Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема уроку: Скіфські племена.
Мета уроку: ознайомити дітей із специфікою життя скіфських племен, своєрідність їх побуту, розповісти про найцікавішу знахідку скіфів пектораль.
Тип уроку: засвоєння нових знань та умінь.
Поняття: «пектораль», «скіфи», «кочівники».
Хід уроку.
I. Організаційний момент
II. Актуалізація знань учнів
1. Про що нам розповідають монети та що таке нумізматика.
2. У чому цінність гербів та печаток для історії.
3. Що означає елемент сучасного герба України.
III. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми та мети уроку.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Учитель.( Давайте діти посміхнемось один одному. Будемо толерантними один до одного. І проведемо урок на одному подиху.). Сьогодні, діти ми з вами познайомимось з войовничим народом скіфами.
Задачі уроку:
1. Хто такі скіфи?
2. Який спосіб життя вели?
3. Що таке курган?
4. Хто такий Борис Мозолевський?
Одним з давніх народів, що мешкав на території України і за часів своєї могутності мав власну монету були скіфи.
Скіфи – назва об`єднання племен, які заселяли територію степової і лісостепової зон України в ранньому залізному віці від VII до IIIст. н. е. Скіфи відносяться до індоіранської мовної групи.
Про багатство скіфських володарів свідчать археологічні пам`ятки. Їх виявлено під час розкопів курганів – так називають поховання заможних скіфів. Особливою розкішшю відзначається поховання одного зі скіфських царів у кургані Товста Могила, що на Дніпропетровщині відкрита археологом Борисом Мозолевським. Там було знайдено багато виробів із золота та срібла. Було там також знайдено скіфську золоту прикрасу – пектораль - масою 1150 грамів. Вона оздоблена сценами із життя та побуту скіфів.
Скіфи були кочовим народом, які потребували нових пасовиськ для своєї худоби. Скіфи були войовничим народом. Вони постійно воювали. Їх сусіди називали кінними стрільцями із лука.
У бою воїна захищали щити, панцирі та бойові пояси, а також шоломи. Скіфи також використовували засоби захисту голови та грудей.
За житла скіфам правили великі вози з повстяними будами на них, у які вони запрягали іноді по кілька волів. Там, на колесах, були й житла і комори, і майстерні, бо все потрібне для життя: одяг, зброя, знаряддя праці, речі домашнього вжитку – скіфи виготовляли самі.
Коли від ворожого меча гинув скіф – воїн за ним плакала вся Скіфія.
Кінець V – VI ст.. до н. е. – Розквіт Великої Скіфії. Середина IV ст.. до н. е. за правління царя АтеяСкіфія перетворилася на централізовану державу. Також у скіфів карбувалася своя монета за часів правління царя Атея. Про нього збереглося багато переказів. Про нього розповідають як про могутнього володаря та відчайдушного воїна, який все життя провів у походах.
Засвоєння нових знань та навичок:
1. Скіфські племена складалися з трьох великих груп: скіфів царських, скіфівземлеробів, скіфівкочовиків. Прослухавши тексти, назвіть, про яких саме скіфів йдеться у кожному з них.
1) Ці племена вважали себе найкращими у степах Великої Скіфії. Вони збирали данину, контролювали торговельні шляхи, що пролягали неосяжними причорноморськими степами. Після себе вони залишили величезні похованнякургани: Солоха, Чортомлик, Товста Могила, Гайманова Могила.
2) Головне заняття цих племен — кочове скотарство; вони споживали м’ясо тварин; оселі їм заміняли великі кибитки на колесах; зброя складалася з короткого меча, лука, бойової сокири; їх вирізняли відвага, спритність та сміливість у бою.
3) Місцем проживанням їх була лісостепова зона українських земель. Господарство базувалося на орному землеробстві. Ці скіфи мали невеликі поселення та укріплені селища, захищені валами та річками.
2.Завдання: Накресліть лінію часу, позначте на ній відповідні дати та розв`яжіть хронологічну задачу.
Скіфську пектораль знайдено в 1971 р. Скільки часу пам`ятка відома світові.
=41 рік.
Так що ж ми справилися із поставленими задачами уроку давайте повторимо.
V. Домашнє завдання.
1. Читати й переповідати текст підручника параграф 4.
2. Вивчити визначення нових понять.


