Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Виховна година

на тему:

Подорож до Країни чистоти і здоров’я

Вихователя ГПД

ЗНЗ № 000 м. Києва

Сіромолот Н. О.

Київ

2013

Мета. Вчити дітей доглядати за своїми речами; познайомити їх з гігієною власного тіла; розвивати пам'ять, мислення; виховувати у дітей взаємоповагу.

Обладнання. Напис «Чистота – це здоров’я», малюнок мікроба, малюнок брудного хлопчика, малюнок зубів, малюнок квітки-семицвітки, план – карта подорожі, мило, паста, щітка, гребінець, хустинка.

План заняття

І Вступна частина.

1. Привітання.

2. Організаційний момент.

3. Повідомлення теми.

ІІ Основна частина.

1. Подорож по зупинкам.

2. Розгадування кросворду.

ІІІ Заключна частина. Бесіда з учнями.

Хід заняття

- Добрий день, діти.

Стали, дітки, підтягнулись,

Один одному так щиро посміхнулись.

На урок увагу не забудьте взяти.

Сіли всі рівненько, починаємо працювати.

- Скажіть, а ви любите подорожувати? Ось і сьогодні ми вирушаємо на цьому поїзді в подорож до Країни чистоти і здоров’я. Згодні? Отже, вирушаємо!

І зупинка «Грязнулі».

- Скажіть, яку людину можна назвати охайною? В цій країні живуть люди, які ходять в неохайному вигляді: розкуйовджене волосся, брудні штани й спіднички. Подивіться на малюнок і скажіть, що можна сказати про цього хлопчика? (Малюнок брудного хлопчика). Як ви гадаєте, що потрібно робити, щоб не бути таким, як цей хлопчик?

- Так, потрібно слідкувати за собою, а це зробити нам допоможуть… Подивіться на ці речі і скажіть. Які речі у кожної людини мають бути свої? Чому?

II зупинка «Чистюлі».

Щоб завжди бути охайним, треба слідкувати за своїми речами та здоров’ям. А ви знаєте, як звати самого чистого чоловічка? Так, Мийдодір. Він приготував нам посилку з загадками і відгадками. Як ви думаєте, впораємося?

1. Гарне я і запашне, роботяще змалку.

Люблять всі чомусь мене вдень і на світанку.

Кажуть, я даю красу і здоров’я й силу,

Чистоту у дім несу, звуть мене всі … (мило).

2. Я – невтомна трудівниця, мені вірять люди,

Хто зі мною поведеться – той здоровий буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча і бабусі й мами.

Чистоту тримаю в домі, справу знаю чітко,

Вам ім’я моє знайоме, бо зубна я… (щітка).

3. Я – м’якенька полотнинка, випрана дбайливо.

Не серветка, не хустинка, знаю своє діло.

Я до щіток, до голівки притулюсь ласкаво,

Я вберу усі краплинки з тіла після ванни.

Я не гість – хазяїн в домі, і лежати я не звик,

Вам ім’я моє відомо, пригадайте, я… (рушник).

4. Маю вигляд я і смак – можеш подивиться.

І без мене вам ніяк всім не обійтися:

Я не страва, не напій, та в роботі часто

З милом, щіткою дружу. Ім’я моє… (паста).

5. Ліг в кишеню і вартую. Плаксі, реві і бруднулі

Витру вранці струмки сліз, не забуду і про ніс. (Носовичок).

6. Білих 30 зубчиків для кучерів і чубчиків

По голівці ходять, волосся в порядок приводять. (Гребінець).

7. – Васильку, куди ти дивишся після вмивання,

Щоб дізнатися, чисте в тебе обличчя чи ні?

- На рушничок!

- Чи правильно відповів хлопчик? (Люстерко).

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

В цій країні під керівництвом Мийдодіра люди кожен-кожнісінький день миють тіло, кожен ранок роблять ранкову зарядку. А давайте перевіримо, як ви вмієте слідкувати за собою. Зараз ми пограємо в гру. (Виходять декілька дітей, у яких на взутті є шнурки. Хто швидше зав’яже шнурки?)

Ну, вирушаємо далі?

III зупинка «Ранкової зарядки».

- Скажіть, хто з вас робить ранкову зарядку? А хто знає, з чого потрібно її починати? Встали всі з-за парт і трішки вийшли. Вправи ми починаємо робити з голови і закінчуємо ногами.

1) оберти головою;

2) оберти руками біля плеча;

3) оберти тулубом;

4) нахилення тулуба вперед, щоб дістати руками підлогу;

5) присідання з витягнутими руками;

6) потрусити ногами;

7) глибокий вдих, видих.

- Молодці, тихенько сідаємо і подорожуємо далі.

IV зупинка «Слухова».

- Діти, скажіть, для чого нам вуха? Давайте пограємо в гру.

(Всі затуляють вуха руками, а потім відкривають і прислухаються. Діти повинні сказати, які вони звуки почули).

- Молодці, я бачу, що ви уважні.

- Скажіть, а хто з вас голосно полюбляє слухати телевізор? А ви знаєте, що це дуже шкодить вашому слуху? У вусі є така перетинка, яка стає товщою і ви погано потім будете чути. Це робити не можна.

V зупинка «Зорова».

