С. ж. «Природа»:

Тема: «Зимова фантазія»

Мета: розвивати в дітей вміння установлювати залежність між станом погоди та життям тварин узимку. Виховувати позитивне ставлення до тварин, птахів, зимової погоди. Розвивати уявлення про рівність – нерівність груп предметів. Продовжувати вчити оперувати поняттями «багато», «мало», «один».Вчити розрізняти зимуючих птахів, називати основні властивості плоских геометричних фігур. Закріпити знання про цифри в межах 6.

Матеріал: зображення пташок, картинки до гри «Які звуки можна почути», гра Воскобовича «Прозорий квадрат», цифри, сніжинки, геометричні фігури.

Хід заняття

Холодно зараз в лісах і лугах,

Холодно зайчикам, лискам, птахам.

Тепло і затишно в групі у нас.

Доброго ранку, вітаю я вас.

- давайте навчимося вітатися в різний час доби. Для цього розітремо долоньки, щоб наші «сонечка» були теплі і ласкаві.

(розтирають долоні одна об одну і починають промовляти вірш виконуючи рухи)

Вранці сонечко встає,

Вдень – промінням зігріває,

Вечоріє – спать лягає,

А вночі – відпочиває.

Ранок – долонею показують сонечко, що встає,

День – долоня вгорі. Розчепіреними пальцями показують промені,

Вечір – долоня збоку, сонечко сідає,

Ніч – на лінії грудей розводять руки в сторони.

Біле – біле все навколо,

Ясне й чисте, як ніколи.

Мов пухнаста ковдра ліг

Скрізь на землю білий сніг.

Коротка бесіда про зиму.

- По чому видно, що прийшла зима?

- Зима це добре? Чому?

- Зима це погано? Чому?

- Яких пташок ми називаємо зимуючими?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Розгляд пташок на «сезонному дереві», закріплення зовнішнього виду пташок, поняття «перелітні», зимуючі».

Д/г «Зимова погода»

Взимку буває різна погода. Як ми можемо її зобразити?

Діти зображують на аркуші паперу.

сонце –

дощ -

сніг –

град –

похмуро –

Д/г «Які звуки можна почути?»

Можна почути різні звуки. Я вам показую картинку, а ви відповідаєте, який звук можна почути.

(барабан, рибки, годинник, потяг, розтає бурулька)

Гра Воскобовича «Нетанучі крижинки»

Взимку, на вікні, можна побачити різні візерунки. Ось і ми зараз з вами спробуємо викласти зимові візерунки, які вам найбільше подобаються.

Холодно пташкам, тваринкам взимку.

- Як ми можемо їм допомогти?

- Яких тварин ми можемо побачити взимку?

- Які тварини лягають в сплячку?

Читання оповідання В. Сухомлинського «Зайчик і горобина»

Засипали сніги землю. Нема чого їсти Зайчикові. Побачив Зайчик червоні ягоди на Горобині. Бігає кругом дерева, а ягоди високо. Просить Зайчик:

- Дай мені, Горобино, одне гроно ягідок.

А горобина говорить:

- Попроси Вітра, він відірве.

Попросив Зайчик Вітра. Прилетів Вітер, гойдає, трясе Горобину. Відірвалося гроно червоних ягід, впало на сніг. Їсть Зайчик ягоди, дякує Вітрові.

- Чому не було зайчику, що їсти?

- Що побачив зайчик?

- Що відповіла зайчику горобина?

- Хто допоміг зайчику?

- Що відповів зайчик?

Д/г «Снігопад»

Діти відгадують цифри на сніжинках, знаходять фігуру на яку схожі сніжинки.

Падав сніг, падав сніг –

Для усіх, усіх, усіх.

І дорослих, і малих,

І веселих, і сумних.