарешті ліс дає нам кисень. Отже, таким чином, без лісу не було б життя на землі.)
ІІІ. Повідомлення теми
- Так, за красу природи, її щедрість, чистоту М. Познанська написала вірш «Спасибі людям, що зростили ліс» (портрет)
- Послухайте (читаю)
- Кому і за що дякує поетеса? (людям, за фіалки, конвалії, проліски, зелень,
завдяки лісу не сохне земля, за дощі...)
2. Словникова робота (картки на парті)
- А зараз проведемо словникову роботу. Вправа на розширення кута зору. У вас на парті картки, працюємо в парі.
- Поясніть значення слова клечання
3. Читання мовчки, ланцюжком
- Які почуття викликає у вас вірш? (почуття вдячності)
- Прочитайте рядки, в яких автор пояснює за що вдячний людям?
- Що не знали люди без лісу (що є квіти)
- Що могло трапитись із Землею? (Пустеля)
- Які слова добирає поетеса, говорячи про ліс, дощі, берізки? (стіна, веселі
весняні, білокорі)
- Поміркуйте, чому вірш починається і закінчується однією й тією строфою?
(бо це є головна думку цього твору, поетеса хоче ще раз подякувати людям за ліс)
4. Складання сенкану
- (Ліс.
Зелений, прекрасний.
Живить, радує, дарує.
Мені подобається ходити в ліс
. Ліс - народне багатство)
5. Читання «Буксиром»
6. Гра «Хто швидше?»
- Хто швидше знайде прикметник, які описують
Берізок (гнучкі, білі)
Гілля (пишне)
Конвалії (найкраща, найніжніша) Дощі (весняні, веселі)
Клечання (зелене)
- Знайдіть у вірші дії, які виконували
Люди (зростили)
Берізки (стоять) Конвалія (цвіте)
Земля (сохнула б)
Ліс (накличе)
Край (убрався)
7. Гра «Зайві рядочки»
- А зараз будьте уважні. Чи є такі рядочки в цьому вірші? Так - рука вверх,
Ні - на парті.
1. Від суховіїв сохнула б земля (+)
2. Ось вони на землю впали (-)
3. Поглянь на поле - красень урожай (+)
4. Була гроза і грім гримів (-)
5. Зелен-гай і синя річка (-)
6. За всі дуби, ялини в пишнім гіллі (+)
ІV. Ф/ХВ (колаж)
- Давайте ми зараз закриємо очі і уявимо, що ми в весняному лісі.
- Що б ви хотіли побачити там? (дерева, пеньочни, проліски, кущики, зайчика)
- Ось подивіться, яка краса!
- Відпочили, а тепер працюєм далі.
V. Підсумок теми
- Як ви зрозуміли назву розділу?
- Твори яких жанрів прочитали?
- Назвіть авторів і назви їх творів, які найбільше сподобались?
1. Знайдіть продовження рядків, пригадайте назву і автора.
- Хтось немов з гармати вдарив...(«Грім» М. Познанська)
- Підпливають верби кучеряві ( «Квітень» В. Ткаченко)
- Мій друже, ходімо із дому... («Мелодії природи» С. Жупанин)
- Ось вони на землю впали ( « В небі жайворонки в'ються» О. Олесь)
- Ну та й музика з тебе («Весняний вітер» Євг. Горева)
- Добре, молодці.
2. Робота в парі.
- Поставте один одному запитання.
3. Робота в групах
- Зараз проведемо конкурс на краще читання
- Ви отримаєте конверти із завданням. Працюємо в групах
1 група - Твір-міркування «За що люблю весну?»
2 група - Твір-опис «Дніпро»
3 група - Твір-розповідь «Ліс - наш друг»
- Молодці
4. Гра «Загубилось слово»
- Діти, допоможіть знайти слово.
1. Столиця України (Київ) люби
2. Карпати - мальовничі... (Гори) та
3. У вишневих садках красуються (Села) бережи
4. Коли б не...не знали б ми про те, що є фіалка й пролісок на світі (Ліс)
Свій
5. У... і села йде весна весела (Міста) рід-
6. Дніпро і Десна -... України (Ріки) -ний
7. В Україні є Чорне й Азовське -... (Море) край
8. Україна - це наша... ( Батьківщина) !
V. Підсумок уроку (Технологія «Мікрофон»)
- Наш урок закінчується, підведемо підсумок
- Сподобався вам урок?
- А які з прочитаних творів ви хотіли прочитати ще раз? («Мікрофон»)
- Молодці. Ви гарно попрацювали, отримаєте високі бали
- А закінчити наш урок хочу ось такою порадою (перевертаю слова-люби
та бережи свій рідний край)


