Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

П’ятихвилинки на уроках по темі:

«Культура мовлення»

Мета.Формувати уявлення про культуру мовлення і

спілкування;

розвивати навички етичних норм поведінки під час

спілкування;сприяти розвитку памяті, активізації

словника;

виховувати увагу до мовленевого слова, повагу до

людей і саміх себе, залучати до джерел народної

мудрості.

Матеріал підібрала

учитель початкових класів

ЗОШ 1-111 ступенів №9

м. Красноармійська

Словникова робота

1.Створення проблемної ситуації.

- Відгадати слово, над яким будемо сьогодні працювати.

(На дошці висять малюнки, на яких зображені сова, півень, ракета,

носоріг, сир, гриб, кіт)

-Це слово можно скласти, взявши з кожного слова по букві:

сова перша

півень перша

ракета друга

носоріг третя

сир друга

гриб четверта

кіт друга

- СПАСИБІ.

2.Підібрати слова – синоніми

СП. С. Б.

ВД. ЧН. Й

Д. К. Ю

В. СЛ. ВЛ. Ю П. Д. К.

3.Гра ,,Слова загубилися”

... , ... –

слова необхідні й корисні у мові.

Приємно їх чути і в школі, і вдома

Від мами, учителя й просто знайомих.

СП. С. Б .

 

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ

 

БУДЬ ЛАСКА

 

4.Творча робота.

Високий рівень

Скласти невеликий твір ( 3-4 речення ) на тему,,Що я розумію під

культурою мовлення”

Достатній рівень

Скласти діалог ( 4 репліки) ,,Розмова з бабусею”

Середній рівень

Скласти 2 речення, звязаних між собою, використовуючи словникове слово.

Інтерактивні прийоми як засіб розкриття поняття

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

,,Культура мовлення”

1. Робота в групах. Вузлики.

Діти обєднуються у групи ( за весняними квітами).

Кожна команда отримує картку із зашифрованими прислівя-

ми.

Завдання : прочитати прислівя, пояснити його значення.

ЕБРОД ЕНВЕЛОМВИ ОВОЛС – ЕЦ ЕЖВ АКИЗМУ

ТШААГАБ УКМДА – ТШАГБАА ОАВМ

ІДЕНАЛГ ОВОСЛ І ІНІЗАЛЗ РІЕВД ЧИЯНІДВЄ

(Добре вимовлене слово –це вже музика.

Багатша думка – багатша мова.

Лагідне слово і залізні двері відчиняє.)

2.Мозковий штурм

Учні обєднуються у групи( за днями тижня)

Кожна група отримує картку з малюнком або словом.

Завдання: дібрати прислівя, щоб назва предмета згадувалась

у тексті. Пояснити їх значення.(Тематика – мова, мовлення)

СЛОВО

 

ДІМ

 

людина

 

Кожна мова по-своєму прекрасна.

Добре слово дім будує, а погане –зруйнує.

Добре слово людині, що дощ у посуху.

Від теплого слова і лід розмерзає.

Слово до слова – зложиться мова.

3.Інсценізація

Завдання. Вчитель читає прислів’я. Кожна група дітей має його інсценізувати та пояснити його значення.

Умій сказати, умій і замовчати.

Мова барвиста, мова багата,

Рідна і тепла, як батьківська хата.

Мова ясна - як усмішка, чиста – як сльозинка.

Язик до Києва доведе.

Слово-не горобець, випустиш-не впіймаєш.

Хто говорить, той сіє;хто слухає –збирає.

4.Дискусія

Вчитель читає прислівя і заохочує учнів до обговорення їхнього

власного досвіду щодо цієї ситуації.

Вчитель ставить запитання і керує дискусією так, щоб учасники мали змогу детально його обговорити.

У чужій бесіді будь-хто розуму купить.

З добрим словом і чорний окрайчик солодко пахне.

Багато говорено, але мало сказано.