- Скажіть, за допомогою чого ми бачимо? За допомогою очей ми можемо розрізняти предмети за кольором, розміром; можемо сказати, далеко речі, чи близько. Відгадайте загадку: « Солоне, а не сіль, біжить, а не річка, блищить, а не золото» (сльози).

- А ви знаєте, чому вони течуть? Сльози омивають очне яблуко, щоб воно залишалося вологим. Вони видаляють мікроби і всілякі смітинки. Сльози не перестають працювати навіть коли ми зовсім не збираємось плакати.

VI зупинка «Зубна».

- Давайте подивимось, які мешканці живуть у цій країні. Так, я бачу. Ось послухайте, яка там трапилася пригода.

У цуценяти захворів зуб, всю щоку роздуло. Ходить цуценя по двору, плаче, а друзі різні поради дають.

- Я знаю дуже добрий засіб, – щебече горобець. – Потрібно цуценя лоскотати, поки біль не пройде.

- Дурниці, – перебило його мишеня. – Потрібно взяти 16 щіток і зробити цуценяті масаж. Біль, як рукою, зніме.

- Цей засіб добрий, але допомагає лише мишам. – серйозно мовило порося, – а цуценяті потрібно…

- Зуби потрібно чистити! – мовив їжак, – зубною щіткою! Ось самий добрий засіб.

- Скажіть, а хто з вас чистить зуби зранку? Багато людей не знають як вірно чистити зуби. А ви знаєте?

Ось подивіться: це зуби, а це бруд, який залишається на них після їжі. Подивіться, як треба чистити, бачите, знизу вверх, тоді зліва направо, тоді весь бруд вичищається вашою зубною щіткою. Зуби треба чистити 2 рази на день. Ви ж не хочете ходити до зубного лікаря?

- Скажіть, а ви знаєте, у кого кожен день ростуть зуби? У бобра, у зайця, у всіх гризунів кожен день сточуються і знову ростуть зуби. Одного дня перевозили бобрів в інший заповідник і давали їм лише м’яку траву. Зуби у гризунів так виросли, що роти не закривалися. Довелося викликати зубного лікаря і бормашиною заточувати зуби бобрам.

- Ось деякі поради при болі в зубах.

Народні методи лікування зубів

1. Треба очистити сало від солі й шкірки і прикласти до хворого зуба, між яснами й щокою. Через 15-20 хвилин сало можна вийняти. Біль поступово вгамується.

2. Замість сала можна прикласти натертий вінегрений буряк.

3. Висушити корінь гарбуза, розтовкти молотком на дрібні частинки. У каструльку залити дві склянки води, вкинути подрібнений корінь, довести до кипіння і кип’ятити 20 хвилин. Нехай трохи охолоне, тоді процідити і починати полоскати зуби. Рідина має бути така гаряча, щоб її можна було витримати в роті. Після чотирьох таких полоскань можна позбутися зубного болю.

- Отже, ви зрозуміли, що чисті зуби – це зуби без дірок. Тоді вирушаємо далі.

VII зупинка «Мильна».

- Скажіть, що треба робити перед тим, як сісти за стіл їсти? Так, потрібно обов’язково мити руки з милом. Ось подивіться на малюнок, як ви гадаєте, хто це? Це – мікроб. Таких мікробів дуже багато на ваших руках. Подивіться на руки, ви їх бачите? Ні, бо вони дуже маленькі і їх дуже багато.

- Ось ми і доїхали до. Країни чистоти і здоров’я, але ворота зачинені. Щоб їх відчинити, треба розгадати кросворд.

По вертикалі:

1) Каже доріжка, два великих кінця, – помийся ти хоч трішки, чорнила змий з лиця, інакше ти в півдня запачкаєш мене. (Рушник).

2) Два брюшка, чотири вушка. (Подушка).

3) Його не сіють, не саджають, саме виростає. (Волосся).

4) П’ять братів, а у них одна сім’я. (Пальці).

5) З її допомогою ми чистимо зуби. (Щітка).

6) Що на світі цінніше за все? (Здоров’я).

По горизонталі:

1) Висковзаєш, як живе, та втримаю я тебе.

Білою піною пінишся, бруд змивать не лінишся. (Мило).

2) Якби його не було, не балакали б. (Язик).

3) На носі сидимо, на світ дивимось, за вуха тримаємось. (Окуляри).

4) Живе мій брат за горою, не може зустрітись зі мною. (Очі).

5) Між двох світил я всередині один. (Ніс).

6) Все життя ходять в обгонку, а обігнати один одного не можуть. (Ноги).

3ê

ê2

è

6

6ê

è

ê4

1ê

è

3

5ê

è

1

è

5

è

2

- Молодці, подивіться, ось і ворота відчинилися і ми потрапили до країни.

- Тут росте чарівна квітка - семицвітка. Кожна її пелюстка – це правило, якого потрібно дотримуватися, щоб завжди бути чистими та здоровими.

1. Жити в чистоті.

2. Дотримуватись режиму дня.

3. Робити зарядку.

4. Займатися спортом.

5. Правильно харчуватись.

6. Частіше гуляти на свіжому повітрі.

7. Позбутися шкідливих звичок.

- Отже, який висновок можна зробити? Чи легкий був шлях до цієї країни? Тепер ви знаєте, що треба робити, щоб бути здоровими. Вам сподобалося наше заняття? Мені теж! До побачення.