Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Читання 2 клас

Явна Ніна Петрівна

учитель І категорії, старший учитель

Розділ: ''Я хочу сказати своє слово"

Тема уроку: Де ховаються казки?

Матеріал уроку. Тамара Коломієць "Задзвонив синенький дзвоник". Валентин Струтинський "Жива казка".

Мета уроку. Вчити учнів захоплюватися красою природи. Розвивати їхню уяву, фантазію, образне мислення. Навчати способів виразного читання. Розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, мислення. Виховувати у дітей спостережливість, уміння відчувати красу природи, милуватися нею, працювати над виражальними засобами вірша й оповідання.

Обладнання. Малюнки риб, жуків, комах. Акварелі "Дзвіночки", "Жива казка". Тексти на дошці для розчитування, та ігор. Картки зі словами.

Хід уроку.

Учитель:

Продзвенів уже дзвінок-

Нам пора почать урок.

Стали, діти, повернулись,

Привітались до гостей,

Одне одному всміхнулись.

Будем дружно працювати,

Правильно, виразно, та швидко читати.

I. Мовна розминка.

1. Фонетична розминка.

Дощ, як хлопчик по стежині:

Туп -

І гуркоче грім у небі:

Го -

Блискавиця б'є по хмарі:

Бу -

Дзюркотить вода у річці:

Хлюп -

2. Розчитування.

а) Гра "Річечка слів".

-А річечка собі тихенько хлюпоче, утворюючи нові й нові слова.

Пограємось на невеличких хвильках.

го вки сно ки кунь лі вид

пу ло кра пір о лі я ра

- Поскачемо по гребенях хвильок - почитаємо склади, що зверху, а тоді опустимось нижче - почитаємо склади, що внизу.

- А тепер, мов рибки, попливемо по хвилях: прочитай те слова.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- б) Гра "Квітка".

- Напуває весела річечка травичку, дерева і квіти.

То ж і буває зеленню все навколо річки, а розкішні квіти запрошують на гру.

- Які значення слова " дзвоник"?

ІІ. Повідомлення теми і мети розділу.

Сьогодні ми починаємо розділ із красномовною назвою " Я хочу сказати своє слово". Він достатньо великий, у ньому можна виділити три частини. Перша - це твори, в яких привертається увага до такої якості творчої людини, як уміння побачити незвичайне, уяви. Другий блок - твори, в яких розкривається, як же здійснюється цей процес к творчості. Третя частина - твори, форма яких заохочує дітей повправлятися у римуванні, придумати закінчення казок.

Опрацювання вірша Тамари Коломієць

"Задзвонив синенький дзвоник".

Читання віршика ученицею:

Кожній квітці навесні

Кольорові сняться сни.

Кульбабі сняться золоті,

Тюльпану - сни червоні.

І дуже - дуже голубі -

Дзвіночку лісовому.

1. Читання вірша учителем.

2. Робота над змістом твору.

а) Читання вірша учнями напівголосно.

- Де можна знайти "сто казок"?

Діти повторно читають вірш "ланцюжком".

( Керує учень з останньої парти )

б) Відповіді на запитання

- Яка комаха згадана у вірші? З ким його порівнюють?

- Що він несе малятам ? Чи доніс він казки?

- Де ховаються казки? Хто зможе їх відшукати у траві? Подумайте, чому вони у шапках - невидимках?

ІІІ. Опрацювання оповідання Валентина Струтинського "Жива казка".

1. Бесіда.

- Ви знаєте багато казок, умієте добре читати. А чи можете побачити казку, диво навколо себе? Чи можете уявити, наприклад, розмову коника і дзвіночка? А почути пісеньку річки, розмову рибок?

Але ви повинні пом'ятати, що: "І найменший колосок має власний голосок". І щоб почути цей голосок природи, побачити живу казку ви повинні бути спостережливими і уважними; використовувати свої знання, уяву і фантазію.

Почути те, чого раніше не чули, побачити те, що ховається у "шапці - невидимці", сказати там своє слово, де раніше мовчали, допоможе новий розділ читанки, який так і називається " Я хочу сказати своє слово".

А зараз послухайте, які незвичайні події вдалося побачити одному хлопчику на березі незвичайної річки..

2. Читання казки учителем.

- Що вам сподобалось у творі? Чому?

3. Словникова робота.

-Перевірте, чи зможете ви правильно прочитати слова з першого разу.

раптом булькнуло прозорокрилі

застиг товариству зааплодували

ходить гайдаючись настовбурчивши

схожий навшпиньки придивляється

краснопірка звідкілясь підстрибувати

4. Повторне читання твору учнями в парах.

5. Інтерактивна технологія " мозковий штурм".

ходи тихо, як долоня

окунь промчав, як сонечко

зелений листочок, як стріла

Завдання: Поєднайте ці порівняння, наведіть з ними речення з тексту, висловіть свої коментарі ( як ви розумієте ці вислови?)

6. Повторне читання оповідання " естафетою".

7. Тестування оповідання. ( на правильну відповідь діти плескають в долоні.)

1. В яку пору відбувалися описані події?

а) восени; б) навесні; в) влітку.

2. Як звали дідуся?

а) Дмитро; б) Іван; в) Микола.

3. Як звали хлопчика?

а) Денис; б) Сашко; в) Сергійко.

4. Що порадив дідусь Сергійкові?

а) бігати швидко; б) говорити голосно; в) ходити тихо.

5. З якою рибкою сталася пригода?

а) з лящем; б) з карасем; в) з краснопіркою.

6. Хто гнався за краснопіркою?

а) щука; б) акула; в) окунь.

7. Хто аплодував артистам?

а) жаби; б) комарі; в) бабки.

8. Кого побачив Сергійко біля куща?

а) барсука; б) бобра; в) видру.

8. Робота за малюнком.

- Розгляньте малюнок. Який епізод твору зображений на ньому?

9. Вправи на розвиток читацьких навиків.

а) Інтерактивна технологія " робота в малих групах". Кожна група отримує завдання знайти і прочитати речення, в якому описані такі дії:

І гр." Зірочки" ІІ гр." Промінці" ІІІ гр. ."Бусинки"

"тихо присідає" "втікаючи, застрибала" "підставила"

"стомилася танцювати" "аплодували" " починається"

ІVгр. " Дзвіночки"

" зітхнула"

" перейшов"

б) Вибір і читання уривків, які найбільше сподобались чи здивували.

10. Висновки після прочитаного.

-Які почуття пережив Сергійко? А ви, коли читали?

-Чому хлопчику вдалося побачити казку?

-Чому твір називається " Жива казка"?

11.Розвиток з'язного мовлення.

-Пофантазуйте, як можна продовжити казку.

ІV. Підсумок уроку.

Інтерактивна технологія "Мікрофон".

Закінчити речення:

- Ці твори об'єднуються...

- Вони схожі тим, що...

V. Дом. завдання. Скласти лист героєві оповідання.

Діти співають пісеньку -

Разом дружно ми ідем

І співаєм - 3р.

Нас ні звір, ні лісовик

Не злякає - 3р.

Хто шукає, той знаходить,

Кожен знає.

А усе лихе з дороги хай тікає.

Хоч стежинка нас веде

Від дому далі.

Знаєм ми, що доброта перемагає.