Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Органи чуття людини

І очі вам скажуть: „Спасибі

Вчитель початкових класів ЗОШ № 6 м. Шепетівки

Тема. Органи чуття людини. І очі вам скажуть: „Спасибі”.

Мета. Ознайомити учнів з будовою ока; вивчати правила по збереженню зору; розширювати кругозір, збагачувати словниковий запас.

Розвивати спостережливість, увагу.

Виховувати бажання берегти свій зір.

Обладнання: сторінки до журналу, магнітофон, грамзапис голосів птахів, лялька, міні-підручник, плакати.

Хід уроку

І Організація учнів до уроку.

ІІ Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні на уроці відбудеться презентація журналу „Наше здоров’я”. Цей журнал випущений по темі: „І очі вам скажуть: „спасибі”. Якщо презентація пройде вдало, якщо журнал вам сподобається, то ми дозволимо читати його всім учням нашої початкової школи.

- А як ви розумієте слово „презентація”?(Пояснення слова) Погляньте, який яскравий цей журнал!

ІIІ. Мотивація навчальної діяльності.

- Але ми зможемо відкрити першу сторінку лише тоді, коли ви відгадаєте, чиї голоси звучатимуть в записі (слухання запису „Голоси птахів”).

1. Слухання грамзапису.

- Як ви думаєте, голос якої пташки ви чули? (Відповіді учнів різні).

- Серед цих птахів (діти розглядають малюнки) є та, голосом якоъ ми насолоджувалися. А тепер, дивлячись на малюнки птахів, послухайте ще раз їх спів.

- То яка пташка співала пісню? Що допомогло вам точно відгадати назву пташки? (Те, що не тільки слухали, а й бачили.)

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

2. Гра з лялькою.

- Для наступного завдання потрібен один учень.(Учню зав’язують очі, і він має відгадати, який предмет дали в руки (ляльку)).

- А якого кольору плаття в ляльки? (Учень не може відповісти).

- Чому Олег не міг відповісти? (Він не бачив ляльки, бо очі зав’язані).

ІV. Повідомлення теми уроку.

- Природа наділила вас щедрим дарунком – вона подарувала вам зір. І цей дарунок ви повинні берегти. За допомогою зору людина сприймає більшу частину інформації. Тому ви сьогодні довідаєтесь, коли і за що очі можуть сказати: „спасибі”.

V. Вивчення, осмислення нового матеріалу.

-„Подивись мені в очі”, - часто чуєте ви. Адже, дійсно, в очах можна прочитати і радість, і смуток, щастя і розчарування, надію і прохання. Хотілося б, щоб ваші очі світилися завжди радістю.

1)Розповідь про будову ока.

- Відкриваємо першу сторінку. Журнал, певно, дуже цікавий, бо на першій сторінці казка „Снігова королева”. Казка не зовсім звичайна. А чому це журнал про очі, а тут казка?

- Що попало в очі Каю? Через які частини ока проходила скалочка з дзеркала ми і довідаємось, розглянувши схему будови ока.

-Очне яблуко має не зовсім правильну кулеподібну форму. Воно покрите кількома оболонками. В переднім відділі ока ніби врізане маленьке віконечко. Називається воно рогівка. Скалочка дзеркала пошкодила рогівку. А якщо пошкодилась рогівка, то незахищеними стають райдужна оболонка і зіниця.

- За кольором райдужної оболонки ми визначаємо колір очей. А якого кольору бувають очі? ( темно-, світло-коричневі ( карі ), сірі, голубі, зеленуваті)

- Хто знає, якого кольору очі у нього?

- Подивіться, які очі у сусіда.

- Через зіницю проходить світло. Якщо освітлення слабке – зіниця розширюється. Якщо яскраве – звужується. В Кая зіниця звузилась на стільки, що він бачив лише все погане, а добре не потрапляло до його очей.

- За зіницею знаходиться кришталик. Він схожий на двоопуклу лінзу(показ лінзи). Кришталик може змінювати свою форму і це допомагає чітко бачити предмети на далекій відстані. В Кая пошкодився і кришталик, тому він бачив лише кришталики льоду, що були поблизу і якими він грався.

- Через рогівку, зіницю, кришталик, скловидне тіло світло потрапляє на сітківку. І саме тут, у внутрішній частині ока, відображається той предмет, на який ми дивимось. Звідси подаються сигнали до головного мозку, і тоді ми розуміємо те, що бачимо.

- Ось такий шлях пройшла скалочка в очі Кая. Щоб око було здорове, ви повинні берегти і рогівку, і зіницю, і райдужну оболонку і т. д.

