Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Комунальний заклад «Красноталівська ЗОШ І-ІІІ ступенів»

Відкритий урок

Навчальний предмет: математика

Тема:

Утворення числа 200.Назви чисел третього розряду

Тип уроку:комбінований

Зінтегровано зміст предметів, види діяльності: читання, Я і Україна, музика, образотворче мистецтво

Обладнання:демонстраційний таблиця «Нумерація трицифрових чисел, рахівні палички, абаки, опорні схеми з утворення чисел третього розряду, задач на знаходження невідомого зменшуваного, рюкзак, фото козацької зброї, ілюстрації козацьких хоругв, демонстраційний плакат «Запорозька Січ»,фотоальбом « Станично –Луганський музей, книги з історії українських гетьманів, козацтва, історії Станично - Луганського району, перфокарти, проекти « Українські гетьмани»,малюнки дітей про козаків, магнітофон, фонограми українських народних пісень

Клас: 3

Розробив вчитель:

н. р.

Мета: 1.Ознайомити з прийомами утворення другої сотні, з назвами круглих сотень, закріпити алгоритм розвязання задачі на знаходження невідомого зменшуваного.

2.Розвивати логічне мислення, увагу, память.

3.Виховувати відповідальність, любов до України, її славного минулого.

Обладнання: демонстраційний таблиця «Нумерація трицифрових чисел, рахівні палички, абаки, опорні схеми з утворення чисел третього розряду, задач на знаходження невідомого зменшуваного, рюкзак, фото козацької зброї, ілюстрації козацьких хоругв, демонстраційний плакат «Запорозька Січ»,фотоальбом « Станично –Луганський музей, книги з історії українських гетьманів, козацтва, історії Станично - Луганського району, перфокарти, проекти « Українські гетьмани»,малюнки дітей про козаків, магнітофон, фонограми українських народних пісень

Тип уроку: комбінов.

Хід уроку

І Оргмомент

1.Привітання з гостями

Любі діти! У наш клас

Завітали гості щирі!

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром!

2.Рефлексія настрою

Психологічна формула

- А хто ми?

Ми роду козацького діти,

Ми любимо сонце і квіти,

І сонце нам шле свій привіт.

Ми роду козацького діти,

Землі української цвіт.

3.Організація класу

Сьогодні свій урок ми починаєм,

Де про славу козацьку згадаєм,

Аби не забути історію роду,

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Аби бути гідним свого народу.

ІІ Мотивація навчальної діяльності.

Давайте пригадаємо, яке свято відзначала наша держава зовсім недавно-6 грудня? День армії України. А у нас у класі скільки майбутніх захисників України?

«Мікрофон»

- Якими повинні бути воїни? Воїни повинні бути сильними, сміливими, грамотними і без математики їм не обійтися, і нікуди не дітися.

ІV Актуалізація опорних знань

1.Каліграфічна хвилинка

Здавна нашу землю захищали козаки. Було це близько 5 століть назад тому наш край поневолили підступні завойовники. Ой, як важко стало жити українському народу. І почали чоловіки утікати в пониззя Дніпра, його кам’яні пороги, де слалися дикі степи. Втікачі називали себе козаками. Тобто вільними людьми. На островах, що лежали посеред бистрої дніпрової води вони заснували Запорозьку Січ, грізне бойове укріплення.(Показ ілюстрації-плакату «Запорозька Січ»)

Козацьке військо ділилося на десятки, сотні.

Проведемо каліграфічну хвилинку ,пропишемо ці числа

Командувала десятками воїнів - десятники, сотнями - сотники.

2.Усна лічба

А зараз, діти, перевіримо порядок у військах

1)Лічба у межах 199

- Назвати число, в якому 1 сотня,3 десятки,6 одиниць;1 сотня,2 десятки;сотня і 8 одиниць

- Назвати попереднє число для131,наступне для числа129

- Назвати сусідів чисел 170,189,151.

- Полічити від 95 до105,від157 до 165.

- Полічити десятками від 75 до120,від150 до 190.

