Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема. Перші весняні квіти. Складання опису предмета.
Мета: вчити дітей спостерігати за предметами, явищами; відчувати прекрасне, активізувати словник учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: ілюстрації перших весняних квітів, «словникова скарбничка»
Хід уроку
1. Організація класу до уроку. Актуалізація знань учнів
Станьте, діти, всі рівненько
Щоб урок пройшов гарненько
Поверніться до гостей,
Привітайтесь: «Добрий день!»
Кожен з вас приготувався
До дзвінка ще постарався
Зараз сядуть всі дівчата,
А за ними і хлоп’ята.
Працюватимем старанно,
Щоб побачити в кінці,
Що у нашім другім класі,
Діти просто молодці!
1.1. Відгадування загадки
- Зійшли сніги,
Шумить вода,
Буяє травка молода,
Все мертве оживає.
Коли, діти, це буває?
/Навесні/
- Яка зараз пора року?
- Які зміни відбулись в живій та неживій природі з приходом весни?
- Багато письменників, поетів, художників та музикантів описували у своїх творах саме цю прекрасну пору року.
1.2. Введення казкового героя
- Заплющіть свої оченята і під час звучання музичного твору Моцарта «Весна», уявіть соі весну, яка вона?
- Які саме асоціації у вас викликає це слово?
1.3. Асоціативний кущ






1.4. Сніжний клубок:
- Прийшла весна.
- прийшла тепла весна.
- несподівано прийшла весна.
- тихо і непомітно прийшла чарівна весна.
1.5. Фронтальна бесіда
- Тож узагальнемо:
- Які ознаки весни ви помітили в природі?
(Весною пробуджується земля і вибухає різнокольоровими барвами. Трави, квіти чарівними килимами покривають степи, узлісся, схили гір. Разом з природою оновлюється душа і ніжним трепетом відгукується на зміни в навколишньому світі.)
- Чи можна весну вважати художницею? Чому?
- Які фарби найчастіше використовує веснонька?
- А чи бажаєте ви себе спробувати в ролі художників?
- Як ви гадаєте, що у нас слугуватиме фарбами?
- Правильно, сьогодні замість фарб ми будемо малювати словами.
- Відгадавши загадки, ви дізнаєтесь, що саме ми будемо малювати.
1.6. Відгадування загадок
Він миленький, він біленький,
Має ніженьку тоненьку.
З ним легенько вітер грає,
Все гойдає, розмовляє
Сповіщає рідний край:
- Гей, весна прийшла! Стрічай!
( Підсніжник)
Знає навіть птаха – галка,
Синя в лісі це …
( Фіалка)
Я – перша квіточка весни,
Я пережив зимові сни
У мене очі голубі -
Такі, як неба синь.
(крокус - шафран)
Чорна земля, голі поля
Золотом сяють квіти здаля
(мати й мачуха)
- Про яку квітку йдеться у вірші?
- Правда дещо дивна назва. В народі ці квіти через структуру листочка називають мати й мачуха. Квіти гарного жовто - золотого кольору. Листочок зверху голий, гладкий, холодний – то «мачуха», а знизу покритий дрібненькими ворсинками, теплий та м’який – то «мати».
2. Оголошення теми і завдань уроку
- Як назвати одним словом відгадки? (Квіти)
- А що є спільного між ними?(Розцвітають найпершими)
- Так, це перші весняні квіти. Сьогодні ми навчимося описувати прекрасних вісників весни.
3. Опрацювання нового матеріалу
3.1. Демонстрація вчителем зразка опису
- Послухайте опис однієї з перших весняних квіточок - фіалки.
Ніжні фіолетового кольору квітки піднімаються на тоненьких стебельцях, наче прислухаються до весняних звуків лісу. Серединка квіточки схожа на крихітне очко, що вдивляється у лісову красу, а листки - на маленькі розгорнуті долоньки. За ніжну красу квітів, чарівний аромат фіалку дуже люблять люди.
(.«Природа України»)
- А зараз ми спробуємо описати мати-й-мачуху, підсніжник та шафран.
3.2. Гра «Сортувальники» ( робота в групах)
- Я пропоную вам зіграти в гру «Сортувальники». Вам потрібно, користуючись словниковою скарбничкою, підібрати групу слів, які характеризують ці квіти за планом:
1. Яке стебло?
2. Яка квітка?
3. Які листочки?
3.2.1. Первоцвіт
- Квіти, які розквітають навесні першими, називають первоцвітами. А також первоцвітом весняним називають цю прекрасну квіточку (показ ілюстрації)
- На що схожі квіточки первоцвіту? (На маленькі дзвіночки)
- Яке стебельце? (Тоненьке бархатисте)
- Що можна сказати про листочки? (Листочки м’якенькі з ворсинками).
