Тема: Воля – це найдорожче!

«Жаль, та не дуже, плакала б, та не хочеться»

І. Сенченко

Мета: формувати навички правильного виразного читання тексту, шляхом добирання відповідної інтонації, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати образне сприймання навколишнього, виховувати любов і шанобливе ставлення до природи, викликати бажання допомагати птахам взимку.

Обладнання: таблиці, малюнки, зошити з друкованою основою, мікрофон.

Тип уроку: телеурок.

Хід уроку.

І. Організація класу до уроку.

Продзвенів уже дзвінок

Починається урок.

Він незвичний і цікавий -

Гостей багато завітало.

Повернемось обличчям до гостей

І лагідно промовим:

«Добрий день»!

Що за диво-дивина,

У нас вдома розмовля

Дивились по ньому

Казки, гарні мультики -

Все розкаже про погоду

Спорт чи бізнес, чи негоду.

(телевізор)

ІІ. Мовна розминка.

1. Розчитування за складовою таблицею.

2. Чистомовка.

Ма-ма-ма – ось прийшла зима

оз-оз-оз – надворі мороз

ло-ло-ло – снігу намело

ше-ше-ше – їсти стало менше

да-да-да – ми лишаєм гнізда

єм-єм-єм всі перелітаєм

ей-ей-ей до житла людей

3. Скоромовка.

4. Налетіла заметіль і притрусила сніжком прислів’я.

Хто не жаліє природу, той шкодить сам собі.

Працює студія 2-Б класу «Цей цікавий загадковий світ».

Сьогодні в програмі:

1. Привітання ведучих своїх глядачів. (робота в групах з деформованим текстом

2. Інформаційні новини.

3. Літературна студія.

4. У гостях у Бабусі-Загадусі.

5. Студія «Я пізнаю світ все більше. Планета птахів.

6. На прямому зв’язку у нас служба реклами.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

ІІІ. Робота в групах.

Привітання ведучих своїх глядачів.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Опрацювання оповідання І. Сенченка «Жаль, та не дуже, плакала б, та не хочеться»

1. Читання оповідання вчителем.

2. Словникова робота.

оздобив

намистинками

брязкотельцями

черепочками

мжичка

мжичить

паморозь

Паморозь – атмосферні опади схожі на іній.

3. Читання оповідання учнями

Гра «бджілки» (кожен читає у своєму темпі)

4. Робота над аналізом змісту з елементами вибіркового читання.

- Де Юрчик взяв синичку?

- Куди він посадив пташку?

- Куди все по збирала синичка?

- Від чого не могла відірвати очей?

- Про що запитував пташку Юрчик?

- Що відповіла синичка?

- Про що запитав Юрчик синичку?

- Що відповіла пташка?

- Що сказав Юрчик випустивши пташку?

- Які слова він почув у відповідь?

- Знайдіть у тексті питальне речення?

- Як ви розумієте це народне прислів’я?

Запам’ятайте «Навіть золота клітка не замінить свободи».

V. На зв’язку у нас літературна студія.

Синиця.

Жовтогруду синичку всі добре знають

Взимку їм діти допомагають

Підвісять в садках своїх годівнички

Віддячить вона нам на весні

Коли садки зацвітуть цвітом рясним

Обстежить дерева і під кущами

Щоб зеленіли, омиті дощами.

Горобці.

Горобці на гілку сіли

Зграйкою зібрались, полетіли

Горе злісним шкідникам

Попелицям і жукам.

Ці птахи бувають в шкоді

Склюють сонах на городі

Але й знищуючи комах

Горобець – корисний птах

Зозуля.

Ку-ку, ку-ку! – зозуля кує

Роки життя усім роздає

Яйця в гнізда чужі підкидає,

Діток зозуля не доглядає

Але користь від неї велика дуже

Волохату гусінь вона знищує дуже.

Снігурі.

