Тема : Уявна подорож до королеви семи цифр.

Мета: Вправляти дітей у розрізненні цифр 1-7, закріплювати кількісну і порядкову лічбу в межах 7; продовжувати вчити дітей називати суміжні числа. Формувати знання про назви днів тижня. Учити використовувати логіко-математичні уміння в різних життєвих ситуаціях.

Обладнання: дидактичний -плакат «Місто з будиночками », роздатковий : каштани, смужки з кружечками.

Хід заняття

- Діти, подивіться, яке містечко зображене на малюнку.

- Хто на вашу думку, мешкає в цьому містечку?

- Давайте помандруємо його вулицями.

1. Полічіть ,скільки будиночків у цьому місті. Який номер будиночка, що розміщений у центрі міста? Коли підійдемо до будиночка, треба легенько постукати у двері скільки разів, скільки показує його номер. До якого будиночка підемо спочатку та скільки разів постукаємо?

- Він не відчинився, але на дверях є повідомлення : «Будиночок для нас відчиниться лише тоді, коли ви виконаєте завдання: «Виставити цифровий ряд від 1-7». Назвати їх. (Діти виконують завдання). Побували в гостях у гномів, тепер підемо далі. Куди йдемо?

- Віта, постукай скільки разів, скільки показує номер будинку і полічи вголос.

- А ось і завдання від мешканців будинку № 2 : «Віконечко відкривається, коли ви викладете скільки каштанів, скільки показано на цій картинці, яка це цифра?»

- А хто (живе)подорожує в цьому вагончику? (Коза з козенятами). Скільки козенят? (Семеро).

- Що буде вчити коза із козенятами?

- Коза навчатиме козеняток, як називаються дні тижня. Вона співатиме їм пісеньку:

В понеділок аплікуєм,

У вівторок ми рахуєм,

В середу звуки вчимо,

У четвер малюємо,

В п»ятницю ми розмовляєм,

У суботу прибираєм,

А неділя, день не діла, -

Відпочинемо уміло:

Пісні поспіваємо,

В гостях побуваємо.

Мама – кізонька займатимешся з дітками. А ми прямуємо до наступного будиночка. До якого? (До третього).(Діти стукають і лічать).

- Завдання мешканців цього вагончика є : «назвати сусідів» (суміжні числа).(діти називають).

- А що за завдання нам потрібно виконати, яке залишене біля колодязя? Нам потрібно порахувати, скільки гостей їде в містечко? І хто з них, який по порядку?(Відповіді дітей).

- А скільки разі треба постукати, щоб вийти на місток? (4). Завдання тут залишили таке: «Треба зафарбувати геометричні фігури:

Трикутник – червоним кольором;

Кружечок –зеленим;

Квадрат – синім кольором. »

- Діти, молодці, ви всі вірно виконали це завдання і з-під листочка з»явилось сонечко. Скільки крапочок у сонечка? Послухайте його розповідь - пісеньку:

Я сонечко семи крапкове,

Бо маю крапок сім на спинці.

Живу в хатинці влітку я,

Та ходжу їсти на поля,

А взимку не будіть мене

Бо сон міцний мене бере.

Мешканці містечка приготували для нас веселі задачі. Спробуємо розв язати їх:(№7)

1. Кролик вуха насторожив-

В нього добрий слух

Хто з дітей полічить точно

Два кролі-це скільки вух?(4)

2. Росла берізка,

А на ній три гілки.

На кожній гілці по два яблука.

Скільки яблук виросло на берізкі?(жодного)

3. Настала зима. Спочатку зацвіла одна яблуня, потім ще дві сливи. Скільки дерев зацвіли ? (Взимку дерева не цвітуть ).

-Молодці діти! Нам пора додому. Давайте подякуємо мешканцям міста за гостинність.