Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
«Космічна подорож» - комплексне заняття з дітьми в старшому дошкільному віці.
Мета. Закріпити вміння встановлювати відповідність між кількістю і цифрою; рахунок в межах від 10 до 1. закріпити геометричні фігури, колір. Порівнювання предметів за величиною.
Уточнити уявлення дітей про свійських та диких тварин, про лісових грибах і ягодах (їстівних неїстівних). Повторити пори року, послідовність, природні явища.
Удосконалити навички роботи ножицями, фарбами, нетрадиційними матеріалами: вата, губка. Виховувати творчу уяву, вміти закінчувати композицію, закріпити кольори та їх відтінки.
Розвивати увагу, уяву. Виховувати дружнє якості, любов до природи. Гуманно ставитися до живого (один до одного, до рослинам і тваринам). Прагнути створити сприятливі умови для живих істот, виконувати правила поведінки в природі.
Матеріал: набір цифр від 1 до10, мольберт, фланелеграф, демонстраційний матеріал: «Дикі тварини», «Домашні тварини», «Ягоди», «Гриби»; два листи, ватман, пензлики, клей, фарби, стаканчики, губка, вата, ілюстрації «Пори року».
ХІД ЗАНЯТТЯ
Діти заходять у групу.
- дітки, подивіться, як цікаво навколо, до нас прийшли сьогодні гості (стукіт у двері, ще хтось прийшов (передають лист).
- До нас надійшов лист, подивимося від кого він (читає адресу на конверті): Україна Хмельницька область м. Славута, НВО № 2 старша група від «Капітошки».
Зачитує лист, в якому «Капітошка» просить щоб діти допомогли його друзям, які живуть на інших планетах.
- Ну, що малеча, допоможемо друзям «Капітошки»?
- Так!
- Тоді нас з вами чекає космічний корабель. Корабель у нас непростий. Всі місця в ньому відзначені цифрами. Щоб зайняти місце вам потрібно взяти одну цифру назвати її, знайти стільчик з цією цифрою зайняти своє місце.
Вихователь роздає цифри. Діти називають цифру і займають місце.
- Діти, для того щоб ракета злетіла, потрібно, як справжні космонавти відрахувати від 10 до 0.
- 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0, пуск!
- Злетіли, молодці! Скоро ми вийдемо у відкритий космос. Я пропоную розповісти всім разом вірш, про нашу ракету.
Чекає нас швидка ракета
Для прогулянки по планетах
На яку захочемо,
На таку полетимо!
- Я бачу якусь планету, будемо приземлятися. Дітки і ми з вами на планеті «Квітів». Тут побували пірати і погубили всі квіти. Давайте з допомогою цих карток «схем» посадимо нові квіти.
Дітям пропонуються 4 схеми, на одну по дві людини. Діти виконують завдання з поясненням.
- Добре, молодці ми допомогли цій планеті. Нам пора повертатися на корабель і продовжувати нашу подорож. Всі зайняли свої місця, починаємо відлік.
- 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0, злітаємо!
- Малята, подивіться, як цікаво в космосі. Скільки планет, зірок. Порівняйте, будь ласка, дві зірки, під номерами 2 і 4.
- 2 більше 4.
- Чудово. Я бачу якусь невідому планету, будемо приземлятися.
- Дітки це планета «Рослин і тварин». Пірати і тут побували, дивіться вони всіх тварин зібрали на одну велику галявину. Давайте ми їм допоможемо знайти свій будинок.
На столі стоять тварини. Потрібно провести класифікацію домашні та дикі тварини. Діти виконують завдання з поясненням.
- Дуже добре. Скажіть, яку користь приносять домашні тварини?
Діти говорять про користь тварин, людині.
- Молодці! Дивіться, яка гарна галявина. Що на ній росте?
- Гриби.
- Які гриби?
Відповідають повним відповіддю.
- Я пропоную забрати з собою гриби в космічний корабель, щоб потім підкріпитися. Чи всі гриби можна їсти людині?
- Ні, мухомор не можна їсти людині. Мухомор можна залишити тваринам.
- Молодці. Звичайно, дуже красива планета, можна ще по ній погуляти, але нам потрібно летіти далі. Займайте свої місця, злітаємо. Починаємо відлік
- 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 злітаємо!
- Ми знову в космосі. Щоб ми не втомилися, давайте поки небагато розімнемося.
Фіз. хвилинка.
Раз - піднятися, підтягнутися,
Два - зігнутися, розігнутися,
Три - в долоні три бавовни,
Голові три кивка.
На чотири - руки ширше,
П'ять - руками помахати,
Шість - на стільчик сісти знову.
- Я бачу планету, приземляємося. Це планета називається «Пори року». Які пори року ви знаєте? Скільки їх?
- Всього 4. зима, весна, літо, осінь.
- Подивіться на ці красиві картини. Чи всі пори року тут присутній? Якого часу року тут не вистачає?
- Весни.
- Зверніть увагу, тут не закінчена картина. Давайте з вами її закінчимо з допомогою цих матеріалів.
Проводиться колективна робота на тему «Весна». Діти використовують фарби, фломастери, вату, клей, губку. Вихователь допомагає.
- Молодці! Подивіться, яка гарна картина у нас вийшла. Поставимо її на місце між зимою і влітку. Ось і ще одній планеті ми допомогли. Напевно нам пора летіти додому. Займайте свої місця. Починаємо відлік.
- 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 злітаємо!
- Давайте прочитаємо наш вірш.
Діти читають вірш.
- Ось ми і повернулися в нашу групу. Діти подивіться тут якийсь лист. Це від «Капітошки». (Він дякує нам за те що ми допомогли його друзям. І неодмінно, скоро прийде до нас сам в гості.
- А вам сподобалося наша подорож?
- Так.
- Які добрі справи ми з вами зробили дітки?
Діти перераховують, які добрі справи вони зробили на планетах.
- Подивіться як багато добра ми з вами зробили. А давайте ми подаруємо всім наші добрі усмішки (планетам, гостям, а тепер давайте ми потягнемося до сонечка і воно нам подарує своє тепло. Відчуваєте як тепло, збережіть це тепло у своїх сердечках.


