Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Вчитель початкових класів

СШ № 000 ім. Дмитра Луценка

ідівна

Вища категорія, «Старший вчитель»

Урок математики

3 клас

Тема: «ВИВЧЕНІ ВИПАДКИ ТАБЛИЧНОГО

МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ»

Мета. Узагальнити та систематизувати вивчені випадки таблиці множення

і ділення на основі розв’язування прикладів, рівнянь, задач.

Розвивати лічильні навички, вміння аналізувати, зіставляти,

виділяти головне; розвивати пам'ять, самостійність в роботі.

Виховувати цікавість до уроків математики;

БЖД (повторити правила дорожнього руху).

Обладнання:

· завдання для усної лічби;

· мешканці зоопарку;

· індивідуальні картки;

· «вагони-фігури»;

· блок-схеми;

· буквені вирази;

· гра-велогонка;

· презентація по ПДР.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Усміхнися всім навколо:

Небу, сонцю, квіткам, людям.

І тоді обов’язково

День тобі веселим буде!

(А. Костецький)

Девіз уроку:

Працюй наполегливо, швидко, старанно.

Щоб кожна хвилина не втратилась марно.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні нас запросили в гості, а куди, ви дізнаєтесь, коли розв’яжете приклади, запропоновані вам на картках:

Завдання для слабовстигаючих учнів.

3 · 6 – 9 = 9 з

15 : 3 + 13 = 18 о

20 – (8 : 4) = 18 о

3 · 5 + 4 = 19 п

0 · 1 + 1 = 1 а

5 · 10 – 30 = 20 р

18 – (2 · 2) = 14 к

Описание: C:\шура\шура\cш 197\Оксана\Урок 30.11.12\DSC05646.JPG

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

- Нас дійсно запросили в гості в зоопарк. Але до нього ще потрібно доїхати. З собою беремо кмітливих і винахідливих математиків, які знають таблицю множення і ділення, вміють розв’язувати приклади, рівняння і задачі. Чи всіх ми візьмемо з собою?

Це ми дізнаємося, коли ви покажете, як вмієте рахувати усно.

1. Усна лічба.

200, 700, 400, 500, 999, 100.

- Назвати числа в порядку зростання.

- Назвати числа в порядку зменшення.

- Яке число зайве, чому?

- Розкажіть все, що ви знаєте про це число.

- Подати у вигляді суми розрядних додатків.

- А що знаєте про наступне число?

2. Робота з таблицею добутків.

а)30

- Подайте числа у вигляді двох множників.

б) Запишіть числа четвертого десятка

31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40

- Назвіть числа кратні…

1 ряд – 4, 2 ряд – 5, 3 ряд – 1 (підкреслити по рядах).

ІV. Основна частина уроку.

- З усною лічбою ви впорались вдало. Мабуть ми всіх візьмемо з собою. Вирушаємо далі. Їхати будемо трамваєм. Водій у нас буде…

Сірий зубастий,

По полю гуляє,

Ягнят шукає. (Вовк)

Описание: C:\шура\шура\cш 197\Оксана\Урок 30.11.12\DSC05649.JPG

1. Але він нас не повезе, поки ви не розв’яжете завдання, які він заховав у вагони-фігури.

1 ряд 2 ряд 3 ряд

- Назвіть кожну фігуру.

- Яка фігура має гострі кути?

- Яка фігура має тупі кути?

- Яка фігура зайва? Чому?

- Розкажіть про властивості чотирикутника.

- Чим являються сторони прямокутника?

- Тепер подивимось саме завдання, яке приготував нам Вовк.

Запишіть рівняння і обґрунтуйте свою відповідь (по рядах).

2. Вирушаємо далі. Сідайте зручніше. Поки будемо їхати – відпочинемо.

(Фізкультхвилинка).

Учні присідають біля своїх парт. На слова вчителя: «Сірий зайчик сів і жде, спритно вушками пряде», вихованці приклавши кисті до вух, то розгинають, то згинають їх. Потім класовод пропонує «зайчикам» ніжки погріти:

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Зимно зайчику стояти,

Треба трошки пострибать:

Скік-скік, скік-скік, скік-скік.

Треба трошки пострибать,

Пострибавши відпочить.

«Зайчики» займають місце за партою. Урок триває.

3. Наш трамвай прибув до місця призначення. Нас зустрічає одна з мешканок зоопарку.

Хоч і не служила в моряках,

Але в моряцькому тільнику. (Зебра).

- Хто знає, що таке «тільник» ?

- Де ви кожного дня зустрічаєте «зебру»?

- Чому пішохідну доріжку називають зеброю?

- А що цікавого саме в слові зебра? (Тварина, доріжка)

Презентація «Правила дорожнього руху»

Описание: C:\шура\шура\cш 197\Оксана\Урок 30.11.12\DSC05654.JPG

Описание: C:\шура\шура\cш 197\Оксана\Урок 30.11.12\DSC05653.JPG

Вчитель:

- То потрібно вчити правила дорожнього руху?