Українська мова

Завдання:побудувати діалог за словесно описаною мовленовою ситуацією.Робота в парах.

Уявіть собі, що ви прийшли в бібліотеку. Там дуже багато книжок. Подумайте про що б ви запитали бібліотекаря.

Памятка:при будуванні діалогу не забувайте про культуру спілкування.

Високий рівень

Самостійна робота

Достатній рівень

За малюнком і початком діалогу.

· Доброго дня, Тамаро Миколаївно!

· Доброго дня, діти. Які книжки вас цікавлять?

Середній рівень

За опорними словосполученнями, початком діалогу.

Опорні слова:про що більше подобається читати, книги о природі, книги про сміливих людей, які книги вже читав.

- Доброго дня, Тамаро Миколаївно!

Будь ласка, порадте, яку книжку взяти почитати.

Українська мова

Робота з прислів ями.Робота в групах

1група (високий рівень)

Скласти твір –мініатюру(3-4речення) по темі:,,Коли хочеш щось сказати, то подумай, як почати”

2група (достатній рівень)

· Скласти прислів’я із словосполучень:

добре жити, вміє говороти, мало думає, багато балакає.

· Як їх розумієте?

3група(сердній рівень)

Робота з деформованими реченнями.

· Скласти прислівя.

Й, розмерзне, слова, від, лід, теплого.

Сказати, замовчати, умій, і, умій.

· Як їх розумієте?

Українська мова

Диктант

Учитель читає текст, учні уважно слухають і записують з

памяті, а потім озвучують свій запис.

Добре тому жити, хто вміє говороти. Або розумне казати, або зовсім мовчати. Хто мало думає, той багато балакає. Холодним словом серце не запалиш. Від теплого слова й лід розмерзає.

Лексичний диктант

Учитель читає лексичне значення слова, а учні відгадують і записують саме слово.

1.Чарівні слова, які вживаються при звертанні.

(Будь ласка)

2.Яким словом висловлюють вдячність?(Дякую)

3.Слово подяки.(Спасибі)

4.Слово - вітання до друзів, товаришів.(Привіт)

5.Слово, яке допомагає признати свою провину.

(Вибачте)

6.Слово, яке кажуть при прощанні.(До побачення)

7.В будь-якій ситуації, коли прощаємось.

(Прощавайте)

8.Коли прощаються, бажають...(на все добре).

Творча робота

Скласти 1 речення з одним із слів диктанту.

Абетковий диктант

Діти ,,ланцюжком” називають ввічливі слова за алфавітом.

Будьте ласкаві, вибачте, дуже вдячний, даруйте, доброго здоров я, добридень, здрастуйте, моє вам шанування, пробачте,

перепрошую, прощавайте, спасибі, щиро дякую, хай щастить.

Каліграфічна хвилинка

чи ис ст чистота то оч ість точність

пр правильність ви ра виразність

Культура мовлення - це правильність, точність, виразність мовлення.

Бесіда,,Культура мовлення”

-Що означає слово,,культура”?

-Коли ми говоримо,,культурна людина”?

-Як розумієте вислів,,Слова-це немовби одяг твоїх думок”?

- Що необхідно робити для того, щоб наше мовлення було правильним, зрозумілим?(Багато читати, переказувати, ходити в кіно, театр, уважно слухати )

Українська мова

Складання Сенкана

1.Іменник

2.Прикметники

3.Дієслова

4.Влучні вирази

5.Речення

6.Текст

1.Мова

2.Українська, співуча, барвиста, рідна, милозвучна, калинова,

соловїна, колискова, багата, барвінкова, чиста.

3.Лл’ється, мовиться, розвивається, поповнюється, збагачується

4.Дзеркало душі, багата скарбниця, схованка людського

духу, чарівна пісня, диво калинове, рідна і тепла, як

батьківська хата.

5.Мова потрібна людині для спілкування.

