Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема: «Довкілля – казка чарівна!»
Мета: вчити оцінювати негативне і бездумне ставлення до природи; формувати інтерес до навколишнього середовища; поглиблювати знання про довкілля рідного краю; розвивати комунікативні, творчі здібності, вміння робити висновки, відстоювати свою, думку, презентувати свої дослідження; виховувати в учнів дбайливе, гуманне ставлення до природи, бажання примножувати її багатства та красу.
Обладнання: плакат «Ти це можеш », листки дерев різного кольору,
дитячі малюнки «Моє щасливе місце», ілюстративний матеріал «Жива і нежива природа», «Музика довкілля» - диск (голоси природи).
Тип уроку: захист проекту
Хід уроку
І Організація учнів до роботи
Вітання гостей
Доброго дня травам росистим,
Доброго дня квітам барвистим,
Доброго дня сонечку ясному,
Людям усім і усьому прекрасному!
ІІ Актуалізація та корекція опорних знань
Фенологічні спостереження
(записати в зошит спостережень за погодою)
ІІІ Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку
Найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає в нас природа. Вона завжди чарувала і чарує, хвилювала і хвилює людину. Шепіт блакитної води, запах квітів, спів пташок, шелест зелених гаїв - усе це дороге серцю. І саме від нас, людей, залежить, чи почуємо ми все це через роки.
Діти, вам було потрібно дома намалювати малюнок «Моє щасливе місце».Прикріпіть свої малюнки до дошки. Порівняйте, чи є однаково щасливі місця? Чи подобається моє місце комусь і навпаки? Запам’ятаймо, чужого щасливого місця не руйнуй, бо воно чиєсь. А чи є нещасливі місця в довкіллі? (відповіді дітей: є-Чорнобиль, забруднення річок, вогнище і т. ін.)
Проблема: подумаємо, чи можете ви ощасливити нещасливе місце?
А що ж таке довкілля? (відповіді дітей)
Сьогодні в ході спостережень за довкіллям розпочинаємо колективне обговорення проекту « Довкілля - чарівна казка»
учень таке скажете, де ви ту казку бачили?
Учень А ти хіба не бачиш її? Поглянь навколо себе - скрізь казка чарівна-жива, чарівна, неповторна.
учитель щоб розв’язати цей спір,
Йдемо у гості до природи
Є в ній різна дивина
В небі-зорі, в ріках - води,
В полі квіточка ясна.
А зимою є сніжинка,
Літо-дощик принесе,
Є метелик, є пташинка -
І таке цікаве все.
Сьогодні ми проводимо урок у зеленому класі Зараз перейдемо на подвір’я. Вийшовши із школи, відразу утворіть 3 групи. По дорозі до зеленого класу ми проведемо гру « Об’єкти довкілля».
Гра,завдання –поділити малюнки на групи,( але на які групи учитель не називає)( жива природа, нежива природа і речі, створені руками людини)
Учні поділені на групи:журналісти, екологи, фотокореспонденти
Підсумки гри.
IV Робота над обговоренням проекту.
Учитель Починаємо колективне обговорення проекту. Повідомте, над чим працювали у групах. Слово мають журналісти.
Журналісти Працюючи над проектом, ми прийшли до висновку, « З природою живи в дружбі і вона тобі послужить»
- Спостерігаючи за рослинами даної ділянки, ми помітили, що тут є лікарські дерева і трави, і кущі.
- Наша група розповість про березу, її лікарські властивості
-Береза належить до найрозповсюдженіших дерев України. Їх понад 100 видів. Це дерево переважно заввишки 20-25 метрів. Береза росте повільно тільки в перші роки, а потім все швидше і швидше. Ми дізналися, що у берези кора може бути не лише білою, а і жовтуватою, рожевою, червоно-бурою. Живе береза від 100 до 400 років. Головна цінність її-проста краса. Струнка красуня прикрасить будь - яке місто, село.
- Березою здавна лікують від багатьох хвороб, використовуючи бруньки, молоде листя, сік, кору.