2) Розкладання чисел на розрядні доданки. Завдання 470

Кордони держави охороняли козаки, використовуючи деревяні споруди, які називалися «хоругами» . Таких вишок було дуже багато. А зараз дізнаємося скільки козаків відправлялося на прикордонні вишки.

Розкласти на розрядні доданки числа:83,127,107,190.

83= 80+3

Який перший доданок? Який другий доданок? Скільки десятків в цьому числі? На вишку десятків відправляємо ….козаків? Скільки одиниць в цьому числі? Скільки козаків відправляємо на вишку одиниць?(3)

3)Обчислення прикладів. Приклади471.

Кожен козак повинен бути кмітливим, швидким, вміти попереджати про небезпеку. Дні і ночі чатували дозорці на дерев’яних спорудах. Як побачать десь орду ворожу, відразу й підпалять «маяки». Для цього вони запалювали «маяки» біля прикордонних спорудах і попереджали інші вишки про напад ворогів.

«Маяки»- це розпалене вогнище, сигнал тривоги. «Маяки», «фігури» складали з поставлених одна на одну діжок, через які пропускали смоляний мотузок, підпалювали, «фігура» спалахувала велетенським маяком, що світив на далеку відстань. Так мудрі козаки лише за одну годину сповіщали весь край про наближення небезпеки.

Перевіримо швидкість та спритність вашу у обчисленнях прикладів.

Попрацюємо усно

100+30+5=135

100+8=108

100+70=170

А зараз хто швидше виконає письмово це завдання, той першим запалить маяки. Але завершення розвязання завдань будемо визначати за останніми, хто підніме руку з кожного варіанту.

І варіант – 2 –й стовпчик (сильна група учнів)

ІІ варіант - 3-й стовпчик (слабка група)

Діти…варіанту виконали завдання швидко, правильно. Молодці!

4.Робота з таблицею розрядів. Читання і запис чисел. Завдання 472

У козаків повинна бути гарна пам’ять А зараз я перевірю, яка пам'ять у вас?

Вправа «Блискавка».Вчитель показує таблицю розрядів. Один учень читає за нею число, коментує склад чисел. Всі інші показують це число на абаці.

Останнє число -199.

-Скільки в числі 199 сотень? десятків? одиниць?

Фізкультхвилинка(фонограма укр. народної пісні «Садочок»)

Гопа-гопа гопачата,

Ми маленькі козачата.

Будем весело стрибати,

Танцювати, присідати

Щоб нам краще розімятись-

Треба на носочки стати.

А тепер, мов ті мячі,

Пострибаєм від землі.

Годі нам відпочивати,

До роботи час сідати.

ІVОголошення теми, мети уроку.

Коли виникала велика небезпека, десятки, сотні козаків не могли самостійно справитися з полчищами ворогів. На допомогу приходили нові десятки, сотні воїнів. І тоді їх становилося не 100, а більше.

А зараз ми познайомимося з утворенням чисел більше 100- числами третього розряду.

V Сприйняття та осмислення нових знань

1.Розповідь вчителя про утворення числа 200.

Діти, козаки використовували різну зброю. Показ фото зброї.

Але самим головним для них була …шабля.

Народознавча хвилинка. Прислівя про шаблю.

Козаки дуже цінували шаблю

Великий Луг - батько, Січ - мати, шабля - дружина, кінь - вірний товариш.

Ось порахуємо, скільки шабель необхідно для воїнів, яких у війську буде -200?

2)Опрацювання утворення та назв чисел третього розряду Робота з рахівними паличками.(робота в парах, групах)

Викладіть на стіл 10дес.10 десятків - це утворилося число-100 ,сотня.

Зєднайте ці десятки у один пучок. Скільки шабель в цьому пучку?

А тепер покладіть поруч 9 десятків,9 одиниць. Яке число отримали?(199)

Добавим ще 1 паличку. Скільки десятків у нас стало? А 10дес. – це утворилася ще одна сотня.

У нас утворилося число -200.