6.Мова-найважливіший засіб обміну думками між людьми, пізнання світу і передачі досвіду між поколіннями. Без мови людина не може існувати. Щоб гарно говорити, треба знати мову, якою спілкуєшся. Краще говорить і пише той, хто багато читає, вміє уважно слухати.

Я і Україна(громадянська освіта)

(До теми уроку:ввічлива людина.)

· Складання словничка культурної людини (слова вітання та прощання)

Добрий день, доброго ранку, здрастуйте, добрий вечір, доброго здоров я, до побачення, вітаю, пока, привіт, на все добре, прощавайте, будьте здорові, салют.

· Хвилинка-цікавинка

Уявляю ваше здивування, якщо я б привіталась з вами такими словами:,,Їли ви сьогодні?”, ,,Чи здорова ваша худоба?”

До вашого відома, це теж вітання-саме так зверталися, зустрівшись, у давнину люди в Китаї, Монголії, Єгипті. На перший погляд це смішно, але запитання про худобу власно стосувалося добробуту в домі, адже основою життя монгола було стадо. От і виходить:побажати здоров я годувальнику людини-все одно, що побажати їй здоров я .

· Бесіда,,Культура вітання”

Формами ,,Доброго ранку”, ,,Добрий вечор”, ,,Здрастуйте”користуються і діти, і дорослі. Словами,,Привіт” можуть вітатися тільки близькі між собою ровесники. Ці форми поширені серед молоді, до старших з ними вітатися не припусти мо. Це свідчить про невихованість. А от дорослі вживають свої слова і звороти:,,Доброго здоров’я”, ,,Моє вам шанування”.Їми користуються переважно літні люди.

Я і Україна(громадянська освіта)

Гра,,Додай чарівне слово”

· Розтопить серце всякого

Сердечне слово...(,,Дякую”).

· Коли тебе впіймають раптом за підказку

Ти вчителя розчулиш:...(,,Вибачте, будь ласка”).

· Зеленіє древній пень

Коли почує:...(,,Добрий день”).

· Коли згасає сонце у росі

Й зоря лягає лагідно на плечі,

Серед знайомих, рідних голосів

Ми чуємо привітне:...(,,Добрий вечір”).

· Щоб знову зустрітись в годину призначену,

Кажу щиро завжди я всім: ...(,,До побачення”)

Поетична хвилинка

,,Будь ласка”, ,,Спасибі” і,,Будьте здорові”-

Слова необхідні й корисні у мові.

Приємно їх чути і в школі, і вдома

Від мами, від вчителя й просто знайомих.

То ж радьмо:частіше їх, друзі, вживайте,

Даруйте сміливіше радісний настрій!

І кожен свій день, як завжди, зачинайте

Із слів:,,Добрий ранок!”, ,,Вітаю!” , ,,Здрастуй!”

Русский язык

Задание: сколько слов-сорняков употребили в своей речи дети.

Разыгрывание сценок.

Сценка1

· Слушай, Лёня, я тебе сколько раз говорил, что нужно

· отвыкать от слов «ну», «значит». Эти слова-сорняки, они засоряют нашу речь.

· Ну, а кто всё время говорит «ну»?

· Да ты сейчас только что сказал «ну».

· Ну, что с тобой, Коля? Я значит ошибся!

· Опять говоришь так.

· Ну, как же с тобой говорить?

· Без «ну» и без «значит».

· Ну, значит, буду говорить так, как ты мне советуешь.

Сценка 2

Слова бывают разные, бывают неотвязные. Вот, например, к Володе пристало слово «вроде». Он «да» не скажет никогда.

· Обедать будешь?

· Вроде.

Спросите у Володи:

· Ты ученик?

· Да вроде.

· Ребята в огороде?

А он опять: «да вроде». Слова бывают разные: хорошие простые, слова бывают праздные, ненужные, пустые.

- Какие слова-сорняки в вашей речи? В речи товарищей?

