Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Тема: Веснянки.

Мета: розкрити зміст поняття «веснянка», поглибити знання з теорії музики (ритм, метр), розвивати навички вокального співу, виховувати повагу до народних традицій, любов до прекрасного.

Музичний матеріал: веснянка «Вийди, вийди, сонечко», «Весняні котики» на сл. М.Ясакової, муз. О.Янушкевич, веснянка «А вже весна» з опери «Зима і весна» М. Лисенка.

Обладнання: магнітофон, баян, ілюстрації.

Міжпредметні зв’язки: образотворче мистецтво.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Вхід у клас під музику М. Лисенка (Хор «А вже весна» з опери «Зима і весна»).

Музичне вітання. Вступне слово вчителя.

II. Розспівування

- Із закритим ротом по Т5/3 у висхідній послідовності по 0,5 т. на leg. (на округлення звуку).

- Із відкритим ротом по Т5/3 у нисхідній послідовності по 0.5 т на stak. (на зміцнення голосових зв’язків).

- Із закритим ротом поспівка «Тук – тук» (на чітку дикцію).

- Ігрова вправа «Весняні голоси» (на розвиток загальної моторики організму).

III. Актуалізація опорних знань.

Діалог

- Діти, а якою ви собі уявляєте весну?

- Та яка ж весна без квітів! Які ви знаєте весняні квіти?

- Але першою розпускається гілочка верби, а її розквітлі бруньки як називаються? (Котики)

- Чи бачили ви їх, які вони?

Завдання

Описати котики, спираючись на наочний матеріал - розквітлу гілочку верби.

- Чи впізнали ви цю гілочку?

(Котики пухнасті, сіренькі, мякі, наче маленькі кошенятка.)

- Про ці чудові, ніжні котики написала пісню «Весняні котики» О. Янушкевич. Із цією піснею ми познайомилися на минулому уроці, чи схожі описані в ній котики з тими, які ви бачите перед собою?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

IV. Вокально – хорова робота.

- Давайте згадаємо «Весняні котики» О. Янушкевич (Співаю початок цієї пісні)

- Який її настрій? (Радісний, піднесений)

- Отже, з таким настроєм і заспіваємо цю пісню.

Виконання пісні «Весняні котики»

V. Музична грамота.

- Який музичний засіб виразності ми використали, співаючи пісню? Він допоміг нам зрозуміти, що пісня ніби жива.(Акцент - пульс).

- На сьогоднішньому уроці ми ще дізнаємося, як іще може називатися акцент. (Сильна доля)

Вправа

На дошці написана ритмічна вправа

- Де бачимо акцент?

- Хто покаже його?

Завдання: проплескати вправу, виділяючи акцент.

Повторення поняття «ритм»

- Але ж щоб проплескати ритмічну вправу, потрібно згадати тривалості нот, які ми будемо плескати.

(Робота над розпізнаванням тривалостей нот – восьмих та четвертних)

- Послідовність однакових і сильних нот за тривалістю – ритм – ми з вами проплескаємо, одночасно виділяючи акцентами сильні долі.

- Сильна доля яка за рахунком у кожному такті? (Перша)

- Плескаємо.

Отже, рівномірне чергування перших сильних долей у кожному такті ми будемо називати метром, який ми раніше називали пульсом, на який припадав акцент.

Запис у зошит визначення поняття «метр»

VI. Музично – ритмічна розминка.

VII. Вивчення нового матеріалу.

Слово вчителя.

- Чи не нагадав вам ритм даної вправи про пісню «Вийди, вийди, сонечко», знайомство з якою ми розпочали на минулому уроці?

- Що це за пісня? Ця пісня називається веснянкою. Із цим поняттям ми познайомимося на сьогоднішньому уроці.

Оголошення теми уроку: Веснянки.

Визначення мети:

- Зі значенням якого поняття ми маємо познайомитися? (Веснянка)

- Яке почуття повинні розвивати в собі? (Почуття прекрасного, любові до природи, яка оживає, росте, розквітає.)

- Щоб разом нам визначити значення поняття «веснянка», спробуємо спочатку заспівати пісню «Вийди, вийди, сонечко», а потім назвемо її основні характеристики. (Нагадую пісню)

Вокально – хорова робота.

Виконання пісні «Вийди, вийди, сонечко».

- Можете допомогти собі, плескаючи в долоні, виділяючи метр.

Діалог за змістом пісні.

- Кого кличуть у цій пісні? (Сонечко)

Сонечко починає пригрівати весною, а пісні, у яких закликається й славиться весна, називають веснянками.

- А яким ви бачите сонечко, яке хотіли б покликати цієї весни? (Усміхнене, радісне.)

Творче завдання: намалюйте на дошці сонечко таким, яким ви його уявили собі.

VIII. Слухання музики.

- Щоб поглибити ваше знання про веснянки, я пропоную вам послухати частину з опери М. Лисенка «Зима і весна» веснянку«А вже весна».

- Що ви знаєте про композитора? (Укр. композитор, який написав муз. твір «Пливе човен»)

Коротка розповідь вчителя про композитора.

- Случаючи веснянку, спробуйте визначити її настрій, про що в ній буде розповідатися.

Слухання веснянки «А вже весна»

- Який характер веснянки?

- Про що в ній розповідалося?

- Чи сподобалася вона вам?

- Чим саме?

Ось такою зображають весну художники.

Робота над ілюстрацією

- У вигляді кого зображають весну? (Дівчини)

- Якими кольорами зображено весну? (Яскравими:зеленим, синім, блакитним, жовтим, рожевим )

- Що символізують ці кольори? (Зелену траву, синє небо, яскраве сонечко, розквітлі квіти)

IX. Підсумок уроку. Рефлексія.

Підводячи підсумки уроку, скажіть, з якими новими поняттями ви познайомилися? (Метр)

- Що означає метр?

- Ще з яким? (Веснянка)

- А навіщо нам знати, що таке пісні-веснянки?

- Чи знадобляться вони вам у житті? (Можемо заспівати їх на святі зустрічі весни)

І, узагалі, щоб глибше знати культурну спадщину українського народу.

X. Домашнє завдання.

Підготувати веснянку. Намалювати малюнок до однієї з веснянок.

(За бажанням)

XI. Оцінки. Мотивація оцінок.

XII. Музичне прощання з класом.

Вихід із класу під веснянку «Ой, весна красна».