На дошці зявляється опорна схема 100+100=200 двісті

А тепер обєднаємося у групи, продовжуємо працювати з паличками:

У нас 2 сотні козаків, на допомогу прийшла ще 1 сотня. Скільки у нас вже бійців?

На дошці зявляється запис: 200+100=300 триста….

На допомогу поспішає ще одна сотня козаків. Скільки тепер воїнів?

На дошці запис:300+100=400 чотириста…

А тепер до війська козаків приєднується сотня РадіоновоїЛ….Скільки тепер у війську?

На дошці запис:400+100=500

А на допомогу вже поспішає сотня козаків під очоленням сотника Полковніченка Д.

Скільки козаків вже ?

500+100=600 шістсот…

600+100=700 сімсот

700+100=800 вісімсот

800+100=900 дев’ятсот

900+100 =1000 тисяча

3)Робота з демонстраційною таблицею. «Тисяча. Нумерація трицифрових чисел»

Числа можна ще утворювати із сотень, десятків, одиниць.

Одноцифрові числа.-від 1 до 9 - називають числами першого розряду

10,20,30…90-називають числами другого розряду

До чисел третього розряду належать ті, що складаються з 1,2,..9 сотень

4)Повторення назв чисел третього розряду.

Повторимо назви чисел третього розряду(за опорними схемами )

100+100=200 двісті

200+100=300 триста

300+100=400 чотириста

400+100=500 п’ятсот

500+100=600 шістсот

600+100=700 сімсот

700+100=800 вісімсот

800+100=900 дев’ятсот

900+100=1000 тисяча

ІV Закріплення нових знань

1)Вправа «Козаки. Бусурмани» на закріплення знань про сотні, десятки, одиниці

Козаки були безстрашні і незалежні. Боялися їх і бусурмани, втікали від них. Бусурмани складають і розв’язують приклади, а козаки наздоганяють їх, розв’язують ті самі приклади у зошиті. Визначаються переможці.

-Яке число утворять 2 пучки по 2 сотні?(400кроків - середня дальність польоту стріли)

- До 400 додати 200?(600см, а це…метрів, була ширина козацької - чайки)

Яке число утвориться ,якщо до299добавити 1?(Стільки років проіснувала Запорозька Січ

-До 500 додати 300( приблизно 800коней було у бойовій кінноті на Січі)

-Яке число утворять 2 пучки по 2 сотні?*(400кроків - середня дальність польоту стріли)

2) Робота за перфокартами. Гра « Точні стрільці»

Козаки стрільці відмінні

І хочуть, щоб ми теж були їх гідні.

І пропонують у гру нам зіграти,

Щоб стрільцями нас назвати.

Треба правильно і швидко «влучити»,розвязати приклади. Приклади з допомогою стрілки сполучити із правильними відповідями. Різнорівневі завдання обирають діти за вибором.

Фізкультхвилинка – танок (запис укр..народної пісні « По дорозі жук»)

3)Бесіда за виконаними проектами про українських гетьманів.

Тисячі козаків утворювали полки . А головним над козацькими полками був гетьман.

Давайте пригадаємо про тих гетьманів, про яких ми готували проекти і поповнили наші «Портфоліо».

Учні називають прізвища українських гетьманів.

Найславніші гетьмани Дмитро Вишневецький, Іван Сірко, Іван Підкова, Северин Наливайко, Петро Сагайдачний ,Богдан Хмельницький щиро бажали визволити Україну з під залежності Росії, Швеції, Польщі, татар, турків. Козаки щиро бажали бачити Україну незалежною і за неї життя віддавали. Вони чесно виконували свій обов’язок-захищали рубежі рідної землі.

3)Розповідь вчителя про Станицю Луганську - центр козацтва на Луганщині.

У 2013 році наш район відзначатиме 90 - річчя утворення. А наш район є центром козацтва на Луганщині. В нашому районі знаходиться історичний музей козацтва.

Показ фотоальбому музею.

Ми обовязково побуваємо в ньому

4)Робота над задачею на знаходження невідомого зменшуваного з.475

А тепер давайте уявимо, що ми вирішили відправитися у туристичний похід - у музей.

