УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ У 3 КЛАСІ. ЗУСТРІЧ З МІСЦЕВОЮ ПОЕТЕСОЮ РАЇСОЮ КОТИК – МАХОВСЬКОЮ.

ТЕМА: Візьму перо і спробую...

МЕТА: Вчити

ОБЛАДНАННЯ: Мультимедійна презентація, дерево без листя (справжнє), дитячі твори, записані на картонних листочках, мікрофон,»авторське крісло».

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.

Вчитель:

Здрастуйте, друзі.

Сьогодні ми з вами

До Весни помандруємо

Творчими шляхами.

Учень

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас

І запрошуєм гостинно

На урок у 3 клас.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ.

1. Демонстрація слайду з темою уроку.

2. Читання вірша про весну.

Вчитель:

Наші діти вміють вірші

Не тільки слухати і вчити.

Вони й самі вміють творити.

І тому всі згорають від бажання

Розпочать свої «читання».

ІІІ. СТВОРЕННЯ ЕМОЦІЙНОГО ФОНУ УРОКУ.

1. Читання епіграфу до уроку.(слайд)

2. Вступне слово вчителя.

- Ви чуєте, як заспівала на повний голос красуня –Весна? Земля чекала цієї миті. Тепле і ласкаве сонце залило золотим промінням усе навкруги і розбудило природу. Дзюркотить поміж перешкодами тала вода. Вирує потоком до ставу. А там кучеряві верби замріяно шепочуть поміж собою. Рветься молоде життя на волю, пробиває собі дорогу. Стрепенувся в зеленому коливанні від зимового сну ліс. Пишається берізка своїм віттям і маленькими липкими листочками. Земля вдягається в трави й квіти. І лише одне дерево стоїть посеред галявини, мов зачароване. Це дерево Веснянка. Погляньте, на ньому немає жодного листочка. І наше з вами завдання на сьогоднішньому уроці одягнути деревце в зелень. До Веснянки ведуть стежинки, якими ми і будемо крокувати.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

3. Мультимедійна презентація.

- 1 стежинка – «Добавлянка»;

- 2 стежинка - «Чистомовка»;

- 3 стежинка - «Акровіршів»

- 4 стежинка - «Поетична»;

- 5 стежинка – «Відпочиванка»;

- 6 стежинка – «Зустріч»;

- 7 стежинка – «Прозова»;

- 8 стежинка - «Прощальна».

Ім. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ.

І СТЕЖИНКА – ДОБАВЛЯНКА.

Скажіть, яка іде весна?

Тепла, ніжна …(чарівна).

І раді всі місті і села,

Бо йде до нас весна …(весела).

Хоч де –не –де ще сніг лежить,

Та вже дзвінкий струмок … (біжить).

Веселе сонечко розквітло,

Весна летить прозора й …(світла).

На трави розсипа росу,

Дарує щастя і …(красу).

У квіти землю одягає,

І пісню радісну …(співає).

А по шляху, по весняному,

Вертаються пташки …(додому).

Весні завжди радіють діти,

Летять метелики на … (квіти).

Іде весна і все радіє,

Теплом серденько наше…(гріє).

І скрізь весні лунає слава,

Весела, сонячна …(яскрава).

Весна іде немов царівна,

Зелена, сонячна …(чарівна).

(Прикріплюється перший листочок на дерево).

ІІ СТЕЖИНКА – ЧИСТОМОВКА.

Діти по черзі виходять, сідають в «Авторське крісло» і читають власні чистомовки, написані на зелених листочках. Кожен кріпить свій листочок до дерева.

На – на – на –на – на – на!

Вже прийшла до нас весна!

Іють – іють – іють!

Всі дерева зеленіють.

Ки – ки – ки - ки –ки –ки!

Розцвітають квіточки.

Оси – оси - оси.

Берізка розпустила коси.

Таю –таю –таю.

Під берізкою читаю.

Єгор Бухтояров.

На – на – на – на –на –на!

Вже прийшла до нас весна.

Уть – уть – уть.

Квіточки уже цвітуть.

Іє – іє – іє.

Вже й травичка зеленіє.

Хи – хи – хи.

Прилетіли вже птахи.

Ні – ні – ні.

Дуже весело мені.

Костя Миронюк.

ІІІ СТЕЖИНКА – АКРОВІРШІВ.

- Спробували наші діти

Акровірші творити.

