Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема: Колискова пісня.
Мета: Ознайомити учнів із колисковою піснею, як одним із жанрів народної пісні;виразно виконувати запропоновану колискову пісню; розвивати співацькі навички учнів, їх творчу уяву, та образне мислення.
Обладнання: фортепіано, проектор, ноутбук, зошити з музики 4 кл., роздатковий матеріал(слова поспівки «Ранок», зображення зірочок, характеристики музики, кольорові нотки).
Тип уроку:комбінований
Хід уроку:
1.Вхід до класу під музику Е. Гріга «Ранок».
2. Доброго дня вам, любі малята,
Хлопчики милі мої і дівчата.
Щирою посмішкою всіх вас вітаю
Доброго настрою на весь урок бажаю!
3.Музичне вітання «Дзень - дзелень дзвенить дзвінок».
4.Зарядка для голосу на склади ді, де, да, до, ду.
5. Скажіть мені, діти, під яку музику ви зайшли сьогодні до класу?
Якщо не нагадали, тоді я вам скажу(музика Е. Гріга «Ранок»).Так, наш з вами день починається з ранку. Давайте заспіваємо поспівочку «Ранок».
6. Повідомлення теми уроку.
А тепер сідайте і уявіть, що день наш у справах дійшов до кінця, настав тихий і спокійний вечір. Я зараз заспіваю вам пісню, а ви спробуєте назвати її.
(вчитель співає колискову пісню а капелла)
Правильно, діти – це колискова пісня. Тема нашого уроку сьогодні – колискова пісня.
7. Декламування вірша:
Десь колисочка гойдалась, місяць сяяв у вікні
Там дитину присипляли з неба зорі осяйні
І співала пісню мати, голос рвався і бринів
Про любов, про рідну хату, про далеких журавлів.
Сама найперша пісня, яку ми з вами чуємо від народження – це мамина колискова пісня. Творцями і виконавцями колискових переважно є жінки - мами, бабусі, старші сестрички. Колискова – це пісня материнської душі, діалог двох сердець: дитячого і матусиного. Дитина ще не вміє говорити, а від мами вже чує колискову пісеньку, ласкавий тихенький наспів заспокоює та заколисує малюка.
8. Слухання української народної пісні «Ой ходить сон» у виконанні Ніни Матвієнко.
(демонстрація портрету Ніни Матвієнко)
Матвіє́нко Ні́на Митрофа́нівна (народилась 10 жовтня 1947, с. Неділище, Ємільчинський район, Житомирська область) — українська співачка, народна артистка України . Була шостою дитиною в селянській сім'ї Митрофана Устимовича та Антоніни Ільківни Матвієнків (загалом у родині було 11 дітей). Окрім матері, її доглядали Толя, Люся, Марія та Микола, вона ж була нянькою Василеві, Валентині, Іванові, Михайлу, Поліні та Володі.
З 4 років доглядала молодших братів і сестер, пасла худобу, одного літа навіть «наймитувала» у дядька Архипа в сусідньому хуторі Гонорино. «Я в такій сім'ї народилась, — зізнавалася співачка, — що в дитинстві нічого людського не бачила. Тільки й свята, коли тато з мамою співали…».
Мати, Антоніна Ільківна, мала співочий талант, могла співати в три, навіть у 4 голоси. Наприкінці 1970-х років Ніна Матвієнко записала диск із материними піснями.
Родина жила бідно. Щоб якось полегшити собі життя, батьки вирішили віддати Ніну до інтернату. 11-літня дівчинка мала добрий характер, легко сходилась з людьми. Мати вважала, що їй легше, ніж іншим дітям, буде перенести розлуку з родиною. З 1958 року Ніна навчалася в школі-інтернаті - це було нелегке випробування — один із вихователів карав її за найменшу провину, годинами тримав у кутку на колінах, загадував виконувати найважчу роботу. У школі займалася легкою атлетикою й акробатикою, співала пісні Людмили Зикіної.
Одна з викладачок, Людмила Іванівна, порадила Ніні професійно зайнятись співом і спробувати себе в Українському народному хорі ім. Г. Верьовки. Дівчина справді відвідала вокальну студію при хорі, але, закінчивши інтернат, влаштувалася на завод «Хіммаш» копіювальницею, потім — помічницею кранівника. Почувши, що в Житомирі набирають дівчат до участі в естрадному вокальному ансамблі, приїхала на проби до обласного центру. В Житомирській філармонії дійсно створювали жіночий вокальний гурт. Але автентична манера виконання Ніни Матвієнко ніяк не в'язалися з колективним естрадним співом, і їй чемно відмовили.
Але бажання співати було таким сильним, що 1966 року Ніна таки записалася в студію хору імені Григорія Верьовки. З 1968 року, по закінченні вокальної студії при хорі вона стала його солісткою.
Нагороди
· Орден Миколи Чудотворця (1996)
· Орден княгині Ольги ІІІ ступеня (1997).
· 21 січня 2006 року указом Президента України Віктора Ющенка нагороджена званням Героя України.
(Відео – демонстрація пісні «Ой ходить сон»)
9. Обговорення почутого.
· Які почуття виражені в пісні?
· Розкажіть свої враження про мелодію пісні.
· Які емоції викликає у вас пісня?
· Чий портрет ви побачили у відеоряді?
(за кращі відповіді вчитель протягом уроку дає учням кольорові нотки)
Давайте нагадаємо яка музика називається вокальною, а яка інструментальною.(діти дають відповіді)
Ми з вами почули, діти, колискову пісню у вокальному виконанні. А ще є колискові в інструментальному виконанні.
Давайте послухаємо
10. Слухання колискової Я. Степового.
Я́ків Степа́нович Степови́й (справжнє прізвище Якименко/Акименко, народився 20 жовтня 1883, — український композитор, педагог і музичний критик.
Яків Степовий — представник української музичної інтелігенції першої чверті XX ст., один із фундаторів національної композиторської школи і продовжувач традицій Миколи Лисенка. Він — майстер солоспівів, хорових і фортепіанних творів, автор музичних збірок для дітей, а також — викладач Київської консерваторії, засновник Державного вокального квартету, завідувач секції національної музики у Всеукраїнському комітеті мистецтв, музично-просвітній діяч, пропагандист світової класики в Україні. (Обговорення прослуханого:діти можуть користуватися характеристиками музики).
· Як розкривається характер музики?
· Які почуття виражені в п’єсі?
· Чи відчувається в творі вплив народної пісні?
· Порівняйте укр. нар. пісню «Ой ходить сон» і п’єсу Я. Степового «Колискова».
11. Фізкультхвилинка.
12. Розучування пісні «Ой ходить сон» (робота із зошитом).
· Нагадування правил співу
· Показ – демонстрація пісні(один куплет)
· Звертання уваги на складні місця (розспівування складів, заліговані ноти, рух мелодії)
· Самостійний спів пісні.
13. Робота в парах (на парті лежать зірочки, треба написати на промінчиках якості, які належать колисковій пісні, потім діти читають те, що написали. Можна розділитись на три ряди так як сидять діти. Перший ряд пише на промінчиках які емоції і почуття викликає колискова пісня, другий ряд – властивості мелодії, третій ряд – кольори, з якими асоціюється пісня.)
14. Підсумок уроку.
· З якими творами ми сьогодні познайомилися?
· Про яких людей ми дізналися щось нове?
· Яку колискову вивчили?
15. Релаксація. Музичне прощання.


