Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Урок «Я і Україна»
Тема. Що належить до природи. Природа жива і нежива
Мета: розширити знання учнів про різноманітність природи; формувати уявлення проживу та неживу природу, про перетворювальну діяльність людини; сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодших школярів; розвивати вміння групувати предмети за певними ознаками (належить, не належить до природи), порівнювати предмети живої та неживої природи з метою виявлення відмінностей між ними; вчити аргументувати та доводити свої думки про живу та неживу природу; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи та речей, створених людиною.
На уроці можна використати наочні посібники та демонстраційні матеріали видавництва «Ранок»: демонстраційний матеріал «Я і Україна. Природознавство».
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до уроку.
Привітання.
Встаньте, діти всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько,
Посміхніться ви до мене,
Поверніться до гостей,
Пивітайтесь: «Добрий день!»
- Привітали гостей, що до нас завітали.
Хочу чути, чого б ви усім побажали.
- Всім присутнім здоровя ми зичим й добра,
А тепер до роботи нам братись пора.
- Сьогодні на уроці багато гостей. Вони прийшли, щоб побачити, як ви
вмієте працювати на уроці природознавства, які ви слухняні. Наші предки вірили, що кожний гість посланий від Бога; гостей пригощали, радо зустрічали. А сьогодні для наших гостей ми подаруємо цей урок.
- Діти, сьогодні при вході у школу черговий вчитель вручив мені ось цей конверт. Прочитайте, що на ньому написано? (ТЕЛЕГРАМА)
- Отже, нам прийшла телеграма. Прочитаймо її зміст. (Читає учень)
- Отже, діти, чекаємо на гостя. Ви чуєте, хтось постукав у двері. Давайте подивимось, хто до нас завітав. Оце так несподіванка!
(Звучить музика «Бджілка»)
-Ви впізнали? Хто це? (Бджілка)
Але у неї під крильцем пакунок.
- Що, бджілко? Діти, вона каже, що це завдання для нашого уроку.
- Мабуть, ви знаєте, що бджіл ще називають трудівницями, тому пропоную вам потрудитись на уроці, як бджілки, і відмінно справитись із цими завданнями.
- Ось перше завдання від нашої гості. Погода відіграє важливу роль не лише у нашому житті, а й житті бджіл. Тому вам пропонується підвести підсумки синоптичних досліджень. Отже, я буду читати текст, а ви уважно слухайте і, якщо потрібно, виправляйте помилки.
1. Вправа «Погода».
Сьогодні 22 червня 2009 року. Небо блакитне. Повіває теплий, лагідний вітерець. Сонце світить, але не гріє. Падає пухнастий дощ. На деревах достигли яблука.
КРОСВОРД
1) Під землею птиця кубло звила і яєць нанесла. (картопля)
2) Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (морква)
3) Сидить Марушка в семи кожушках. Хто її роздягає, той сльози проливає. (цибуля)
4) Одяг багатий, сам сліпуватий, живе без віконця, не бачить сонця. (кріт)
5) Удень сліпа, уночі зряча,
Мишей ловить, а не кіт. (сова)
6) Щоб діти не спізнились на урок, голос подає шкільний…(дзвінок)
7) Між берегів текла, текла, мороз зміцнів – під скло лягла. (річка)
ДІТИ ЧИТАЮТЬ КЛЮЧОВЕ СЛОВО ПРИРОДА
- Молодці. Бджілка дуже задоволена вами.
Учитель. На уроці ви:
• дізнаєтесь про те, що належить, а що не належить до природи;
• навчитеся розрізняти живу і неживу природу; ,
• складете правило, як потрібно ставитися до природи та речей, створених людьми.
2. Вивчення вірша.
- Діти, ми знаємо чудовий вірш про природу. Давайте прочитаємо його для наших гостей і скажемо, що таке ПРИРОДА.
(слайд із віршем)
Повітря, земля і вода – це Природа.
Природа – це я, і ти – це природа.
Пустелі і гори, поля і ліси,
І ми – тільки частка цієї краси.
У ч и те л ь.
Жаль,- жалілася бджола:
- Я у лісі, не жила,
Я не вчилася у школі,
Бо збирала мед у полі.
Тому з вами, діточки,
Гру пограю залюбки!
- Пограємо гру з бджілкою?
3. Гра «Я почну, а ти закінчуй»
(слайд)
• Сьогодні по дорозі до школи я бачив...
• Біля школи росте...
• Нашу землю вдень освітлює...
• Вночі я бачила на небі...
• Ми п'ємо...
• Риби живуть у..
• Ми дихаємо...
На дошці з'являються малюнки* людина, собака, кішка, пташка, дерево, кущ, сонце, місяць, зорі, хмарки.
Учитель.
Як назвати одним словом все, про що ви говорили? Де ми це зустрічаємо? Так, навколо нас. Це і є природа. (слайд зі словом «природа».)
— А чи хотіли б ви здійснити подорож у той куточок природи, де ви
відпочивали влітку?
4. Хвилинка відпочинку.
Учитель. Сядьте зручніше, заплющте очі. Я хочу запросити вас у мандрівку на хмаринці. (Звучить музика.)
Уявіть, що ви стрибнули на білу пухнасту хмаринку, схожу на м'яку гору із подушок. Відчуйте, як ваші ноги, спина зручно розташувались на цій великій подушці. Мандрівка починається. Наша хмаринка повільно піднімається в синє небо. Відчуваєте, як вітерець обвіває обличчя? Тут, високо в небі, все спокійно і тихо.
Ми наближаємось до місця вашого відпочинку... Розплющте очі; Як красиво! Розкажіть, що ви бачите. (слайд)
(Карта України з дитячими фотографіями про літній відпочинок.)