Раз, два і готово,

З перших літер вийшло слово.

Розповість нам теє слово,

Про що у вірші йтиме мова.

(В «Авторському кріслі» читаються власні акровірші і листочки кріпляться до дерева).

Все цілу зиму спало.

Е – ге - гей! Усе вже встало.

Снігу й крапельки нема.

Навкруги все ожива.

А пора ця чарівна – це весна.

Володя Мацідон.

Весна – красна вже завітала.

Ех, чекали ми давно.

Сонечко тепліше стало.

Нам проміння шле воно.

А ми радіємо весні –

Цій красуні чарівні.

Альона Ніколайчук.

Весна прийшла! Весна прийшла!

Емоції веселі усім нам принесла.

Сонечко тепліше гріє.

Небо голубе.

А травичка зеленіє – радує тебе!

Надія Чупракова.

Ім СТЕЖИНКА – ПОЕТИЧНА.

- Поезія – це струни твоєї душі,

Сідай, юний друже і вірші пиши.

Щоб гарні вірші написати,

Про риму, друже, мусиш знати.

Рима – співзвуччя закінчень в рядках.

Зміст і рима – головне у віршах.

(Група дітей, що писали вірші, читають їх у «Авторському кріслі» і прикріплюють свої листочки).

Ой, весна, весна – світлим днем красна.

Оживила світ – нам дарує цвіт.

Голосні пісні, теплі дні ясні.

Ще й рясні дощі, щастя й радощі!

Анастасія – Ярославна Болматенко.

Весна

Весно, весно, наша весно!

Як тебе люблю!

Весно, весно, наша красна.

Як тебе я жду.

Закружляли у таночку,

Мов у білому віночку

Серед свіжої травички

Квіти ягідки – сунички.

Трави на лугах цвітуть.

Бджілки на квітках гудуть.

В лісі щебечуть пташки –

Як же гарно навкруги!

Олександра Процюк.

- Весно красна,

Що ти нам принесла?

- Кошичок квіточок

Для маленьких діточок.

Вербових котиків – березню.

Великдень – квітню.

Шовкову травицю – травню.

Сергій Свінціцький.

Весна добра, весна мила.

Весна пишна і красива.

Весна ніжна, чарівна.

Богом нам вона дана.

З нетерпінням ждуть її:

І дорослі і малі.

Тетяна Дорофей.

5 СТЕЖИНКА – ВІДПОЧИВАНКА

.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ПІД МУЗИКУ ІЗ ЦИКЛУ «ПОРИ РОКУ П. ЧАЙКОВСЬКОГО.

6 СТЕЖИНКА – ЗУСТРІЧ

У «Авторське крісло » сідає місцева поетеса Раїса Миколаївна Котик.

Вправа «Мікрофон»

Діти ставлять запитання поетесі:

- Коли ви почали писати вірші?

- Про що Ви пишете?

- Чи є у Вас вірші для дітей?

Поетеса читає свої твори про весну і прикріплює свій листочок з побажаннями на дерево. Поетеса дарує дітям на згадку свою збірку, а діти вручають їй квіти.

7 СТЕЖИНКА – ПРОЗОВА.

Група дітей читає свої власні оповідання.

Прийшла весна

Уже почав танути сніг. Задзюркотіли веселі струмочки. Природа дихнула свіжістю.

В чистому небі перегукувались перелітні птахи. Вони співали пісню радості, щастя, тепла і добра. На своїх стомлених крилах вони несли весну.

В сонному лісі вже проклюнулися перші вісники весни. Сині, як весняне небо – проліски і білі, як як легенькі хмаринки, підсніжники.

На полях зазеленіла озимина. Трактори вийшли на затримання вологи. В містах почали підрізати дерева, щоб ті зацвіли буйним цвітом.

Весна – найпрекрасніша пора!

Марина Янковська.

ПІДСУМОК УРОКУ

.

8 СТЕЖИНКА – ПРОЩАЛЬНА.

- Наша Веснянка завдяки старанням наших учнів зазеленіла і також радіє приходу весни.

- Чи сподобався вам урок? Якщо так, то посміхніться.

Читання вірша на слайді:

- Ми роботу закінчили,

Гарні вірші ви створили.

У Весни у гостях побували,

Їй в дарунок твори прочитали.

Гості також прикріплюють до дерева свої листочки з побажаннями для дітей.