- Діти, а хто допоміг Каю? Як?

- Герда допомогла. Ласкою, добротою вона розтопила лід в серці Кая.

- Чому діти заплакали?

- Коли людина збуджується сильним почуттям, то подразнюються в оці спеціальні рецептори і виділяються сльози. Сльози бувають в радості і в горі. Сльозна залоза знаходиться у зовнішньому куточку ока. Сльоза омиває очне яблуко від пилу і тече в носову порожнину.

- В казці Герда допомогла добротою, відбулось чудо. Але в нашому світі чудеса бувають дуже рідко. Тому ми звертаємось за допомогою до медицини.

- Але ви повинні пам’ятати, що медицина знає багато хвороб і з багатьма навчилась боротись. Можна замінити штучними серце, нирки. Можна навіть вставити штучне око, але щоб воно бачило... Поки що це не можливо. Око залишається величезною таємницею. Тому ми самі маємо берегти очі.

2) Ознайомлення з вправами для збереження зору.

- Для цього є спеціальні вправи, які знімають втому з очей, допомагають берегти зір.

а) Міцно зажмурити очі на 2-3 с. Потім відкрити на 3-5 с ( повторити 7-8 раз).

б) Швидко поморгати протягом 10 с.

в) Витягнути руку вперед, дивитись на кінець пальця витягнутої руки, розташованої на середній лінії обличчя, 10-20 с. Повільно наближати палець до обличчя, не зводячи з нього погляду ( 3-4 рази).

г) Трьома пальцями кожної руки злегка натиснути на повіки обох очей і через 1-2 с зняти пальці з повік (3-4 рази).

д) Подивитися кілька секунд вдаль.

3. Правила збереження зору.

- Ще є важливі правила, виконання яких допомагає зберегти зір в нормі.

а) Не схиляй низько голову над зошитом, книгою.

б) Не лягай животом і грудьми на парту.

в) Не читай лежачи.

г) Не читай в автобусі чи тролейбусі.

д) Не сиди близько та довго біля телевізора.

е) Світло повинно падати на зошит з лівого боку.

є) Книга чи зошит мають бути від очей на відстані 30 см.

ж) Після 25 хв навчання зроби п’ятихвилинну гімнастику для тіла та очей.

4) Читання тексту „Як Юрко беріг очі”. (Додаток 1)

- В нашому організмі всі органи пов’язані між собою. Якщо бережемо один, то бережемо і всі інші.

5) Бесіда за змістом прочитаного.

- Чи дбав Юрко про збереження зору?

- Чому ви зробили такий висновок?

- Під час їзди в транспорті кришталик то звужувався, то розширювався. Бо змінюється відстань від книжки до очей. Від цього розвивається хвороба – короткозорість і далекозорість.(Пояснення слів)

Короткозорість – здатність бачити предмети лише на близькій відстані.

Далекозорість – здатність бачити предмети лише на далекій відстані.

Якщо розвинулась така хвороба, слід обов’язково звернутися до лікаря.

Далекозорість розвивається переважно в людей похилого віку.

6) Слухання і обговорювання тексту, записаного на касеті.

- Мама з донькою Оленкою прийшли додому

Мама: - Оленко, ти прочитай казку, а я підготую обід.

Донька, взявши книжку, лягла на диван. Потім перевернулась на живіт. Очі сльозились, голова боліла.

Мама, увійшовши до кімнати, промовила:

- Оленко, як ти читаєш?

Оленка:

- Мамусю, мені так зручно.

Мама:

- Доню, ти ж знаєш, що...

7) Бесіда за змістом прослуханого.

- Що повинна знати донька? Чому не можна читати, лежачи?

8) Розігрування ситуації з настільною лампою.

9) Розмова про телевізор і зір.

- А на цій сторінці зображений телевізор.

- Чому на сторінці журналу зображено телевізор? Телевізор теж псує зір?

- Справа в тому. що шкідливі не самі прилади

( телевізор, комп’ютер і т. д.),а шкідливі надмірні навантаження на очі. Вони виникають при безконтрольному перегляді телепередач чи грі на комп’ютері. Дитячі передачі такі короткі тому, що довго дивитись телевізор не можна. Офтальмологи (вчитель пояснює дане слово) рекомендують дивитись телевізор до 1 годину на день, а комп’ютерні ігри грати до 30 хвилин на день. Відстань від телевізора до очей має бути не менше 2 м.

Після перегляду телепередачі очі втомлюються швидше, ніж після іншої зорової діяльності.