Учень А ось красень - горіх. У науковій медицині листя горіха волоського. У народній медицині використовують усі частини рослини: листки-при хворобах шкіри, недостиглі плоди при хворобах шлунка, кору коренів горіха - коли болить живіт. Людина кожного дня повинна з’їдати від двох до 5 зернят горіха і тоді почуватиме себе добре.
- Наша група знайшла м’яту. Хто ж не знає цієї запашної трави? Щонайпростіше з лікувальною метою вживають м’яту, як приправу до салатів, супів, овочевих та м’ясних страв, для ароматизації компотів та чаїв. Годиться свіже і сухе листя. Збирають його перед цвітінням в суху погоду.
- А ми розповімо про бузину. ЇЇ знає кожен сільський житель. У великій пошані квіти бузини, бо лікують від кашлю, грипу, ангіни, хвороб очей, вух. Ягоди чорної бузини вживають і з лікувальною метою, і як чудовий кисіль, повидло. Це рослина дуже цілющої сили.
-учитель: проведемо зараз такий дослід: вдихнемо повітря багато-багато, тоді закриємо ротик і носик і подивимося, на скільки нам його вистачить. Чи довго протримались? Ні, треба швидше видихнути. Отже - довкілля- це, насамперед, повітря. Вся наша земля покрита повітрям. Можливо хтось щось читав про повітря?
-Про повітря розкажуть екологи.
Учень Народна мудрість говорить: «Природа-мати, вмій її охороняти.»
Ми відшукали матеріали, що коли б повітря зникло, то ми не змогли б прожити і кількох секунд, бо відразу закипить вода на всій землі, а промені сонця спалять усе живе.
- А я читала, що повітря має вагу. На дорослу людину воно тисне масою 12-15 тонн, а на долоню-150 кг. Але як це, я не розумію.
--учитель Виставте свої долоньки. На кожній з них лежить по 3 мішки цукру. Витримаєте? Ні! Але ми не відчуваємо цього з повітрям. Бо в кожному організмі є свій внутрішній тиск і цим все зрівноважується. Тому людина почуває себе комфортно.
Учень Погляньте, яке блакитне небо! Справді, як у казці. І чим чистіше повітря, тим небо блакитніше. Але коли в повітрі багато пилу, водяної пари, тоді небо бліде, стає білуватого кольору. Щоб квітла жива природа, потрібно, щоб було свіже повітря. 20% кисню( газ, що підтримує життя на землі) і 78% азоту. Повітря забруднююється дуже легко і швидко. Щоб побачити це, проведемо такий дослід (провести дослід із свічкою і склом.) То що ми можемо робити вже сьогодні для того, щоб повітря було чистим?
-Не викидати в повітря отруйного диму, не палити опалого листя і т. інш.
- Яка думка секретаріату?
Секретаріат: ОХОРОНЯЙТЕ ПОВІТРЯ!
-учитель А зараз відгадайте загадку. Довго немає мене – усе в’яне, а як пройду - оживає.(дощ)
А дощ - це вода. Вода - це життя. Що ви дізналися про воду?
- Ми вже вчили, що вода є в усьому живому. Люди і більшість тварин, Земля наша на дві третини складаються із води. На землі кількість води не змінюється, але придатної для вживання стає все менше.
---- Як на вашу думку, чому?
(тому, що люди забруднюють воду відходами промисловості.)
Секретаріат ОХОРОНЯЙ ВОДОЙМИ!
-учень Щоб одержувати врожаї на полях, люди використовують для боротьби із шкідниками отрутохімікати. Що буде, якщо їх використовувати дуже багато?
----Якщо сміття будемо викидати де заманеться, то.. ……..
…..Якщо серед поля утвориться рівчак від води, то….
Секретаріат БЕРЕЖІТЬ ГРУНТИ!
Учитель Над проектом ще працювали і фотокореспонденти
..Наша група працювала під гаслом «Нехай Земля квітує всюди, природу збережемо, люди!»
