Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral



Підготувала:
вчитель початкових класів
ЗОШ І-ІІІ ступеня
смт Люблинець
Ковельського району
Волинської області
Кульцман Вероніка
Романівна
2011
Тема уроку. Політ у Космос. Вимова і правопис слів із
ненаголошеними [е], [и] в коренях, які перевіряються
наголосом. Узагальнення знань про будову слова.
Мета уроку: узагальнити знання учнів про будову слова, удосконалювати вміння учнів визначати ненаголошені голосні звуки [е], [и], правильно позначати їх на письмі;
Розвивати фонематичний слух, працювати над розвитком мовлення, збагаченням словникового запасу, розвивати увагу, спостережливість;
Виховувати прагнення до знань, інтерес до вивчення української мови, кмітливість, почуття відповідальності.
Обладнання: зображення ракети, сніговита, місяця, карта зоряного неба, емблеми команд, девіз та правила заняття, зірки-фішки, таблиця з розділовими знаками, звуки [е], [и], загадки на картках,
гра «Хрестики-нулики», звукозапис.
Література: Васильєва І. М. Цікаві завдання з української мови в початкових класах. Тернопіль, - 2004.
Резніченко Н. І. Українська мова в іграх, казках, подорожах 1-4 кл. Харків,-2008.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
- Який настрій у вас? Покажіть виразом обличчя, посміхніться самі до себе, посміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами. За виразом обличчя я бачу, що у вас все гаразд і запальний наш настрій можна зобразити так:

- Я дуже хочу, щоб такий настрій був у вас завжди.
ІІ. Вступна частина.
- Сьогодні ми помандруємо у Космос. Щоб нам було зручно, ми розділимось на екіпажі і дамо їм назви:
«Орбіта», «Комета», «Астероїд».
- Капітани команд мають можливість оголосити девіз:
Капітан команди «Орбіта»:
Не просто слухати, а чути.
Капітан команди «Комета»:
Не просто дивитись, а бачити.
Капітан команди «Астероїд»:
Не просто відповідати, а міркувати.
- Екіпажі будуть змагатись на звання кращого.
- Щоб довідатись, на якому транспорті ми будемо подорожувати, вам слід зробити дослідження, ось код:
21 1 – кожне число - відповідна літера алфавіту.
(ракета)
- Що ж транспорт обрано. Ми летимо на ракеті, і як справжні космонавти маємо приготуватись до старту…
(З’являється Баба-Яга)
Баба-Яга: Нікуди ви не полетите!!!
Вчитель: Це чому ж?
Баба-Яга: Бо я викрала місяць і зорі, і тепер, нарешті, на планеті
наступила темінь.
Вчитель: Але це ж так недобре – красти!!!
Баба-Яга: А хіба вчитись – це добре?
Вчитель: Ну, звичайно. А ти залишайся на нашому занятті і
Переконаєшся, що вчитися, ходити до школи, робити хороші
справи – ось це і є добре!!!
Баба-Яга: Залишитись?!.. Ой, навіть, і не знаю…
Вчитель: Ну, будь ласка!!!
Баба-Яга: Гаразд, але, якщо подорожуватимемо за моєю картою! Ось вона, а я ще в інші класи забіжу, ви поки літайте, літайте.
- Діти, ми повинні вирушати у подорож літайте, адже доки місяць і зорі у Баби-Яги, на Землі – вічна ніч.
- Отож, одягнути скафандри – раз!
Сісти зручніше – два!
Очі закрити – три!
Готовність до старту – лічи!
(Звукозапис: 10, 9,8,7,6,5,4,3,2,1)
ІІІ. Основна частина.
І планета – «Розділові знаки»
- Спробуйте впізнати серед жителів цієї планети розділові знаки,
які ви знаєте.
ІІ планета «Загадкова»
- Погляньте, Бабуся-Ягуся, загубила рукавичку, а тут щось є…
Тут загадки для нас
До кожної колонки додамо відповіді на загадки:
[е] [и]
v Сидить баба, у сто шуб одягнена. Хто її роздягає, той сльози проливає (цибуля).
v Фарбоване коромисло через річку зависло (веселка)
v Хто в зоопарку вище всіх?
Впізнать її нам легко,
Впізнать її на раз:
Висока вона зростом
Та бачить супер клас (жирафа).
v Мене б'ють, колотять, перевертають, ріжуть; Я все терплю й всім добром плачу (земля).
ІІІ планета «Веселого Сніговика»
Завдання:
1) Визначте закінчення і корінь у словах:
ліси, горою, снігу, водний
2) На цій планеті все в снігу, все переплуталось, спробуйте виправити помилки:
^ закінчення □ корінь
префікс суфікс
ІV планета «Розваги»
Фізкультхвилинка
Ми у Космосі літаєм,
Зараз всі відпочиваєм,
Руки вгору, руки вниз,
Кругом себе обернись,
Ми планети підкоряєм,
Ну і трішки пострибаєм.
Будем гарно працювати,
І планету рятувати!
V планета «Хрестики-нулики»
Х - хід хлопців, О - хід дівчат
Потрібно вірно дібрати антоніми до поданих слів
солодкий | любити | війна |
ніч | чорний | більше |
зло | сміятися | низько |
VІ планета «Математичних слів»
- Скільки планет у Сонячній системі?
- А на якій планеті ми живемо?
- Давайте дізнаємось, які страви полюбляють їсти жителі планети «Математичних слів», розв’яжемо приклади:
Кава + бос =
Нора + маки =
Дуб + Роберт =
Код + лоша =
VІІ планета «Чарівних слів»
1) Позмагаємось між командами, хто напише найбільше слів із
3 букв. За одну хвилину.
2) Гра «Слова»
ІІІ. Заключна частина.
Баба-Яга: Ой чую, чую, всі лише те й говорять, що у цьому клас дуже розумні діти!!!
Ну як я можу не повернути вам місяця та зірок.
Вчитель: Але цього мало. Пообіцяй, що більше ніколи не будеш
красти!
Баба-Яга: Та я ж і не крала, вони ото, ось... Ну…
Вчитель: Зрозуміло, зрозуміло.
Баба-Яга: Словом, вони мені самі до косметички позапригували…
Ось так і було! А я й забула, що поспішаю, мені ще
треба в іншу школу забігти, там і Кощія зустріну.
Ну все good-bye!!!
- Ми з вами справжні герої – врятували планету, але слід
повертатись додому.
- Що вам запам’яталось із подорожі?