Аналіз мовленевих ситуацій

Складання мовного етикету,,Як слово мовиться”

· ,,Коли говориш-дивись у вічі співрозмовника”

Юрко з Тарасом розмовляв,

Крутився на всі боки,

Неначе він сорока;

До неба очі заводив, в канаву зазирнув...

А Тарас терпів, терпів:

,,Ти до кого говорив?”

Висновки:коли до когось слово молвиш –

дивися в очі тому, з ким говориш.

· ,,Хочеш щоб тебе почули-не кричи. Говори спокійно, чітко...”

Юля з Танею зі школи

Йдуть по скверику поволі.

,,Ой, дивись,-горлає Юля,-

Листя клена шелестять

І як літачки летять!”

,,Ой-ой-ой,-верещить, заливається,

Горобці у пилюки купаються!”

Чути Юлю аж ген, за майданом,

Може, Таня чує погано?

Висновки.Ну, звичайно, то дівчинці Юлі

Просто бракує мовної культури:

Спокійно треба говорити,

Не горлати, не шипіти..

· ,,Слова вимовляй правильно”

Я у театрі був учора

Мені сподобалась ігра”,-

Так повідомив друзям Коля...

Від сміху шибки задзвеніли в школі.

Висновок.Навчити Колю говорить давно пора:

Не можна так калічити слова.

· ,,Слова вживай за призначенням”

Стрілись якось Рома й Вова,

Я був на стадіоні вчора. Кльово!”

Ми класно у футбола намотались...”

Висновки.Де слів таких вони набрались?

Хороші наші, Рома й Вова,

Хіба це, друзі, гарна мова?

Рідну мову треба знати,

Слова любити й поважати.

Говорити треба чемно,

Щоб слухати тебе було приємно.

Розробка уроку з

трудового навчання

Новорічні традиції

Виготовлення ялинкових

прикрас

Урок розробила

учитель початкових класів

ЗОШ 1-111 ступенів №9

м. Красноармійська

Трудове навчання

Тема. Незабаром Новий рік! Конструювання із паперу. Колективне виготовлення обємного пано,,Новий рік – свято казки”із застосуванням елементів паперопластики, орігамі, витинанки.

Мета.Удосконалювати вміння дітей працювати з папером, актуалізувати знання про властивості паперу, техніку виконання витинанки, орігамі, процес конструювання виробів з паперу;

розвивати творчі здібності, фантазію, уяву, конструкторські здіб - ності роботи з папером, навички самостійності, самоконтролю, почуття колективізму;

виховувати інтерес та повагу до народних традицій, охайність, акуратність, працелюбність.

Обладнання.Паперова ялинка, казкові герої (Дід Мороз, Снігурочка),ілюстрації зимових пейзажів, новорічного свята, кольоровий папір, ножиці, клей, конверти із завданням для груп.

Хід уроку

1.Організація робочого місця.

2.Мотивація трудової діяльності.

Девіз уроку:

Ми всі знання сьогодні

Зберемо до купи, і тоді,

Покажем всім,

Що знаєм, вмієм,

На що ми здатні разом всі.

3.Узагальнення знаннь, умінь та навичок.

1)Розповідь вчителя,,Новий рік на порозі”

Подивіться на календар – скоро Новий рік! Будуть весела новорічна ялинка, Дід Мороз і Снігуронька, карнавал, пісні, ігри. Новий рік святкують всі народи Землі. Його люблять і діти, і дорослі. В різних країнах Новий рік зустрічають по-різному. Але всі діти з нетерпінням чекають Діда Мороза із подарунками. У цього чарівника є багато імен.

2)Виступи дітей про те, як святкують Новий рік в різних країнах.

1учень.Баббо Наталє – італійський Дід Мороз. В Італії вважається, що Новий рік треба починати, звільнившись від всього старого. Тому в новорічну нічвикидують з вікон старі речі. Треба бути обережним, коли хочеш, щоб тобі на голову не звалились зламаний стілец або праска.

