Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
РИТОРИКА
Тема: Дуже важливі слова.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «опорні слова»; вчити визначати казку за опорними словами, виділяти з тексту опорні слова; розвивати творчу уяву школярів; виховувати любов до усної народної творчості.
Обладнання: малюнки, ілюстрації, листки «книжок» з опорними словами, картинки-пазли, «телеграми» від казкових героїв, виставка казок.
ХІД УРОКУ
І. Організація початку уроку.
Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Дітки – просто молодці.
ІІ. Мовна розминка «Білча».
Білча в дуплі горіх хова –
Прийшла пора горіхова.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вступна бесіда.
—Розгляньте уважно малюнок. Хто на ньому зображений? (Учитель показує малюнок з персонажем казки
Е. Успенського Шапокляк.)
—Кому з вас відомо, хто це така? (Героїня мультфільму «Чебурашка», вона завжди робила шкоду.)
—Подивіться, вона знищила з книжок майже всі слова. Цікаво, з якої книжки ці листки? Прочитаймо слова, які Шапокляк не вдалося знищити?
(Принц, принцеса, добра фея, гарбуз, карета, кришталевий черевичок;
Іван-царевич, стріла, Василиса Премудра, жаба.)
—Так, це слова із казок «Попелюшка» та «Царівна-жаба».
—Як вам вдалося визначити, що це за казка, адже тут немає заголовків?
—Отже, казку можна визначити не лише за заголовком. Там є дуже важливі слова, які називають героїв,
події, які з ними відбувалися. Такі слова називаються опорними (опора — це те, на що можна спертися). Саме ці
слова не змогла знищити Шапокляк.
V. Визначення казки за опорними словами.
— Сьогодні до нас на урок завітав Колобок. Він дуже полюбляє ходити в гості. Я вам розкажу нову казку про Колобка. У нашій історії є імена тих, до кого ходив Колобок. Спробуйте впізнати ці казки.
Учитель розповідає казку і поступово вивішує портрети героїв. Діти впізнають казку і пригадують іще слова, які допомогли їм визначитися.
Жив собі в одній казці Колобок. Одного разу викотився він зі своєї казки і вирушив у подорож різними сторінками. Закотився до Курочки Ряби поснідати. Зайцю допоміг Козу з будиночка прогнати. У Кота із Півником пообідав. З дідом, бабою, онучкою, Жучкою, кицькою і мишкою працював на городі. Маленьким козенятам сказав, щоб Вовка у дім не пускали...
VІ. Продовження казки про подорож Колобка.
— Спробуємо продовжити цю історію.
Учні називають героїв улюблених казок, опорні слова, колективно складають продовження.
VІІ. Складання карток-пазлів. Групова робота.
—Назвіть казку, її героїв.
Фізхвилинка
VІІІ. Виділення опорних слів у казці.
—У кожному тексті, як ви вже переконалися, є слова, за якими ми одразу впізнаємо казку чи історію. І ось одного разу трапилась така пригода. Якось дідусь вирішив розповісти своїй онучці казку. Зараз ви почуєте, як він це робив.
Жила собі одна дівчинка, і звали її Жовта Шапочка.
—Ні!..
—Так, так, Червона. Одного разу покликала її мама до себе і каже: «Біжи, будь ласка, до тітоньки, і віднеси
їй картоплю».
—Ні!..
—Добре. Зайшла дівчинка до лісу, а назустріч їй жираф.
—Ні. Ти все переплутав! — перебиває онучка...
—Вовк і каже: «Скільки буде 6 + 1»?
—Ні! Ні!..
—А вона йому відповідає: «Я йду на базар за томатним соусом».
—Ні, зовсім не так!..
—Добре. А кінь і каже...
—Який кінь?.. Дідусю, ти все переплутав.
—Яку казку намагався розповісти дідусь?
—Як онучка здогадалась, що він не зовсім правильно передає події казки? Спробуймо виправити це. (Учитель читає, а діти виправляють.)
Фізхвилинка
ІХ. Робота над «телеграмами».
—Діти, на адресу нашого класу прийшли телеграми від казкових героїв. Я зараз зачитаю їх, а ви спро-буйте здогадатися, хто їх прислав.
1. «Дуже засмучена, мишка випадково розбила моє яєчко, прийти не зможу.»
2. «З’їв семеро козенят, болить живіт.»
3. «Дорогі друзі, допомагайте, павука-злодія зарубайте.»
Х. Гра «Впізнай казку».
1. Дід бив, бив – не розбив, баба била, била – не розбила. («Курочка Ряба».)
2. Я по засіку метений,
Я на яйцях спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік,
Та й від тебе, зайчику, утечу! («Колобок».)
3. Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка. Та й загубив дід …
— Що він, дітки, загубив? («Рукавичка».)
4. Я коза-дереза, 6. Я бичок третячок,
За три копи куплена. Із соломи зроблений,
Півбока луплена. Смолою засмолений. («Солом’яний бичок».)
Тупу-тупу ногами, 7. Пустіть переночувати…
Сколю тебе рогами, Я під лавкою зігнуся,
Ніжками затопчу, Хвостиком обгорнуся
Хвостиком замету, — Та й переночую. («»Лисичка-сестричка».)
Тут тобі й смерть! («Коза-дереза») 8. Не полечу з вами:
5. Діточки мої, козеняточка, Як була я в лужку,
Відмикайтеся, відчиняйтеся! Виломила ніжку,
Ваша матінка прийшла, А ви полинули,
Молочка принесла. («Вовк та семеро козенят».) Мене покинули! («Кривенька качечка».)
Х. Підсумок уроку. Всі ви, дітки, молодці!
Гарно працювали,
Скоро дзвоник пролунає,
Він усім нам нагадає,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.

Ішов дід лісом, а за ним біг, та й загубив дід



. От біжить, влізла в ту
та й каже: «Тут я буду жити».

Коли це стрибає та й питає:
![]() |
— А хто, в цій живе?
![]() | ![]() |
Жили собі двоє — Круть і Верть та
Голосисте Горлечко.
… тільки й знали, що співали та танцювали, крутились та вертілись…


От уже Лисичка іде до на гостину. А
![]() |
наварив такої-то смачної страви: узяв і м’яса, й, й


— усього-всього, покришив дрібненько, склав у
з вузькою шийкою та й каже:
— Призволяйся, люба приятелько, не соромся!..