1)читання задачі;

2)розподіл на групи за днем народження;

3)робота у групах з визначення із запропонованих варіантів умов задач, розвязання задачі за діями;

4)звітування про виконану роботу.

5)Розвязання прикладів. Завдання 476 Самостійна робота.

У поході нам потрібно можливо поділитися на пари, групи. Давайте перевіримо, вміємо ми це робити чи ні. Для цього виконаємо 476 .Знайдемо вирази, в яких першою є дія ділення.

64:8∙9 =81

18:9 +2∙8=18

60 - 40:5=52

V Підсумок уроку

1.« Інтерв'ю»

Діти, всі випробування на уроці ми пройшли. Що нового сьогодні ви дізналися про числа?

А чому тему ми повязали з козацтвом?

А що ми робили, щоб бути похожими на козаків?

А що ми ще запланували на сьогоднішнім уроці?(поход)

2.«Рефлексія»

-А тепер давайте зберемо « Рюкзак»

-Які з тих знань, що отримали на уроці, візьмете з собою для використання на інших уроках, у житті?

3.Домашнє завдання.

Діти, а вам ще прийдеться готуватися до походу і вдома, побачимо, як одягаються козаки. А вдома ви розвяжете задачу № 000 про пошив одягу, закріпите обчислювальні навички у з.478

4.Оцінювання учнів

Сьогодні гарними козачатами були…,а …. треба підтягнутися.

Ми з вами доторкнулися до козацької спадщини від славних козаків, а ми залишаємо свою спадщину у вигляді Портфоліо.

.Вправа «Незакінчене речення»

Щоб переконатися, що миє нащадками нашого славного роду, що в наших жилах тече кров сміливих, розумних людей - вільних козаків - підсумуємо Красивий ,рідний, щедрий край

І мова наша соловїна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься…(Україна)

Нехай знає рідна мати-

Вільна Україна:

Козаки ми ще маленькі-

Зате вірна..(зміна)

Степ широкий - то мій сват,

Сивий коник - то мій брат.

Душу й тіло ми положим

За нашу свободу.

І покажем, що ми браття

Козацького …(роду)

Дякую вам, діти, за роботу. Бажаю успіхів.

З давних - давен людям відомо прислів’я: «Дерево життя - це гілочка. на якій ростуть три листочки. Перший листочок - символ минулого. Другий листочок - символ сучасного, третій листочок - символ майбутнього».Щоб правильно орієнтуватися в житті, щоб бути освіченою людиною, треба знати минуле свого народу, його історію майбутнього

А, ви, діти, молодці,

Справжні козаки й козачки,

Перешкоди подолали:

Швидко дуже рахували,

Всі завдання розвязали,

Свою спритність показали.

Тож бажаю вам щастя земного,

Неба голубого, хліба запашного

І щоб козацького роду не було переводу.

А гостям нашим хочем побажати…

Учні..

Справжніми олімпійцями в роботі стати.

Здоровя, наснаги, високої зарплати.

Щоб вас хвилювали приємні турботи.

Многії літа ще хочем побажати.

Тепла, любові і затишку в хаті.

І від Бога прощення і благословення.

З давніх - давен людям відомо прислів’я: «Дерево життя - це гілочка, на якій ростуть три листочки. Перший листочок - символ минулого. Другий листочок - символ сучасного, третій листочок - символ майбутнього». Щоб правильно орієнтуватися в житті, щоб бути освіченою людиною, треба знати минуле свого народу, його історію майбутнього

З давніх - давен людям відомо прислів’я: «Дерево життя - це гілочка, на якій ростуть три листочки. Перший листочок - символ минулого. Другий листочок - символ сучасного, третій листочок - символ майбутнього». Щоб правильно орієнтуватися в житті, щоб бути освіченою людиною, треба знати минуле свого народу, його історію майбутнього

ІІ Актуалізація опорних знань

ІІІ Оголошення теми, мети уроку

ІV