Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ
«Безпека на дорозі»
Мета. Повторити з учнями значення дорожніх знаків; пояснити важливість
світлофора; переконати дітей у необхідності дотримуватися правил
дорожнього руху; попереджувати дитячий дорожньо – транспортний
травматизм; виховувати в дітях обережність, увагу, спостереж-
ливість, дбайливе ставлення до власного життя; розвивати творчі здібності.
Обладнання: зображення дорожніх знаків, світлофор, плакат із написом
« Діти! Не ризикуйте своїм життям !», проекційна дошка.
Перебіг заходу
1) Вчитель. Діти! Сьогодні на нашому занятті ми з вами повторимо дорожні
знаки, їх види та значення.
У них важлива конче справа.
Повсякчас на варті, справа
Вздовж доріг вони стоять,
Строго вказують, велять:
То вони забороняють,
То про щось попереджають,
Пішоходів інформують,
Рухом водіїв керують.
Якби раптом їх не стало,
Скільки б лиха нас спіткало!
Та при будь – якій погоді
Нам вони стають в пригоді,-
Тому, хто авто веде
І тому, хто пішки йде,
Вчасно скаже, що і як
Добрий друг - … (дорожній знак).
Дорожній рух – складний механізм, у якому всі мають виконувати певні правила. А правила ці треба вчити і знати, бо кожна людина – учасник дорожнього руху. І в цьому нам допомагають – дорожні знаки.
Як нам відомо, дорожніх знаків дуже багато, і всі вони надзвичайно важливі.
Усі дорожні знаки, в залежності від їх призначення, поділяються на кілька груп. Давайте ж пригадаємо ці групи.
· Якщо круглий знак дорожній
Та обведений червоним,
Знає дуже добре кожний –
Знак цей зветься … (заборонним).
(На екрані з’являються відповідні знаки; учні разом із вчителем називають їх)
· Знак трикутний вам знайомий –
Теж червоний обвід має.
На дорозі всім відомий –
Знак такий … (попереджає).
(На екрані з’являються відповідні знаки; учні разом із вчителем називають їх)
· Часом синій знак, квадратний,
На шляху на нас чатує,
Щось він вказує нам всім,
Або кажуть, - інформує.
Називають знак такий … (інформаційно - вказівний).
(На екрані з’являються відповідні знаки; учні разом із вчителем називають їх)
· Молодці! Але ми забули згадати ще одну важливу групу знаків. Подивіться на екран. Які знаки ви бачите? Що вони означають?
(Діти відповідають)
До якої групи відносяться ці дорожні знаки?
Це знаки сервісу.
2) Діти! Ви повинні були вдома придумати та намалювати свій дорожній знак. Я сподіваюся, що ви впоралися із цим завданням. Прошу кожного з вас презентувати ваш дорожній знак.
(Діти по черзі презентують свої знаки)
3) Діти! А ви знаєте, хто головний на дорозі? (Діти відповідають).
Я прочитаю віршик, який допоможе вам відповісти на це запитання.
В нього на чотири боки
Є по три кругленьких ока.
Ними світить не даремно:
Як подивиться зеленим –
Йди скоріше, поспішай!
Світить жовтим – зачекай.
А червоний – стій! Не йди! –
Щоб не трапилось біди.
Так, молодці! Це звичайно ж СВІТЛОФОР.
Де зазвичай встановлюють світлофори? (На перехрестях). Правильно.
А як працюють світлофори? (Діти відповідають).
Більшість світлофорів працюють автоматично. Але є і такі, за допомогою яких пішоходи можуть самі регулювати рух. Підійшовши до такого світлофора, слід натиснути на кнопку, що розташована на опорі, до якої кріпиться світлофор. Потім треба зачекати, поки засвітиться зелений сигнал і переконатися в тому, що транспортні засоби зупинилися. Тільки тоді можна переходити пруджу частину дороги. Але гратися кнопкою світлофора суворо забороняється.
Чи добре ви пам’ятаєте сигнали світлофора? Скільки їх? Який колір вони мають? Що означає кожен сигнал? (Відповіді дітей).
Сьогодні на наше заняття завітав учень – світлофор.
Він прийшов із порадами. Давайте вислухаємо його.
( Учень читає вірш – пораду )
Любі друзі, любі друзі!
Завжди слухайтесь мене –
І нещастя вас мине!
Перехід розпочинайте,
Не біжить, і не стрибайте.
Я Світлофор – господар строгий,
Маю різних три я ока.
За дорогою слідкую,
Поспіль всю добу вартую.
Хочу я усім сказати,
Що дорогу треба знати,
Шанувати має кожен
Правила про рух дорожній!
Вчитель. А тепер ми з вами пограємо в ігри на правила дорожнього руху.
« Рухливий світлофор».
Гра проводиться в супроводі веселої музики.
Діти йдуть за ведучим (учень - світлофор). Час від часу він піднімає вгору кольоровий прапорець (зелений, жовтий, червоний), потім повертається кругом.
- Якщо піднятий зелений – діти продовжують рухатись.
- Якщо жовтий – стрибають на місці.
- Якщо червоний – всі повинні зупинитись і не рухатися.
Хто помилився – виходить із гри. Перемагають найуважніші.
( Діти під веселу музику грають в гру )
«Подумай і скажи!».
Під час гри ми дізнаємося, хто з вас найкраще знає правила дорожнього руху. Я буду вам читати запитання, а ви на них відповідайте. За кожну правильну відповідь отримаєте зірочку. В кого таких зірочок буде найбільше, той і буде найкращим знавцем правил дорожнього руху.
1. У яких місцях дозволяється переходити вулицю? (На пішохідних переходах).