Якщо батьки вимагають вимкнути телевізор, то вони дбають про ваше здоров’я, тому що знають, що довго дивитись телевізор – шкідливо. І ви обов’язково повинні їх послухати.

10) Фізкультхвилинка.

- Рубаємо дрова – стомлюються руки.

- Носимо воду – стомлюються руки, ноги.

(Учні імітують рухи)

- Що ми після цього робимо? Як?

- А як же без відпочинку працюють наші очі?

- Кожен сам має подбати про відпочинок очей. Як? (Учні ще раз розповідають правила збереження зору).

11) Бесіда про вітаміни, що сприяють збереженню зору.

– Перегорнемо ще одну сторінку нашого журналу. Вона називається: „ Нагодуй свої очі”.

- А хіба очі їдять?

- Є продукти, вживання яких сприяє покращенню зору. Розгляньте малюнки, зображені на дошці.

( Морква, петрушка, абрикоси, торт, чорниці, масло, сир, горіхи, цукерки, яйця, чорна смородина, лимони, апельсини, капуста).

- Що тут зайве?

- Надмірне вживання солодощів негативно впливає на печінку, а стан печінки відображається на здоров’ї очей.

- Щоб звільнити очі від вуличного бруду і пилу, щодня промивайте їх перевареною водою. Для цього занурте обличчя у воду, розплющіть очі. За кілька секунд вони стануть ясні та чисті.

12) Цікаві ігри, що сприяють зняттю втоми очей.

- А це ігрова сторінка. Адже в кожному журналі є така сторінка. Називається вона „ Зірке око ”.

Тут ми розіграємо призи.

а) Конкурс „ Попелюшка”. ( Учні, працюючи в парах, мають розкласти в окремі коробочки горох і квасолю, змішані разом).

б) Знайди 10 відмінностей ( Вивішується плакат з малюнком ).

в) Робота з комп’ютером. Учні виконують завдання програми „ Розібрані малюнки” ( „Сходинки до інформатики”).

- Довго дивитись телевізор шкідливо. Працювати довго за комп’ютером теж шкідливо для очей. Але ми зараз попрацюємо три хвилини. За цей час ви відновите малюнки з їх частин. Ми побачимо, в кого зіркі оці і хто дуже уважний та спостережливий.

13) Сторінка цікавої інформації.

- Це сторінка цікавих відомостей, цікавої інформації.

а) Чи знаєш ти...

- у людини верхніх вій – 150-200, а нижніх – 50-60.

б) Цікаве для батьків.

- В кожному журналі для дорослих є сторінка для дітей. А ми в своєму журналі створимо сторінку для батьків. Ви теж послухайте і розкажете дома.

- Здавна на Русі осліплення вважалося найбільшим, найстрашнішим покаранням. Архітектори Барме і Постнік побудували в Москві храм Василя Блаженного. Він має другу назву - Покровський собор (Демонструється фотографія).Храм був і залишається понині надзвичайної краси та величі. Подібної краси, певно, не знайдеш в усьому світі. Але замість подяки та нагороди цар Іван Грозний наказав виколоти майстрам очі, щоб більше ніде в світі вони не створили подібного.

VI Підсумок уроку.

а) Робота з казковим героєм.

- Хто це стукає в двері?

- Невже гості якісь прибули? („Входить” ослик

( іграшковий ) з казки „Бременські музиканти”, але він в окулярах).

- Діти, ви впізнали нашого гостя?

- А чому ж він в окулярах? Що він робив не так, як слід?

- Що ви порадите ослику? (Учні дають поради ослику, повторюючи правила збереження зору).

- Скажіть, чи сподобався вам наш журнал? Чим?

б) Сторінка „ З народного”.

- Але в журналі є ще одна сторінка: „З народного”.

- Прочитайте загадки. Як ви їх розумієте? Відгадайте.

1. Брат з братом через дорогу живуть, а один одного не бачать.

2. Маленьке, кругленьке. а весь світ бачить.

I Домашнє завдання.

- Ця сторінка незакінчена. Тому ви підберіть загадки, прислів’я про очі і ми допишемо цю сторінку.

Додаток 1

Як Юрко беріг очі

Юрі далеко до школи. Тому він їхав у школу автобусом. А щоб не витрачати часу даром, Юрко в автобусі читав книжку. Хитає, стрічки стрибають перед очима. Але книжка така цікава...

На уроці у Юрка боліла голова, не міг розібрати, що написано на дошці. Тому підглядав до сусіда.

На перерві теж не відпочивав – дочитував книжку.

М. Коростельов