Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Урок розвитку зв’язного мовлення, 2 клас

Тема. Складання казки за початком

Мета. Формувати компетенцію вміння вчитися: повторити будову тексту, вчити складати продовження казки за початком, підбирати заголовок, вміння інсценізувати її. Розвивати діалогічне мовлення, мислення, уяву, фантазію, вміння злагоджено працювати в парах, групах; поповнювати словниковий запас, поглиблювати знання з кольорознавства(соціальна компетенція). Виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги, дружби.

Обладнання: презентація, ілюстрації, картки, запис п’єси П. І.Чайковського “Хвороба ляльки”, портрет композитора, уривки з дитячих пісень для фікультхвилинки, роздатковий матеріал для парної і групової роботи, малюнки для складання мультфільму, палітри з різними відтінками кольорів

Тип: застосування знань, умінь і навичок

Хід уроку

І. Організаційний момент

Психологічний настрій

У нас сьогодні ніби свято,

Гостей зібралося багато.

Ану ж назад ви подивіться,

І веселенько посміхніться,

Привітайтеся. (Добрий день!)

А тепер поверніться, підтягніться,

Одне одному і мені теж усміхніться.

Тепер за парти тихо всі сідайте,

Урок розпочинаємо з вами

ІІ. Повідомлення теми, завдань заняття. Мотивація навчальної діяльності

- Чи є у вас мрії?

- Яким би кольором ви її зобразили? (папірець на парті). Поясніть свій вибір (мрії добрі, світлі).

- Чи буває так, що ваші мрії збуваються?

- Хто допомогає здійснюватися вашим мріям?

- Сьогодні на уроці ми будемо вчитись складати казку, інсценізувати її, створювати за нею мультфільм, підбираючи вдало кольори для ілюстрацій та дізнаємося, як можна здійснювати мрії.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

- Чого чекаєте від уроку?

ІІІ. Колективна підготовча робота

1. Повторення будови твору

- Ми з вами спробуємо скласти казку на уроці.

- Скажіть, казка є текстом?

- З яких частин складається текст?

- Про що говориться у зачині, основній частині, кінцівці?

- Отже, у казки також є зачин, основна частина і кінцівка

2. Слухання музичного твору (П. І.Чайковський “Хвороба ляльки”)

- Послухайте уривок з музичного твору і скажіть, який настрій він у вас викликає? Чому так?

- Яку б назву ви йому підібрали?

- Автор цієї музики російський композитор Петро Ілліч Чайковський. Це п'єса «Хвороба ляльки» відображає невеселий настрій маленької дівчинки, засмученої, бо захворіла її улюблена лялька. І хоч це гра, музика передає цю подію серйозно, так, ніби вона сталася у справжньому житті.

3. Читання зачину казки учнями (на картках)

- Про кого складатимемо казку?

Якось одного зимового ранку зайченя Вухань не пішло до Лісової школи, бо захворіло. Довгими стали для нього години, проведені в ліжку. Сумними оченятами дивилось маля на пролітаючий сніжок за вікном і мріяло…

- Чи підходить прослуханий вами музичний твір за характером до того, що ви прочитали у зачині? Поясніть.

- Як ви гадаєте, про що мріяв зайчик?

- Що могло статися потім?

- Чи здійснилася його мрія?

ІV. Формування умінь і навичок

Складання основної частини

1. Робота в парах, групах (2, 4, всі разом)

· Робота в парах (підібрати слова-назви ознак до слів-відгадок до загадок, показати його мімікою, жестами )

Буркотливий, вайлуватий

Ходить лісом дід кошлатий:

Одягнувся в кожушину,

Мед шукає і малину (Ведмідь)

Я маленький та вухатий,

Попелястий, волохатий,

Як тікаю – я стрибаю,

Та ще й куций хвостик маю. (Зайчик)

В мене шубка з колючок,

В мене сіра спинка.

Ніс, як чорний пятачок,

Очі – намистинки (Їжак)

З гілки на гілку прудко стрибаю,

Шишки й горішки скрізь підбираю. (Білка)

- Які слова допомогли вам відгадати загадки?

- На які ознаки вони вказують?

- Яке імя можна дати звірку, використовуючи ці ознаки?

- Як ще називають білочку? (вивірка)

(Топтунчик, Мишко, Бурмило, Ведмедько, Буркотько, Кошлатько;

Побігайчик, Куцохвостик, Вухань, Сірячок, Русачок, Пострибайко;

Колько, Клубочок,

Непосида, Вивірка, Руденька, Пустунка)

Фізкультхвилинка(показують рухи звірят під музику)

· Робота в четвірках (Складання речень із словосполучень)

І група – самостійно;

Пустунка білочка принесла зайчику гриби і горішки.