2учень.Французький Дід Мороз – Пер Ноель – приходить в новорічну ніч і залишає подарунки у дитячих черевиках. Обов язково пекли пиріг, у який запекали біб. Той, кому дістанеться шматок пирога з бобом, получає титул,,бобового короля”, і всі в новорічну ніч виконують його накази.

3учень. У Німеччині Санта Клаус з являється на ослі. Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які принесе Санта Клаус. А в черевики кладуть сіно – угощення для ослика.

4учень.В новорічну ніч японські діти ховають під подушку малюнки із зображенням 7 казкових чарівників. Діти зустрічають Новий рік в новому одязі. Вважається, що це приносить здоров я й щастя. Льодяні палаци, замки, великі снігові скульптури казкових героїв прикрашають на Новий рік японські міста. Двері будинків прикрашають гілками сосни - для довгоріччя, бамбука – для вірності, сливи – для життелюбності.

5учень. У Швеції перед Новим роком діти вибирають Королеву Світа Лючію. Її одягають в біле плаття, на голову – корону із запаленими свічками. Лючія приносить подарунки дітям і ласощі домашнім тваринам.

6учень.В Англії Діда Мороза звуть Санта Клаус(як і у Німеччині).В новорічну ніч вибирають Лорда Безладдя, який веде за собою веселий карнавальний похід. В ньому приймають участь казкові герої:Хоббі Хорс, Березневський Заєць, Шалтай Болтай та інші.

7учень.Папе Паскуале – колумбійський Дід Мороз. Він краще всіх вміє влаштовувати фейєрверки. Головний герой карнавалу – Старий Рік. Він гуляє по вулицям на високих ходулях, і розповідає веселі історії.

3)Прихід Діда Мороза.

4)Вітання Діда Мороза

Діти! Хай без запізнення

Всі ваші збудуться бажання.

Хай буде весело навкруг,

Хай буде поруч вірний друг.

І кожен день, як Новий рік,

Вас в казку добру кличе.

5)Розгляд ілюстрацій:

1) новорічного свята;

2)зимових пейзажів.

6)Запрошення до майдрування в майстерню Діда Мороза.

Сьогодні ми помандруємо до майстерні Діда Мороза засніженими лісами, полями. Але для цього нам знадобиться вміння уявляти, фантазувати, в чому нам допоможуть малюнки, ілюстрації.

7)Хвилинка релаксації (діти заплющують очі, починають

уявляти почуте)

Йде сніг... Сніг беззвучно опускається на будинки, дерева, сідає на відкриті кватирки, як горобці, тільки не цвірінькає. Сидячи на кватирці, сніг теліпав ногами, а так як спинки у кватирці немає, часто падав униз, хапаючись за повітря розчепірюючими сніжинками. А сніжинки легеньки...Подує вітерець, і сніжинки взлітають...

Вони думають:,,Захочемо – на небо знов улетим.”

Але чому-то ніколи не влітають...Скоріше всього, їм більше подобається на землі.

8)Завдання Діда Мороза

(на дошці прикріплена із паперу в техниці паперопластики ялинка,заздалегідь підготовлена групою учнів)

Стоїть в майстерні ялинка одинока, сумна. Ваша задача прикрасити її, запросити до неї гостей. І все це треба зробити своїми руками в техниці паперопластики. Кожна група отримує своє завдання. Ви вже переконалися, що папір - дивовижний матеріал.

9)Хвилинка,,Пригадай-ка”

Властивості паперу (ланцюжком):ріжеться, мнеться, згинається, намокає, рветься, пишеться, скручується, горить, гофрується, клеється,...

- Тому техніка паперопластики, конструювання надає необмежені можливості для художньої творчості

10)Диференційована робота в групах.