- А для чого їх нам знати?

Відповідь на запитання скаже учениця:

- А щоб в безпеці завжди жить

В біду не потрапляти

Бо на дорогах тих пригод –

Не можна всі злічити.

Звільни себе від перешкод

І буде легше жити.

А перешкода – незнання,

Це завжди заважає.

Іти по світу навмання

Погано. Кожен знає.

4. Зебра пропонує нам перейти дорогу до зоопарку, але для цього потрібно правильно скласти і розв’язати приклади за блок-схемами, записавши алгоритм розв’язку.

- Згадайте, що таке алгоритм?

32

 

:

4

 

2

 

5

 

6

 

4

 

45 - + 25 +

45 – 32 : 4 + 25 = 65 2 ∙ 5 + 6 ∙ 4 = 34

- Що неправильно?

(Діти працюють в зошитах).

- Впорались із завданням?

- Перевіряємо!

5. А ось відкривається брама і нас зустрічає...

Хитра руда дівиця

Звуть її… (Лисиця)

- Вона дуже хитра, але каже, що приготувала легке завдання. Але ж ви знаєте Лисичку… Тому давайте трохи підготуємося.

- Що спільного у виразах?

- Що означає кожний вираз?

- Як змінилося число в результаті вказаної операції?

- Розв’язати вирази за такими даними:

a = 3 (1 ряд)

с =ряд)

b =ряд)

d = 66 (хто встигне)

- А тепер саме завдання.

Бліц-турнір

1. До зоопарку прийшло А хлопчиків, дівчат в С разів більше. Скільки дітей прийшло до зоопарку?

2. Кататися на поні побігло С хлопчиків, а В дівчаток пішли їсти морозиво. На скільки більше дітей побігло кататися на поні, ніж їсти морозиво?

3. В клітку для хижаків принесли В кг мяса і роздали порівну по С кг кожному. Скільки було крокодилів?

4. У басейні плавало А дельфінів. Це на В більше, ніж крокодилів. Скільки було крокодилів?

1) а + а · с

2) с – b

3) b : с

4) а – b

- Я гадаю, що Лисичка нас не перехитрила!

5.А ось нам назустріч…

Хоч не шию я ніколи,

Та голок маю доволі. (Їжачок)

- Він дуже сумний. А знаєте чому? Тому, що не може розв’язати задачу. Давайте йому допоможемо.

Задача

Від дуба до сосни 62м. Їжак рухався від дуба до сосни, а на зустріч йому біг заєць. Хто з них був далі від дуба і на скільки метрів, коли їжак пройшов 18м, а заєць 43м?

1) 62 – 43 = 19 (м) – знаходиться заєць від дуба

2) 19 – 18 = 1 (м) – далі від дуба був заєць

В.: на 1м далі.

- Молодці. Їжачок вам дуже вдячний.

- Далі нам трапився …

6. Дуже товсті ноги маю

Ледве їх переставляю.

Сам високий я на зріст,

Замість рота в мене хвіст. (Слон)

- Подивимося, що він нам приніс: гру-велогонку.

Описание: C:\шура\шура\cш 197\Оксана\Урок 30.11.12\DSC05648.JPG

Завдання для гри-велогонки:

1) Двоє учнів грали в шахи 40хв. Скільки хвилин грав кожний? (40 хв.)

2) Що легше: 2кг заліза чи дві пухові подушки, вагою по кілограму кожна? (=)

3) Назвіть пять днів поспіль, не вживаючи чисел та назв днів тижня. (Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра).

4) Дідуся звуть Григорій Васильович, його онука – Андрій Віталійович. Як звуть батька онука? (Віталій Григорович).

5) Як поділити 3 яблука між трьома учнями таким чином, щоб одне яблуко залишилось у кошику? (Одному учню – яблуко у кошику).

Описание: C:\шура\шура\cш 197\Оксана\Урок 30.11.12\DSC05652.JPG

V. Підсумок уроку.

- Мешканці зоопарку прощаються з вами і чекають в гості наступного разу. Але їм цікаво знати, як ви запамятали все, що ви робили на уроці.

- Від кого яке завдання отримали? Що повторили, розвязуючи ці завдання?

- Математична гра «Вірю – не вірю». (гру проводять за допомогою сигнальних карток, червоних та зелених).

- Визначити своє місце на уроці:

§ працювали гарно;

§ працювали недостатньо;

§ залишили незначний слід.

1. Двоцифрове число більше, ніж одноцифрове. (+)

2. Частка менше, ніж ділене. (+)

3. Результат дії ділення називається різницею. (-0

4. Однією лінією можна поділити прямокутник на два трикутника. (+)

5. Периметр – це добуток усіх сторін. (-)

6. Найменше з двоцифрових чисел –

7. Найбільше трицифрове число – 999. (+)

VI. Оцінювання протягом уроку.