Патріотичне виховання дошкільників.
Мета: Розвивати патріотичні почуття, зв’язне мовлення, увагу, мислення, образну пам'ять, музичний слух. Виховувати любов до рідної землі, природи, народних ігор та бережне ставлення до навколишнього середовища. Розширювати і поглиблювати знання дітей про рідний край. Назва рідного краю, міста, що люди, які живуть в Україні – українці і розмовляють вони українською мовою. Засобами художнього слова формувати уявлення про красу природи рідного краю. Закріплювати значення кольорів державного символу – прапора. Стимулювати вживання прислів’їв і приказок. Збагачувати мовлення дітей прикметниками.
Матеріал : грамзапис укр. народної пісні «Ой у гаю при Дунаю» ,
повітряні кульки (сині, жовті) , фотографія Білої Церкви із супутника
(приближена) , наголовник горобчика, картинка ворони, кольорові олівці, аркуш, корзина з квітами.
Хід заняття :
Діти в народі кажуть : «Добрий гість – дому радість.» Гадаю ви, як і я, дуже раді нашим сьогоднішнім гостям. Давайте з ними привітаємось.
- Сьогодні до нас на заняття завітала укр. нар. пісня, давайте її послухаємо.
( Звучить укр. нар. пісня «Ой у гаю при Дунаю»).
- Про кого співається в пісні?
- Кого кличе соловейко?
- Куди він їх кличе?
- А де ви живете?
- В якому місті ваша домівкі? Як називається наше місто?
- В якій країні ви живете?
- А хто ми з вами?
- Якою мовою ми розмовляємо?
(вірш «Україна – рідний край»)
Україна – рідний край
Поле, річка, синій гай …
Любо стежкою іти,
Де живемо я і ти.
Україна – це наша батьківщина, це край де ми народилися.
Вона має свої традиції, обряди, закони, символи.
А які прислів’я ми знаємо про нашу Батьківщину?
- Людина без Вітчизни , як соловей, без пісні.
- Кожному мила своя сторона.
- Без верби і калини нема України.
- Там земля мила, де мати родила
- Без Батьківщини і сонце не гріє.
- Що країна – то родина.
- Всюди добре, а вдома найкраще.
Діти, подивіться, а що це у нас?(кульки). Якого вони кольору?
Що нагадують вам ці кольори?
Так, прапор нашої держави. Синій колір – мирне небо, а жовтий – золоту пшеницю.
- А ви хочете з ними погратися?
Тож візьміть по одній кульці.
Гра : Ось які в нас кульки нові,
Кульки різнокольорові.
Ось які, ось які і легенькі і нові.
(Діти погойдують кульки перед собою вліво – вправо)
Кульки ми піднімем в гору
В синє небо, у блакить
Покружляєм, покружляєм,
Кулька в гору хай летить
(піднімають кульки гору, погойдують ними, кружляють).
Кульки за спини заховаєм
І ще трішки пострибаєм.
Ми стрибаєм як зайчата –
Дружно ,весело, завзято.
(ховають кульки за спину і починають стрибати )
- (Дихальна вправа : « Подуй на кульку»).
Діти, подивіться яку я вам принесла фотографію ( фото Білої Церкви із супутника). Що ви бачите ?(будинки, дерева, дороги, машини).
Так, це наше рідне місто Біла Церква. Ось це, дах нашого садочка.
Як він називається ?
А ось в цьому будинку живе наш Сергійко, а тут Владочка.
Таким бачать наше місто пташки, коли літають високо над землею.
Ой, ось і до нас залетів горобчик, дуже хоче з вами погратися.
Народна гра «Воробей».
Діти, а цю пташку ви впізнали?(ворона)
Вона також хоче погратись.(діти виконують фізкультхвилинку)
Ворона та вороненятко
Встали зранку на зарядку.
Раз присіли, два присіли,
«Кар!» - сказали. Полетіли.
(Вихователь підводить дітей до вікна).
- Погляньте, діти. Яка краса навколо нас! Яка пора року милує нас своєю красою? Чим вкрита земля? Сніг який?
- Так, ніби білим килимком вкрита земля
- Подивіться вверх. Що ви там бачите? Небо яке? А що ще можна бачити на небі? Хто живе на небі?
А хто живе на землі ? А що роблять рослини?
Діти, усе що ми назвали небо, сонце, зірки, земля, тварини, рослини, птахи та ін. – це природа. Її потрібно любити та оберігати.
Зараз ми з вами будемо малювати, але спочатку давайте виконаємо пальчикову вправу «Доброго ранку».
(Пальцями правої руки по черзі «вітатися» з пальцями лівої, торкаючись один до одного)
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку тобі і мені!
- Сьогодні малювання у нас буде незвичайне, ми намалюємо віршик.
(Вказівка) Сіли діти біля столу,
Сіли діти на стілець, взяли синій олівець,
Та поклали папірець.
_ Треба тут намалювати отаку здорову хату!
Вікна . Дах. Димар на нім.
З димаря – великий дим!
Ось травичка, ось доріжка.
Ось дитинка. Ручки. Ніжки.
Ротик. Носик. Голова.
І волосся – як трава!
Ось на небі сяє сонце.
Довгі промені ясні …
А в сторонці під віконцем
Квітнуть квіти запашні.
У дитинки є спідничка,
А на ніжках черевички.
Гарно вийшло, подивись,
Цій картинці посміхнись.
(Перевірка виконання здійснюється у процесі повторного промовляння вірша й одночасного показу відповідних фрагментів малюнка )
Діти, а на закінчення нашого заняття я хочу запропонувати вам ще одну гру «Сорока».
- А Сорока – білобока
- Че – че – че, че – че –че
- До віконця проти сонця
- Кре – ко – че, кре – ко – че
- Нумо діти, брати квіти, поки час
Привітайте зараз гостів, що у нас.
(Діти беруть квіти і дарують гостям, що завітали на заняття).
А тепер діти, я хочу подякувати вам. Ви молодці! Хоч ви ще маленькі, а так вже багато знаєте про нашу Батьківщину, про місто де ви народилися і живете. А на згадку про наше заняття я подарую вам ось ці повітряні кульки.