- Їж горішки, вони силу дають. Одужуй та в сніжки гуляти виходь!

Незабаром у хатинку постукав їжачок Колько.

- Не сумуй, я тобі вітамінчики приніс.

Та й покотився далі.

Топтунчик Мишко приніс горщик меду.

Лікуйся медком липовим – хворобу, як рукою зніме.

ІІ група – скласти речення із слів (деформований текст)

· зайчику, Білочка, принесла, руденька, і, гриби, горішки

· Приніс, груші, Їжачок Колько, і яблука

· медом, пригостив, Ведмедик Топтунчик, липовим

· Робота в групах (складання основної частини)

ІІІ група – доповнити речення, використовуючи слова із довідки:

Пустунка … принесла зайчику … .

Їжачок … приніс … .

Ведмедик … медом липовим … .

Слова для довідки: соковиті яблучка, Топтунчик, білочка, Колько, смачні горішки, пригостив.

2. Колективна робота (складання кінцівки)

- Чи одужав Вухань?

- Що сталося з Вуханем після того, як його відвідали друзі?

Зрадів Вухань, що друзі про нього не забули. Ретельно дотримувався їхніх порад і одужав.

- Чи здійснилася мрія зайчика? Хто йому у цьому допоміг?

Виявляється, що друзі допогли здійснитися його мрії.

- Чи є звязок у складеній казці між зачином, основною частиною і кінцівкою?

- Як би ви її назвали? (Про що мріяв Вухань, Мрії збуваються)

3. Робота з прислівями

- Які із запропонованих прислівїв підходять до змісту казки?

Поясніть свій вибір.

ü Вірний приятель - то найбільший скарб.

ü Людина без друзів - що дерево без коріння.

ü Не дарунок дорогий, а дорога любов.

ü Друзі пізнаються в біді

- Чи може це прислівя бути заголовком казки?

4. Складання мультфільму до казки

- Розмістіть ілюстрації в певній послідовності. Поясніть.

- Чого не вистачає ілюстраціям?

5. Повторення відомостей з кольорознавства

- Колір може не тільки радувати, а й викликати тривогу, почуття печалі чи смутку. Заспокійливо діють на нас зелений, блакитний, синій, а збуджують – пурпуровий, червоний, оранжевий, жовтий кольори. Людина, що потребує фізичного відпочинку, емоційного спокою, інстинктивно вибирає темні тони. Якщо ж організм потребує віддачі енергії, людина обирає яскраві, світлі тони.

- Якими кольорами ви б розфарбували кожну ілюстрацію? Чому?

- Які б фарби змішали, щоб отримати відтінки кольорів?

- Мелодію, яку ми слухали на початку уроку, до якого кадру включимо?

- Яку б за характером мелодію ви б поставили на кінець казки? Чому?

6. Інсценізація казки (автор, звірята)

- Назвіть героїв нашої казки. Зараз ми спробуємо її проінсценізувати. В казку можна вставити діалог між героями.

Якось одного зимового ранку зайченя Вухань не пішло до Лісової школи, бо захворіло. Довгими стали для нього години, проведені в ліжку. Сумними оченятами дивилось маля на пролітаючий сніжок за вікном і мріяло про те, як він стрибатиме по сніжку і гратиметься у сніжки зі своїми друзями. Та це були тільки мрії…

Раптом у двері хтось постукав. Це пустунка-білочка, дізнавшись про його хворобу, прибігла до Вуханя. Непосида принесла зайчику гриби і горішки.

- Їж горішки, вони силу дають. Одужуй та в сніжки гуляти виходь!

Незабаром у хатинку постукав їжачок Колько.

- Не сумуй, я тобі вітамінчики приніс.

Та й покотився далі.

Топтунчик Мишко приніс горщик меду.

- Лікуйся медком липовим – хворобу, як рукою зніме.

Зрадів Вухань, що друзі про нього не забули. Ретельно дотримувався їхніх порад і одужав.

Скільки було радості у звірят, коли Вухань прискакав до них на галявину! Весело вони грали в сніжки та ліпили Снігову бабу. Зрозуміло тоді зайченя, що мрії збуваються, якщо поряд справжні друзі.

V. Підсумок уроку

- Чи сподобалася вам казка? Чого вона нас учить?

Прийом”Незакынчене речення”: Я зрозумів(зрозуміла), що…

- Чи справдились ваші сподівання, які ви озвучили на початку уроку?

- Бажаю вам, щоб ваші мрії збувалися. Пам’ятайте, що ми в змозі здійснити мрію близької і рідної нам людини, а для цього потрібно бути уважними, турботливими. Складена на уроці вами казка є цьому прикладом.

Д/з: розфарбувати ілюстрації або скласти продовження казки, ввівши нових героїв, наприклад, вовка чи лисичку.