1 цех (середній рівень)

Зробити прикраси для ялинки у техниці витинанки (витинання сніжинок по шаблонам або по власним задумам)

2 цех (достатній рівень)

Зробити фігурки звірів, запрошених на ялинку, в техниці конструювання з паперу( перевірка домашнього завдання: придумати фігуру тварини, користуючись технікою скручування смужок паперу ) .

3 цех (високий рівень)

Зробити фігурки звірів, запрошених на ялинку, в техниці орігамі за власним задумом або по памяті.

11. Хвилинка,,Пригадай-ка”(продовження)

1)Що таке витинанка? Орігамі? Конструювання?

2)Правила ТБ при роботі з папіром(виступ інженерів по ТБ).

3)Демонстрація дитячих робіт з попередніх уроків по темі,,Конструювання з паперу”

4.Практична робота учнів

1)Самостійна робота учнів

2)Поточний інструктаж

3)Створення колективного пано,,Новий рік – свято казки”

5.Підсумок уроку:

1)Розгляд пано.

2)Аналіз помилок.

3)Рефлексія. Відкритий мікрофон.

- що вийшло, що не вийшло;

-труднощі;

-що зацікавило, що сподобалось, а що ні;

-оцінка кожним учнем свого вкладу в пано;

-пропозиції, поради.

Інтегрований урок

Самостійне вивчення нового матеріалу на уроці природознавства

4 клас

Урок розробила

учитель початкових класів

ЗОШ 1-111 ступенів №9

м. Красноармійська

Інтегрований урок

Самостійне вивчення нового матеріалу

Зінтегровані теми з уроків :

Я і Україна(природознавство) ,,Форми земної поверхні України”;

Трудове навчання ,,Саморобні засоби навчання”;

Образотворче мистецтво,,Вибір кольорової гами для передачі стану та настрою в природі. Створення пейзажу за уявою”

Мета.Формувати уявлення про фізичну карту України, про форми земної поверхні;

розвивати вміння працювати з картою, навички самонавчання, взаємонавчання, інформаційну та мовленеву компетентність, уяву, фантазію;

виховувати патріотичні почуття, прагнення охороняти, зберігати та примножувати природні багатства.

Обладнання.Фізична карта України, завдання для групової роботи, малюнки для виставки,,Мій рідний край, схематичне зображення земної поверхні, кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, шаблони.

Хід уроку

1.Організація класу

2.Актуалізація опорних знань

1)Мозкова атака по темі,,Україна на планеті Земля”(перевірка д\з);

2)Індивідуальна робота за картками;

3)Виставка дитячих малюнків по темі:,,Мій рідний край”.

3.Мотивація навчальної діяльності учнів

1)Асоціації до слова,, поверхня” .

(земля, грунт, площа, рівнина, полонина, поле, територія, дільниця,…)

4.Вивчення нового матеріалу

1)Самостійне вивчення нового матеріалу.

Робота в групах.

1група – гори;

2група – горби.;

3 група – яри, балки.

2)Виступ груп за своїми темами (взаємонавчання) з демонстрацією ілюстрацій або малюнків об’єктів(д\з).

3)Перевірка сприймання нового матеріалу.

- фронтальне опитування,

- дидактична гра,,Упізнай мене”( опис гор, горбів, ярів, балок).

4)Робота за підручником (ліквідування прогалів, які виникли під час сприймання нового матеріалу)

5)Бесіда,,Охорона природи України”.

-

5. Творча робота в групах,,Збережемо природу разом”

Хвилинка роздумів:що на вашу думку треба зробити, щоб зберегти природу рідного краю від утворення ярів;

щоб збагатити природу рівнин, гор, височин?

1група (с. р) виконує завдання в техниці аплікації,користуючись шаблонами (гори).

2група (д. р.) виконує завдання в техниці орігамі (рівнини, височини).

3група (в. р.)створення пейзажу за уявою (фарби, фломастери - на вибір) – яри.

6.Захист своїх проектів.

7.Підсумок уроку.

· Відкритий мікрофон.

