Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема:Порівняння числа та значення числового виразу. Складання задач за малюнками. Рівності.
Мета: вчити розрізнювати поняття « рівність», « нерівність»;вправляти у складанні і розв язуванні задач за малюнками; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність, увагу,;виховувати інтерес до математики, уміння працювати в колективі.
Обладнання:картки – підказки, завдання від діда Цифроїда, картка до ігор « Цифри поховались», «Віночок», «Склади картинку», бджілки, маски Зайчика й Лисички.
Тип уроку: урок-гра з елементами казки.
Хід уроку
І. Орг. частина
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі!
Привітайте в добрий час
Гостей з посмішкою й миром
Ми вам раді люди добрі
І вітаєм щиро вас
І запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас
ІІ. Оголошення теми і мети
-Сьогодні на уроці ми будемо порівнювати значення числового виразу і число. Складати і розвязувати задач, збільшувати і зменшувати число на кілька одиниць, ГРАТИ В ЦІКАВІ МАТЕМАТИЧНІ ІГРИ
-Що ви очікуєте від уроку?(Відповіді дітей)
Забігає Зайчик
Зайчик: Допоможіть, допоможіть!
-Що трапилось?
Зайчик: Хитра лиска в дім зайшла,
Одурила, обхитрила,
І залишила ні з чим.
Частуваннячко забрала,
Що для вас я готував,
І хвостом своїм махала,
І сліди всі замела.
Любі діти, допоможіть,
Частування поверніть.
Лиска ця розумна дуже,
Додає все, віднімає,
Знає лінії, множини,
І задачі всі рішає,
Коли зробим всі завдання
Частування поверне.
А вам залишила підказки,
Хто уважний добере.(віддає великий конверт вчителю)
-Ну що дітки допоможем зайчику?(відкриває конверт, щось читає)
Лисичка й справді хитра й розумна, ми повинні виконати всі завдання але спочатку їх треба знайти.
Тож давайте на хвилинку уявимо себе детективами
Хто такий детектив?
Гра «Ми актори - детективи»
- Покажіть як ходить детектив?
- Як крадеться?
- Як спостерігає?
- Як повертається направо?
- Як повертається наліво?
- Як ховається у засідці?
А яким повинен бути детектив?
(Відповіді:розумним, терплячим, вміти порівнювати, долати перешкоди, йти до своєї мети і т. д)
III АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.Завдання принесли нам бджілки. Знайдіть їх, родивіться і порахуйте.( бджілки «розлетілись» по класу, всі вони різні, одна сидить на ромошці, друга їсть мед, є бджілка, що тримає суничку, сердечко, і т. д. )
- Скільки бджілок?(7)
-Першою нам допоможе бджілка, знайдіть її.(вчитель показує картку зображенням ромашки)
Вона приготувала завдання від діда Цифроїда
2. Математична розминка ( завдання від діда Цифроїда )
Жив - був дід-Цифроїд
Їв він цифри на обід
Ось поїв і наші з чаєм
Встав яких не вистачає
6 7 8
Цифроїд деякі цифри над їв. Відгадайте їх.
Продовжіть ряд
2,4,6…
1,3,5…
Дайте характеристику числу 5;7;10;4
Як називаються числа при додаванні?
Як називаються числа при відніманні?
З приклада на додавання складіть два приклади на віднімання
5 + 3 = 8 7 + 2 = 9
Ми зробили вирази на додавання і віднімання, як, їх можна ще назвати?
( рівності)
Задача На клумбі зацвіли ромашки і волошки, як можна скласти букет з трьох квіток?
3. Молодці, діти! Нам слід вирушати далі до іншої бджілки. Як ви думаєте, де вона?
Вчитель показує картку з суничкою. Діти повинні знайти бджілку що тримає в руках суничку.
4. Гра «Так чи ні» ( якщо «так» - руки вгору, якщо « ні » - присісти.)
На руках 10 пальців
У 5 цуценят 10 хвостиків
Трикутник - це замкнена ламана що складається з трьох ланок.
Промінь не має ні початку, ні кінця.
Коло- це замкнена крива.
Множина може складатися з одного елемента
Відрізок це частина прямої
При відніманні результат збільшується
Результат при додаванні – сума.
Ще наша бджілочка хоче навчитись розв язали задачі.
ІV Робота над задачами
Робота з підручником ст.61 впр. 1, 2.
- З яких частин складається задача?
Задача 1
Скільки рибок у дівчинки?
Скільки у хлопчика?
Складіть питання до задачі.
Розв яжіть
Скажіть відповідь
Шукаючи більше число слід додавати.
Задача 2
Скільки шишок у білочки?
Скільки у зайчика?
Яке питання можна поставити до задачі?
Складіть задачу
Повторіть питання
Розв яжіть
Дайте відповідь
Шукаючи менше число слід віднімати
V. Шукаємо бджілочку ( вчитель показує картку де зображені червоні крила)
Ця бджілка дуже працьовита, давайте з квіток з яких вона зібрала медок, складемо вінок
Гра « Збери вінок» ( кругові приклади)
8 – 2 = 6 9 – 1 = 8 4 + 5 = 9 7 + 1 = 8
6 – 2 = 4 8 – 3 = 5 5 + 2 = 7
Якщо вираз містить знак =, як його можна назвати?
Повторення складу чисел 5; 6 (робота в парах)
А про склад чисел 9 і 10 давайте заспіваємо і потанцюємо.
Фізкультхвилинка.(ПіснеЗнайко, склад чисел 9 і 10 )
Шукаємо наступну бджілочку
Наступна бджілка забула всі цифри. Треба допомогти
Робота в зошитах
1. Письмо цифри 7
2. Гра «Цифри поховалися» ( знайти цифри, що сховались і записати їх)
3. поставити знаки =
2 + 1 + 1… 5 9 – 1 – 1 … 7
7 – 2 … 6 4 + 2... 5
6 + 2 … 5 8 – 3 … 7
Якщо вираз містить знак як ми його називаєм?
Складіть нерівність самостійноі запишіть її. Прочитайте.
Фізкультхвилинка для пальців, очей
Шукаємо останню бджілочку
Робота в групах
Гра «Склади картинку»
( скласти з геометричних фігур картинку, порахувати кружечки, трикутники, квадрати)1гр. – завдання біля червоного кружечка; 2 гр.- завдання біля синього трикутника; 3 гр.- завдання біля зеленого квадрата;
Підсумок уроку
Всі завдання бджілок ми виконали.
Давайте згадаємо над чии ми працювали на уроці, скажем про це голосно в мікрофон, щоб почула лиска.
«Мікрофон»
( додавали, віднімали, розв язували приклади, порівнювали числа, з геометричних фігур складали картинки…)
Ми завдання розв язали,
Додавали, віднімали,
Грались, думали, співали,
тож лисичко повертай,
частування віддавай!
Встає дівчинка – лисичка, швидко одягає маску.
Частування поверну,
Морквою всіх пригощу,
Вітаміни силу й розум вам дадуть
Щоб раділи мами й тата,
Що зростаєте бадьорі,
сильні, мужні і здорові!
( лисичка і зайчик всіх пригощають морквою)