Учитель. Дуже хочеться поближче роздивитися, які предмети природи там є. Але наша хмаринка так високо, що це Зробити неможливо без спеціального приладу — телескопу, який допомагає спостерігати за предметами на далекій відстані. (На дошці з'являється малюнок телескопа.)
У ч и т е л ь. У мене він є! Допоможіть, будь ласка, його налагодити.
Фізкультхвилинка
—Встаньте.
—Протріть лінзу.
—Витягніть трубу.
—Наведіть різкість.
—Нахиліться уперед.
—Присядьте.
—Встаньте навшпиньки.
Учител ь. Все! Зупинилися! Дуже гарно видно. (Учні сідають.)
(слайд)
— Назвіть, які предмети природи ви бачили. (На дошці з'являються
малюнки: корова, сонечко-комаха, мурашка, квітка, річка, хмарки, гори.)
Учитель. Як назвати одним словом все, про що ви говорили? Де ми це зустрічаємо? Так, навколо нас. Це і є природа.
-А наша гостя хоче, щоб ви пограли в ще одну гру. Ви не проти?
5. Гра «День, ніч». (слайд)
- Коли я скажу «ніч»,- ви заплющуєте очі і відпочиваєте, а коли – «день» -, розплющуєте очі і включаєтесь до роботи.
- Отже, почали! Ніч!
- Відпочили? День!
- Подивіться на картинку і назвіть те, що належить до природи.
- Знову Ніч!
- День! Чи змінилась картинка? Чи можемо ми об’єднати ці предмети до однієї групи? Як ми їх назвемо? (Речі, створені людьми) Давайте прочитаємо ще раз.
Дякую!
Діти, а що цікавого ви знаєте про бджіл?
- Молодці. Отже, головним завданням бджіл є збирання нектару і пилку з квітів. І коли бджола, навантажена пилком і нектаром, повертається до вулика, інші бджоли оточують її, щоб забрати принесені припаси. Ось така в них дружна родина. І ми цьому можемо у них повчитись.
- А зараз на вас чекає робота з підручником.
6. Робота за підручником (С. 46).
- Вам пропонується прочитати текст на с. 46.(читаємо всі разом)
- А зараз виконаймо вправу « Мікрофон» Розгляньте малюнок під текстом.
7. Вправа «Мікрофон».
- Продовжте перелік предметів, розпочатий художником.
- Як назвемо ці всі предмети?
— Продовжте перелік, розпочатий художником на другому малюнку.
(Діти називають те, що створене руками людини: будинки, машини,
меблі, шкільне приладдя тощо.)
-Як назвемо цей ряд предметів?
У ч и т е л ь. Ці речі ще називають «винаходами людства». Адже з того часу, як руками і розумом людей вони створювались, покращувалось наше життя, полегшувалась робота людини. Так от сьогодні роботу на уроці нам полегшують: комп’ютер і проектор.
РУХЛИВА ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Встали рівно біля парт, починаємо наш старт.
Ось зігнули так ручата
Й полетіли, мов качата.
Ніжками затупотіли,
Потім разом всі присіли.
До сонечка потяглися,
І у боки так взялися.
Вправо разом нахилились,
Вліво, щоб не помилились.
Руки вниз ми опустили
Й трохи ними потрусили.
Шию трішки розім’яли
І за парти посідали.
А тепер мерщій до справ,
Кожен вченим з нас щоб став.
Продовження роботи з підручником.
Діти, я буду читати вам текст на с.47, а ви уважно послухайте і скажіть, що таке жива природа, а що – нежива природа.
Читання тексту вчителем.
- Діти, а до якої ж природи належить наша гостя?
- Так, бджілка – це комаха, а комахи належать до царства тварин.
Послухайте ще одну цікавинку про цю комаху.
Усі робочі інструменти бджоли містяться на ній. На кожній передній нозі є довгі волосинки для видалення пилку з тіла і спеціальний надріз, щоб чистити вусики, на задній нозі є «кошичок» - спеціальне покрите волосинками заглиблення для збирання пилку.
- Наступне завдання: Попрацюй в парі!
8. Завдання «Попрацюй в парі».
- На кожній парті є конверт із завданнями. Дістаньте їх. Розгляньте вміст конвертів. Покладіть перед собою два великих аркуші паперу. Прочитайте, що на них написано. (Читають вголос)
- А тепер візьміть книжечки з малюнками. Ви повинні розташувати малюнки відповідно до карток – «Жива» і «Нежива» природа. Сторінки юнками легко відриваються і кріпляться до аркуша. Працюйте в парах дружно, як бджілки у вулику.
(слайд для перевірки)
Перевіримо виконане.
- Чи є дітки, які допустили помилки? (проаналізувати і пояснити)
БДЖІЛКА ВАМ ДЯКУЄ(ПОКЛОНИЛАСЬ)
Наша гостя бачить, що ви легко впорались із завданням, а тому пропонує вам логічне завдання, більш складне.
9. «Що зайве? Чому?» (слайд)
Підсумок уроку.
- Молодці! І це ви подолали. Працювали ви справді, як бджілки-трудівниці. А наша гостя підказує, що дуже була рада зустрітись з вами, але, на жаль, їй пора летіти додому.
- Проведемо нашу гостю і прочитаємо її побажання нам.
Гра «Розгубилися слова».
(слайд) Складають р6ечення: Бережіть природу і шануйте працю людей!
Поки бджілка до нас летіла, слова у конверті розсипались. Давайте поставимо їх на місця.
Висновок: Отже, треба шанувати природу
і речі, створені людиною!