Інтегрований урок

Я і Україна (природознавство)

,,Південний берег Криму”

Урок розробила

учитель початкових класів

ЗОШ 1-111 ступенів №9

м. Красноармійська

Інтегрований урок

Зінтегровані теми з предметів:

Я і Україна ,,Південний берег Криму”

Трудове навчання,,Саморобні засоби навчання. Пори року. Орігамі.”

Малювання,,Беру многобарвну палітру і землю малюю мою. Виконання пейзажу за власним задумом.

Тема.Південний берег Криму.

Мета.Сформувати поняття Південний берег Криму.

Формувати навички роботи з географічними картами, підручником, зошитом.

Розвивати мовленеву, інформаційну компетентності;

навички самостійної роботи, навички роботи в групах;

спостережливість, пізнавальний інтерес, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв язки;

розвивати творчі здібності, фантазію, уяву;навички роботи з папером, виконання правил безпечної роботи з ножицями, клеєм.

Виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання її охороняти;патріотичні та естетичні почуття.

Обладнання. Ілюстраціі природи Південного берегу Криму, тваринного і рослинного світу, підручник, друкований зошит, кольоровий папір, ножиці, клей, таблиця,,Правила роботи з ножицями”,географічні карти.

Хід уроку

1.Організація класу. Організація робочих місць.

Формування груп.

11.Мотивація пізнавальної діяльності учнів.

1.Дидактична гра,,Упізнай природну зону”

Ця зона розташована на півдні України. Це смуга суші між Чорним морем і Кримськими горами. Вічнозелені рослини зачаровують своєю красою:стрункі кипариси, розкішні пальми, магноліі, кедри, лавр. Вони завезені в цій край з різних куточків Землі.

111.Актуалізація опорних знаннь.

1.Хвилинка асоціацій

- Які асоціаціі виникають у вас зі словом,,Крим” ?

(Чорне море, гори, Ялта, Алушта, канікули, літо, катер, Ай-Петрі, Воронцовський палац, порт, виноград, курорт, яхта,

набережна, ,,Галявина казок”, Нікітський ботанічний сад, Ластівчине гніздо, Артек, Аю-Даг, ...)

2.Розгляд ілюстрацій по темі,, Крим”

3.Заочна мандрівка,,Мій відпочинок у Криму”

Відкритий мікрофон (діти діляться своїми враженнями про відпочинок у Криму - 1-2 речення - і мікрофон передається по колу )

1V.Вивчення нового матеріалу.

1.Практична робота з фізичною картою і картою природних зон.

- Знайдіть на карті природних зон Кримські гори.

- Яким кольором вони позначени?

- Знайдіть Південний берег Криму на фізичній карті України.

- Яким кольором він позначений? Чому?

- Визначте розташування Південного берегу Криму на території України.

- Підрахуйте його приблизну ширину і довжину.

2.Робота за підручником. Робота в зошитах.

Робота в групах.

1 група (середній рівень)

Скласти розповідь ,, Розташування Південного берегу Криму на території України. Особливості пір року на узбережжі ” за планом:

1.Де знаходиться Південний берег Криму?

2.Як падають сонячні проміння на Південний берег Криму?

3.Які особливості пір року на узбережжі?

4.Що і як впливає на погоду на узбережжі?

Підручник-с.127-128.Зошит-с.20,№1,№2.

2група (достатній рівень)

Здійсніть уявну подорож на узбережжя Криму і підготуйте розповідь по темі: ,,Різноманітність рослинного світу”.Користуйтесь планом:

1.Як природні умови сприяють росту і розвитку рослин?

2.Як рослини пристосувалися до посушливого літа і теплої зими?

3.Які рослини зачаровують своєю красою?

4.Де ростуть ці рослини?

5.Звідки вони взялися у Криму?

Підручник-с.128-129.Зошит-с.20,№3,№4.