(діти демонструють фотографії по темі уроку і коментують їх віршами.)
Секретаріат БЕРЕЖІТЬ ЖИВУ ПРИРОДУ!
..Заслуховування результатів спостереження
V учитель Поки ви були зайняті захистом проекту, тут відбулось фантастичне явище. До нас завітала в гості казкова героїня. Хто це?( Осінь)
(. Заходить дівчинка в платті осені із корзинкою в руках. В корзинці яблука, груші, горіхи, виноград, листочки з дерев.)
Я Осінь Золота, прийшла до вас на свято.
І дітям принесла даруночків багато.
Я подарую вам калиноньку в намисті
Шипшину і гриби та айстри променисті.
…От і познайомились. А тепер, думаю, час і пограти.
Учень А у яку гру?
Осінь У загадкову. Я оголошую гру «Ерудит»
За вірну відповідь ви отримаєте листочок.
(осінь проводить гру.)
1. Яка з цих рослин – трава?
(калина, яблуня, евкаліпт, банан)
2. Що не роблять з пшениці?
(борошно, плов, манку)
3. Яке дерево навесні розпускається останнім?
(береза, верба, дуб, яблуня)
4. Яка ягода найбільша в світі?
(смородина, кавун, вишня, апельсин)
5. Яка річка найдовша в світі?
( Дніпро, Волга, Ніл, Амазонка)
Підведення підсумків гри
-Осінь роздала листочки. Чи можете ви відшукати однакові два зелені листочки?( ні)
- А однаковісіньких два листочки? (ні)
-Не можемо таке відшукати тому, що в природі не існує однакових предметів. Подібні є. А однакових немає. Тож - довкілля дійсно казкове.
- Оточуючий нас світ цікавий і дуже загадковий. Чудова планета Земля! І для того, щоб всі на ній жили, треба людині про це турбуватися, берегти наше довкілля. Бо все на Землі взаємозв’язане. Струмочки течуть у ріки, ріки – у моря. Моря з’єднані з океанами. І від того, чи чистий струмочок, залежить чистота світового океану, а від того, чи чисте повітря, залежить життя рослинного і тваринного світу.
Тому завдання кожної людини - берегти нашу планету, а особливо ту територію, де ти живеш сьогодні, де будуть жити твої діти завтра.
- Як ви гадаєте, що для цього можете зробити ви?
- (Діти відповідають)
9. Розв’язання проблеми уроку
-Прочитаємо, що треба робити, щоб довкілля було чистим, щоб жили в ньому люди і тварини?
( Читання плаката «Ти це можеш..)
1. Насаджувати дерева, кущі, квіти у дворах, у парках. на пустирях.
2. Очищати джерельця, струмочки, не засмічувати їх брудом.
3. Не смітити у дворах і вулицях.
4. Не висипати сміття на берегах річок, ставків.
5. Обсаджувати береги водойм вербами, бо їх коріння очищає воду.
6. Не рубати, не ламати дерев.
7. Не нищити лісові насадження.
- Про що говорить оцей вірш?
Посадить кожен деревце-
І буде ліс шуміти
Давайте зробимо ми це,
Чудово ж буде, діти!
І зацвіте Земля в вінку,
Як будуть всюди квіти.
І кожну стежечку в’юнку
Ми можем обсадити.
Джерельця всі розчистим ми,
Від краю і до краю.
Давайте будемо людьми,
Нас так Земля благає!
Бесіда по змісту вірша.
От і закінчився урок обговорення проекту «Довкілля- чарівна казка».
А тепер щедра осінь хоче пригостити всіх своїми дарами: яблуками, грушами, виноградом, горіхами. Бо багата вона на врожаї і хоче, щоб люди мали все: хліб і до хліба, овочі і фрукти. А я бажаю, щоб росли ви добрими і працьовитими, чесними і вмілими, чуйними і творчими. Щоб уміли бачити красу природи рідного краю і вміли захоплюватися нею і несли в своїй душі те найкраще, що є в нас, українців.