2. Хто такий регулювальник? (Працівник міліції, який регулює дорожній рух).
3. Яким машинам можна рухатися на червоний сигнал світлофора? (Швидка медична допомога, пожежні машини).
4. Де розташовані світлофори? (На перехрестях доріг).
5. Яка тварина лежить на перехресті посеред дороги? (Зебра).
6. Знає будь – яка дитина:
Йти не можна, де машини.
Тому Коля і Тамара
Йдуть собі по … (тротуару).
7. Як дозволяється обходити автобус, що стоїть на зупинці? (Позаду).
8. Вам потрібно перейти дорогу в місці, де немає світлофора. Які ваші дії? (Спочатку треба подивитися ліворуч, а потім праворуч. Якщо машин немає – можна переходити дорогу).
9. Тротуари – це доріжки,
По яких ми ходим пішки.
Всі, хто тротуаром ходить
Звуться просто … (пішоходи).
10. З рогами, а не коза.
Є сідло, а не кінь.
З педалями, а не рояль.
З дзвоником, а не двері. (Велосипед)
11. Які види транспорту ви знаєте?
12. Із якого віку дозволяється їздити на велосипеді вулицями міста? (Із 14)
13. Гратися в м’яча можна на … (дитячому майданчику).
14. Регулювальник зазвичай стоїть на … (перехресті).
15. Що означає дорожній знак «Діти»? (Поблизу садок чи школа)
16. Пішохідний перехід буває наземний та … (підземний).
17. Гратися і пустувати на проїжджій частині всім … (заборонено).
«Правильно чи ні?»
Вчитель пропонує дітям різні дорожні ситуації та ставить запитання. Учні відповідають на них, використовуючи відповідні дорожні знаки.
Ситуація 1.
Ішов якось Вася тротуаром, і знадобилося йому перейти вулицю на інший бік. Які дорожні знаки допоможуть хлопчику це зробити? (Знаки «Пішохідний перехід» для пішоходів; «Підземний перехід».)
Ситуація 2.
Вирішив Костя провідати свого приятеля Андрія. Знає, що дістатися його будинку треба на автобусі. А звідки той автобус вирушає, хтозна. Який дорожній знак слід шукати Кості? (Знак «Автобусна зупинка».)
Ситуація 3.
Одного разу хлопчик дуже квапився кудись, біг та й підвернув ногу. Сидить на тротуарі і плаче. Аж тут повз нього проходила жінка. «Що трапилося?» - питає. «Та ось ногу забив, - простогнав хлопчик. – Що мені робити?». «Ну й дивак! - мовила жінка. – Поруч знак потрібний висить, а він розмірковує, що робити». Хлопчик підвів очі і побачив прямокутний дорожній знак з яскраво - червоним хрестом. «Чим же мені цей знак допомогти може?» - спантеличено подумав хлопчик. А ви, діти, знаєте, що це був за знак і чим він може допомогти хлопчикові? (Біля хлопчика був знак «Пункт першої медичної допомоги».)
Вчитель. Любі друзі! Пам’ятайте, що будь – яка, навіть маленька помилка на дорозі, може закінчитися трагедією! Ось до вашої уваги кілька прикладів нещасних випадків, що трапилися на дорогах і призвели до трагедії.
1. Сталось це вранці, якраз у годину «пік», коли багато людей вирушають у своїх справах: діти – у школу, а дорослі – на роботу. Хлопчик, ваш одноліток,, дуже поспішав, щоб не запізнитись на урок. Вистрибнув із автобуса, глянув ліворуч – і мерщій через дорогу. Але він не помітив, що із – за рогу будинку виїхав легковий автомобіль. Водій побачив хлопчика, коли зупинити автомобіль вчасно вже було неможливо. Заскрипіли гальма, та машина продовжувала рух. Водій спробував взяти ліворуч, але там – зустрічний потік транспорту… З важкими травмами хлопчика забрала «швидка». Над ним довго «чаклували» лікарі. А от водія врятувати не вдалося. (Діти разом із вчителем обговорюють цю ситуацію.)
2. Петрик добре знав правила поведінки на вулиці, але не завжди їх дотримувався. Дорогою їхала вантажна машина. Петрик вирішив покататися на ній. Причепився до заднього борту і поїхав. Раптом машина різко зупинилася. Петрик не втримався і впав. Сталося нещастя. Лише через три місяці Петрика виписали з лікарні. Усе літо він ходив на милицях. Його друзі купались, їздили на велосипедах, гралися на подвір’ї, а Петрик сидів удома. Він сам себе покарав. (Учні разом із вчителем обговорюють поведінку Петрика.)
Вчитель.
Бережіть своє життя та життя оточуючих вас людей! Знайте та дотримуйтеся правил дорожнього руху – це залог вашої безпеки!
Давайте зараз кожен з вас пообіцяє, що ніколи не порушуватиме важливі правила безпеки на дорозі. (Діти обіцяють.)
Будь ласка, жартуйте, танцюйте, співайте.
Та правил дорожніх не забувайтесь.
Правило перше – уважними будьте
І правил дорожніх ви не забудьте!
Сто раз ми повторимо правило кожне:
З дорогою всім жартувати не можна!
Щоб не трапилося всяке,
Шанувати треба знаки.
На дорозі небезпечно,
Тож обачним буть доречно.
Руху правила єдині,
Знати їх усі повинні.
Шануватимуть їх люди –
Скрізь тоді порядок буде!
Наше заняття добігло кінця. Дякую всім за активну участь. Всього вам найкращого, любі діти! Будьте здорові та щасливі! До побачення.