3.2.2.Словникова скарбничка.
Стебло тоненьке.(підсніжник)
Стебло потовщене, негладке.(мати й мачуха)
Стебло покрите прозорою тоненькою плівкою. (шафран)
Квітка схожа на білу зірочку, складається із трьох пелюсток.(підсніжник)
Квітка схожа на маленький золотистий вогник.(мати й мачуха)
Квітка складається з п’яти овальних пелюсток, що ніби дивляться вгору. Буває фіолетового, жовтого кольору та з білого з фіолетовими смужками.(шафран)
Листки видовжені, яскраво – зеленого кольору.(підсніжник)
Листки знизу вкриті білим пухом, тепленькі і лагідні, як мамині руки, а зверху гладенькі, холодні.(мати й мачуха)
Листочки тоненькі та гострі, ніби молода трава чи соснові голочки. (шафран)
Коли цих квітів багато, вони ростуть близько – близько одне від одного, ніби різнобарвні весняні острови посеред лісу.(шафран)
Коли на галявині зацвітають ці квіти, здається, що потрапив на островок чистого нерозталого снігу.(підсніжник)
Рослина ця дуже корисна. ЇЇ квітками і листям лікуються від кашлю.(мати й мачуха)
Фізкультхвилинка
Ми квіточки чарівні
Розцвітаємо навесні,
До сонечка потягнулись
І росичкою умились,
Подивились вправо, вліво:
Ой! Яка земля красива!
3.3. Написання опису весняних квіточок під відео супровід.
3.4. Перевірка виконаного завдання.
- Запишіть на листочках опис квіточки.
- Перевірка робіт. (Учні обмінюються зошитами і здійснюють взаємоперевірку виконаних робіт).
3.5. Розповідь учителя
Про квіти, які ми з вами описували, є чимало цікавих легенд.
І легенда розповідає, що апостол Петро, дізнавшись, що хтось дістав підроблені ключі до раю, стривожився і випустив з рук зв’язку золотих ключів. Там, де вони впали, виросли жовто-золоті квіти, які щороку відкривають людям двері до теплої погоди.
За ІІ легендою , в той час, коли Єва і Адам були вигнані з раю, йшов сніг і Єва дуже змерзла. Щоб її зігріти, кілька сніжинок перетворились на квіти підсніжники.
ІІІ легенда розповідає про те, що житель Олімпу бог Гермес якось раз, змагаючись зі своїм другом Кроком, випадково вбив його. Оплакуючи, Гермес перетворив краплі його крові в прекрасні квіти Крокуси – такі ж красиві, яким був його друг.
3.6. Поетична хвилинка. (Читають підготовлені учні)
Ці квіточки ніжні, такі білосніжні,
Тоненькі, тендітні, ласкаві, привітні.
Послухай, як сріблом дзвенить голосок:
«Не треба, не треба зривати квіток.
Бо нас залишилося дуже мало,
Для нас справжнє лихо у світі настало.
До «Книги Червоної» нас записали.
Щоб ще в майбутньому ми розцвітали.
3.7. Перевірка сприймання
- Чи здогадались ви, про яку квіточку йде мова? (Про підсніжник).
- Назвіть ознаки, які характеризують цю квітку. (Квіточки ніжні, білосніжні, тоненькі, тендітні, ласкаві, привітні).
- З яким проханням звертаються до людей підсніжники? (Не зривати їх).
Квіти є окрасою нашої землі. Через свою красу вони і потерпають. Багато людей, не подумавши про наслідки, зривають їх у великій кількості, що може призвести до зникнення деяких видів на землі, що нанесе природі непоправну шкоду.
Квіти можуть передбачати погоду. Існує багато прикмет, пов’язаних з ними. Про деякі з них розкажуть ваші однокласники.
3.8. «Пошуковці доповідають»
«Проліски й підсніжники розкривають пелюстки на гарну погоду».
«Якщо мати–й-мачуха зацвіте в кінці березня або на початку квітня – потепліє».
«Масове цвітіння пролісків - на помірну погоду влітку».
«Розкрита квітка фіалки – буде гарна погода».
4. Підсумок уроку
4.1. Робота в парах
- Поставте запитання один одному, що стосуються теми сьогоднішнього уроку.
4.2. Бесіда
- Хто бажає поставити питання перед класом?
- Які ви знаєте перші весняні квіти? Ми назвали лишень деякі з них. Їх є багато. Сподіваюсь, що у вас виникло бажання більше дізнатись про ці прекрасні витвори природи, що ви будете спостережливими і дбайливими господарями нашої землі.
5. Оцінювання:
- Молодці, ви були дуже старанними та активними на уроці.
- Дякую за співпрацю.


