Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Матеріал уроку: Сергій Носань «Ялинка»,Олександр Олесь «Ялинка».
Мета: формувати навички свідомого виразного читання, уміння швидко
орієнтуватися в тексті, вміння передбачати, прогнозувати, робити висновки;
Розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, уяву, творче мислення;
Виховувати почуття бережливого ставлення до природи, привчати дітей до мудрого використання природних багатств.
Обладнання:силуетні зображення ялинок, слова опори, набор на полотно, ілюстрації зимового лісу.
Методи і прийоми, форми роботи:
· Передбачення за ключовими словами
· Речення з відкритим кінцем
· Сенкан
· Робота у групах, парах
Тип уроку Формування нових знань
Хід уроку
І Організаційний початок уроку
Ось і пролунав дзвінок,
Починається урок
Працювати слід старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти-просто молодці.
ІІ Актуалізація опорних знань
1.Бесіда.
- Згадайте, яку тему почали вивчати?(Буду я природі другом)
- Які з вивчених творів запам’ятали?(Вірші «Звернення»Д. Павличка «Буду я природі другом» С. Жупанін «Синички на снігу» Л. Костенко.)
- Яка спільна ідея об’єднує ці твори?(Оберігати природу. Буди її другом.)
- Який наказ ми чуємо у вірші Д. Павличка «Звернення»?(Дбати про природу. Не губити її.)
2.Виразне читання вірша.
Яка головна думка, ідея вірша?
3.Гра «Розсипанка»
· Яка головна думка, ідея вірша? Поясніть, як ви його розумієте?
Як бережіть рідну природу матусю.
(Як матусю рідну, бережіть природу).
Природа-це скарб. Її треба любити, дбати про неї, берегти.
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.
Це і є темою нашого уроку. Сьогодні ми познайомимося із оповіданням Сергія Носаня і віршем Олександра Олеся, які мають однакову основу.
Наприкінці уроку ви повинні зробити висновок, як кожен з вас може зберегти природу вже зараз.
IV Мотивація навчальної діяльності.
1.Відгадування загадки
Восени не в’яне, а взимку не вмираю.(Ялинка)
Щоб дізнатися назву творів, які будемо читати, відгадайте загадку.
(Демонстрація зображення)
В оповіданні Сергія Носаня «Ялинка» вам зустрінуться слова
Ялинка, свято, смітник, лісник
Складіть невеличку розповідь с цими словами(3-4 речення)
2.Творча робота в групах
· Згадайте правила роботи у групі.
- Висловлюємось по черзі;
- Говорить один, інші мовчать, потім помінялись;
- Обрати одного, хто висловлюється за групу;
- Закінчити всі розмови після того, як вийшов час.
3.Презентація роботи груп
В своїх творах ви передбачили такі події. А зараз ми будемо працювати над змістом оповідання і побачимо чи підтвердяться наші думки.
V Усвідомлення нового матеріалу
1.Словникова робота
Прикрашаємо, погомоніли, красуню, болісно, втіхи, нищити, смітник, щонайменше.
2.Читання тексту з передбаченням розвитку подій
· Читання першої частини (до слів «Аж тут підходить лісник…»)
- Хто дійові особи?(Тато і Оленка)
- З ким зустрілися герої оповідання?(З лісником Карпом Івановичем)
- В яку пору року відбулися події?(Напередодні нового року)
- Що несли тато з донькою?(Ялинку з базару)
- Що, на вашу думку, відбудеться далі?
- Про що може запитати лісник?
· Обговорення у групах
· Передбачення. Висловлювання дітей щодо розвитку подій.
- Відповіді не повторювати!
- У кого збіглися передбачення?
- Хто думав інакше?
· Читання ІІ частини (До слів «Що жаль?»- перепитую…)
- Про що запитав лісник?
- Які почуття виникли у лісника?
- Чим він був незадоволений?
- Чи підтвердилися ваші передбачення?
- Як, на вашу думку, розвиватимуться події далі?
- Про що може сказати лісник?
- Що він може зробити?
· Обговорення у групах
· Передбачення
· Читання ІІІ частини
- Чому лісник пожалів деревце?
- Чи багато треба чекати, щоб виросла ялинка?
- Що роблять з ялинкою після свята?
- Що зробив би Карпо Іванович, якби мав можливість?(заборонив рубати й продавати ялинки)
- Чи такими були ваші передбачення?
· Висловлювання дітей
3.Фізкульт хвилинка
VI Осмислення нових знань
(міркування)
1.Вибіркове читання
- Які почуття охоплювали Карпа Івановича?(жалю, болю, образи, занепокоєння)
- Як ви гадаєте, у яких словах текста висловлюється головна думка? Чи згодні ви з ним? Чому?
- Які наслідки для героїв мала ця зустріч?(перестали купувати ялинки)
- Яке важливе запитання непокоїло лісника?(хіба це по-людськи)
- А як ви гадаєте, що означає…
Робити по-людськи-це…
Чинити не по-людськи-це…
2.Обмірковування. Робота в парах «Речення з відкритим кінцем.»
3.Висловлювання дітей.
Робота над віршем О. Олеся «Ялинка»
Ви сказали, що чинити не по-людськи-це знищувати природу, робити їй шкоду.
Послухайте вірш Олександра Олеся «Ялинка.»
Подумайте, чи по-людськи вчиняє герой вірша.
· Словникова робота
Кожушинка
Ледве
1.Виразне читання вірша учителем
2.Робота над змістом прочитаного
- Від чийого імені ведеться розповідь у вірші?(Автор розповідає про себе)
- Чи перегукується зміст цього вірша з попереднім оповіданням?
3.Повторне читання вірша
Гра «Дочитай рядок»
- З якою інтонацією треба читати цей вірш?
- Як треба читати виділені слова?
4.Аналіз змісту
- Чому зайчик напав на хлопчика?
- Які почуття переживав зайчик?(обурення, біль, жаль)
- Що він наказав хлопчику?(ти ялинку посади)
- У яких словах вірша ми відчуваємо турботу, клопіт зайчика за майбутнє лісів?(порубаєте ліси-ніде буде і сховатися…)
- Яке значення мають ялинки для тварин лісу?(це їхній дім)
- Як ви гадаєте, чи розуміє хлопчик про те, про що просить його заєць?
- Яка спільна думка у вірші й оповіданні?(треба берегти ялинки)
5.Складання «Сенкану»
Ялинка
Святкова, новорічна
Прикрашає, ховає, веселить
Не рубайте лісову красуню. Скарб (красуня)
- Що ви можете запропонувати взамін пишного деревця на Новий Рік, щоб було і гарно, і красиво?(купувати штучні ялинки, або прикрашати гілку)
VII Домашнє завдання
- Який з творів сподобався більше?
Завдання за вибором:Переказ оповідання, або виразне читання вірша.
VIII Підсумок уроку
- Згадайте, якою була тема уроку?
- Які твори читали?
- До чого закликають твори, які ми вивчаємо?
- Чи можете ви вже зараз зберігати природу?
- Зробіть, будь ласка, вибір. Поставте символічну фігурку зайчика біля такої ялинки, яку б ви хотіли мати у себе вдома на Новий рік. Ось 2 зображення ялинок: одна штучна, інша-жива, росте у лісі посипана снігом. Зробіть свій вибір, обґрунтуйте його.


