Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Урок математики в 5 класі. Урок систематизації та узагальнення знань.
Підготувала: вчителька математики Чупирянського НВО «ЗОШ I-II ступенів – дитячий садок»
Тема. Звичайні дроби
Мета: навчальна:
узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; відпрацювати вміння застосовувати їх до розв’язування вправ;
розвиваюча:
розвивати пізнавальну активність, зорову пам’ять, правильне математичне мовлення, свідомого сприймання матеріалу;
виховна:
виховувати почуття взаємної відповідальності, взаємодопомоги, культуру діалогу.
Обладнання: дошка, плакати, крейда, саморобна модель “Звичайні дроби і координатний промінь”, картки із завданнями, “зашифроване слово“ із 7 букв закрите на дошці біля малюнка будинку, ПМП “Математика навчального призначення”, 5 клас, автори Білоус Наталія та інші
Хід уроку.
I. (1 хв) Організаційний момент. Зміна зошитів з домашніми завданнями.
Вчитель. Діти, наш урок сьогодні не звичайний. Ми проведемо його у вигляді гри. Ось правила.
1.Бути тут і зараз. 2.Висловлювати думку.
3.Вміти слухати іншого. 4.Говорити по одному.
5.Бути активним. 6.Дарувати посмішку, настрій іншим.
Для полегшення спілкування з вчителем ви отримуєте конспект-опору.
Ну звичайно гра пройду у вигляді змагань між двома командами: 1 ряд – “Чисельник”, 2 ряд – “Знаменник”. За правильну відповідь на запитання команда отримує 1 бал.
II.Актуалізація опорних знань.
2 хв.1).Усний рахунок. (Щоб визначити яка команда розпочинає гру).
2/9 + 5/9 =?, 3/8 +? = 5/8, 7/18 -? = 4/18, ? – 2/20 = 7/20, ? -?/15 = 5/15,
8/? – 6/17 = 2/?, 1 + 5/7 =?, 2 +? = 2 3/5, 2 – ¼ =?, ? – 2/3 = 2 1/3.
Отже першою розпочинає змагання команда,,,,,,,,
2 хв. 2).Естафета. Даному малюнку знайти відповідний дріб на дошці і прикріпити малюнок. (По одному члену команди підходять до вчителя, який роздає їм малюнки, учні кріплять їх на дошці.) Підведення підсумків цього конкурсу.
III.Мотивація. 1 хв.
Ми будемо будувати із наших знань будинок. Він називається “Звичайний дріб”. (За технологією “Асоціативний кущ”).
IV.Робота в групах. (7 хв.) Кожний будинок складається з певних елементів. Щоб їх не забути маємо назви: 1.фундамент; 2.східці; 3.стіни; 4.двері; 5.вікна; 6.дах; 7.громовідвід.
Щоб побудувати будинок дайте відповіді на такі запитання:
(Команди працюють по черзі, правильна відповідь – 1 бал)
1.(фундамент) Як записують звичайний дріб? Яку дію означає риска дробу? На що вказує знаменник дробу? На що вказує чисельник дробу? Приклади звичайних дробів.
2.Як записати 1 у вигляді звичайного дробу? Як записати будь яке натуральне число у вигляді звичайного дробу? (східці)
3.Які бувають дроби? Навести приклади правильних дробів. (стіни)
Навести приклади неправильних дробів. Як розміщені на координатному промені дані дроби? (показати на моделі). Учні по черзі демонструють на моделі такі дроби: 1/6, 3/12, 5/4, ½.
4.Які правила порівняння звичайних дробів? (двері)
5. Як виділити цілу частину з неправильного дробу? Як перетворити мішане число в неправильний дріб? (вікна)
6. Як додавати (віднімати) дроби з однаковим знаменником. (дах)
7.Які задачі двох типів на дроби ми вчили? (громовідвід)
Висновок. От і збудували ми будинок під назвою “Звичайні дроби”. Будинок можна прикрашати і наповнювати зсередини. Тобто, нові знання про звичайні дроби ми отримаємо вже в 6 класі.
V. Ви стомились, фізкультхвилинка. 1 хв. Правильні дроби – присідаємо, неправильні – руки вгору. (Вчитель вимовляє дроби – учні здійснюють рухи).
VI.Робота в парах. Кожній парі учнів, що сидять за однією партою пропоную по два завдання за рівнями. По завершенню роботи ми їх перевіримо.
(20 хв) Завдання першої пари (середній рівень), завдання другої пари (достатній рівень) (додаток 2). По завершенням часу із команди-переможця в попередньому конкурсі, до дошки виходить учень з I пари і коментує 1 завдання. Всі учні слухають, записують і виправляють допущені помилки, якщо є потреба. Далі учень з команди суперника виконує 2 завдання. Аналогічно йде коментар завдань другої пари. Вчитель підводить підсумок цього етапу уроку.
VII.Командне тестування. (7 хв) На завершення уроку ми проводимо командне тестування за комп’ютером з теми “Звичайні дроби”. На комп’ютерах засіб ПМП “Математика” 5 клас. Урок №79. Тематична атестація. Одержані бали додаються до загальної кількості балів і визначається команда переможець
VIII.Підсумок уроку (2 хв.) Завершуємо наш урок. Сьогодні перемогла команда ____________ Ми повторили і систематизували матеріал з теми “Звичайні дроби”. Тепер нам буде легко написати контрольну роботу.
Я відмічаю активність таких учнів: _________.
А тепер поділіться своїми враженнями від уроку. Який ваш настрій? Що нового дізналися? Що навчилися? (Лаконічні виступи учнів)
IX.Домашнє завдання. (1 хв.) Підготуватися до контрольної роботи. Повт.§4, №№ 000, 755.
X. (1 хв.) Нарешті дійшла черга розгадати зашифроване слово. Команда переможець має право відкрити 3 букви і назвати слово. Учні відгадують слово “РАДІСТЬ”.
Вчитель. Діти, я бажаю, щоб ви завжди відчували радість від навчання. Дякую за роботу, перерва.