Снігурі, снігурі

Чом зимової пори

Прилетіли ви до нас

Ми турбуємось про вас

В садку повісили їдальні

Пригощайтесь гості славні

Почастуєм вас плодами горобини

Червоної калини

Ще насиплемо насіння конопель

Нам не шкода їжі для гостей

Л. Костенко «Соловейко застудився»

Дощик, дощик ти вже злива

ти періщить заходився

Соловейко застудився

А тепер лежить під пледом

П’є гарячий чай із медом

VІ. На зв’язку у нас студія «У Бабусі-Загадусі»

1. Швидко скрізь цей птах літає

Безліч мурашок поїдає

За вікном гніздо будує

Тільки в нас він не зимує

(ластівка)

2. Сам вечірньої години

Заховавсь за кущ калини

Та на дуду голосну

Грає пісню чарівну

(соловей)

3. Всі блакитнім піджачку

в рожевій сорочці

В нас зимою по садку

Гуляють як гості

(снігурі)

4. Маленький хлопчик,

у сіренькій свитині

По дворах стрибає,

Крихти збирає

(горобчик)

5. Вірно людям я служу.

Їм домівку стережу

Дзьоб міцний і гострий маю

Шкідників ним здобуваю

(дятел)

6. В лісі її кожен знає

Бо вона плітки збирає

Що почує, те усе

На хвості своїм несе

(сорока)

VІІ. В ефірі студія «Я пізнаю світ все більше». Планета птахів

- Голоси птахів (запис)

1. - Це співають птахи влітку.

- А чому зараз не чути співу пташок?

- У мороз і заметіль птахи замовкають. Вони ховаються у затишні місця, настівбучують пір’я, від цього їм стає тепліше. Нам потрібно знати, що взимку пташкам страшний не холод і мороз, а голод. Тому ми повинні що робити? Зробити годівничку і підгодовувати їх насінням: соняшнику, гарбуза. Не можна давати підсмажене насіння.

Орнітологія – наука про птахів.

2. Розповіді дітей з енциклопедії про птахів.

Нам надійшла телеграма:

1. До пташок ставитись потрібно обережно, адже птахи – друзі лісів,

2. Під час насиджування яєць та гніздування птахів не шуми в лісі.

3. Якщо знайшов гніздо птахів, зразу тихенько відійди від нього.

4. Кожен день насипай корм у годівнички, весною зроби шпаківні.

5. Не вбивай пташок, не руйнуй їх гнізда, не бери додому пташенят.

6. Вчися слухати спів птахів, милуватися красою, адже птахи окраса природи.

VІІІ. Підсумок.

Настав час підвести підсумки нашого уроку.

- Я сподіваюся, що ви дізналися багато нового, цікавого.

- В якій студії вам найбільше сподобалось працювати?

Оцінювання.

Наш дивний світ, такий, як казка

Он в небі хмаронька пливе

Тож, бережи його будь-ласка

Все в ньому гарне і живе.

Он квітка полум’ям палає

Он сонечко блищить.

Чарівна пташечка співає

Все в дивосвіт прийшло, щоб жить.

«Затверджую» «Погоджено»

Начальник відділу освіти Завідуюча РМК

Сокирянської РДА

План

проведення засідання районного методичного об’єднання

вчителів 2-х класів.

Місце проведення: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с. Вашківці

Дата проведення: 12.12.2008 р.

Початок роботи: 930.

Тема: Ефективність використання засобів ігрового матеріалу – необхідна складова сучасного уроку читання.

№ п/п

Час проведення

Зміст роботи

Виконавець

1

900-930

Заїзд

2

930-945

Презентація навчального закладу

3

Відкритий урок з українського читання:»Воля – це найдорожче»

вчитель 2-го кл.

4

Виховний захід: інтелектуальна гра «Шанс»

Пантелейчук І. Д.

вчитель 3-А кл.

5

Круглий стіл:

1. Обговорення відвіданих заходів.

2. Вироблення рекомендацій.

Панлтелейчук І. Д.