3група (високий рівень)

Скласти повідомлення по темі:,,Тварини Південного берегу Криму”,користуючись планом:

1.Які комахи живуть у Криму?

2.Які серед них є рідкісні?

3.Для кого вони є кормом?

4.Які птахи прилітають в парки, в гаї?

5.Які хижі птахи прилітають з гір полювати на дрібних гризунів?

6.Як охороняють природу Криму?

7.Чим зумовлена різноманітність тварин узбережжя?

ПІДРУЧНИК-С.129-130.

4група (в. р.) –довідкове бюро

Діти заздалегідь працювали з додатковою літературою.

1.Нікітський ботанічний сад.

2.Південний берег Криму-оздоровниця України.

3.Міжнародний дитячий центр Артек.

4.Перлини Криму(Лівадійський палац, Воронцовський палац, Ластівчине гніздо, Галявина казок, Водопад Учан-су)

5.Цікавинки про тваринний і рослинний світ.

3.Виступ груп. Захист своїх проектів.

4.Рекомендування книг для позакласного читання:

Альбом,,Алупка. Палац і парк.”(Із історіі культури Південного берега Крима);

Альбом,,Дивовижний Крим”.

5.Бесіда по темі:,,Охорона природи Криму”

-Що завдає шкоди природі Криму?

-Як держава піклується про охорону природу у Криму?

-Для чого створюють заповідники?

6.Вступне слово вчителя.

Природа Криму багата і різноманітна. Але вона потребує охорони. Слід пам’ятати, що охорона й поліпшення довкілля в нашій країні і на всійпланеті залежить від кожної людини – від її бажання та певних зусиль зберегти красу і неповторність природи.

7.Творче завдання групам.

Кожна група має схематичне зображення гір, полонин, долин.

Якими ви хотіли би бачити їх в дійсності? За допомогою паперу, ножиць, клею хай на них зацвітуть квіти, зазеленіють дерева, кущі, з’являться птахи, тварини. В цьому допоможуть вам ваша фантазія, уява, вміння працювати з папером, застосовуючи різні технології.

8.Творча робота в групах

1група (високий рівень) – техніка орігамі.

2група(достатній рівень)- техніка аплікаціі шляхом обривання.

3група(середній рівень)- малювання графічними матеріалами.

4група(довідкове бюро)-скласти програму збереження природи Криму.

9.Захист проектів групами.

4група Програма збереження природи Криму.

1.Не топтати, не рвати без потреби квіти, рослини.

2.Бережно відноситися до рослинного і тваринного світу.

3.Бути другом усіх живих істот, не мучити і не вбивати тварин.

4.На лоні природи вести себе тихо і непомітно:дивись, слухай і не голоси.

5.Охороняти чистоту вод, турбуватися про криниці, джерельця.

6.Допомогати тим, хто турбується про природу, захищає її від шкідників та несвідомих туристів.

7.Учитися розуміти природу, стати її другом і захистником.

10.Захист групами своїх проектів.

V.Підсумок уроку.

1.Поетична хвилинка. Декламування віршів

1учень. В Червону книгу ми занесли

Світ неповторний та чудесний,

Що поступово вимирає,

Давно рятунку в нас благає.

2учень. Невже в майбутньому у світі

Не будуть квітнуть дивні квіти-

Конвалія й фіалки ніжні,

І вісник березня – підсніжник?

3учень. Невже ми більше не побачим

Як сон-трава росою плаче,

Троянду степу, квітка мрій,

Жар-цвітом землю не зігріє.

Ми всі господарі природи,

Тож збережемо її вроду!

2.Відкритий мікрофон(діти висказують в кількох словах своє відношення до природи Криму, до природи взагалі, передаючи мікрофон одне одному:

-я люблю милуватися природою Криму;

-яскраві враження залишили в моїй пам яті горні ландшафти Криму;

-ласкаве, тепле Чорне море кличе нас у подорож;

-рослини Криму захоплюють мене своєю неповторністю, красою,...)