Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Вчитель початкових класів
ЗНЗ № 000 м. Києва
Власюк Оксана Іванівна
Урок читання
1клас
Тема. Звук [х], позначення його буквами X, х («ха»). Читання складів і слів з ними. Опрацювання тексту М. Заєць «Світлофор».
Мета. Ознайомити учнів з буквами "X", "х" (ха), її алфавітною назвою, звуковим значенням; вчити їх правильно артикулювати звук [х]; виробляти навички читання складів, слів з буквою "X" (ха); розвивати уміння робити звуковий та звуко-буквений аналіз слів; читати деформовані речення; збагачувати словниковий запас учнів.
Обладнання. Таблиця складів; таблиці «Навчання грамоти» та «Алфавіт у малюнках», каса букв; фішки для побудови звукових моделей; предметні малюнки; лісовичок Ох; макет хмаринки з краплями-літерами.
Хід уроку
І. Повторення вивченого.
1. Гра "Добери букву".
? айка
(Гайка, майка, чайка, лайка, байка.)
2. Читання складової таблиц на дошціі.
II. Вивчення нового матеріалу.
1. Виділення звука [х] з віршика-загадки Г. Чубач.
Хтось хитренький хитрував—
Нашу хвіртку поламав.
"Хто це? Хто це?"—я питав,
Та ніхто про те не знав.
А хитренький за хлівом
Спав собі солодким сном.
Уві сні тихенько хрюкав
І слова мої не слухав.
2. Артикуляція звука [х]. Віднесення його до твердих приголосних.
Звукова зарядка:
Ха—ха—ха; хата, халат, халва.
Хо-хо-хо; ходити, холод, хобот.
Хи-хи-хи; дітлахи, птахи, шляхи.
Ах, ох, ух, ех, их, іх.
3. Звуковий, звуко-складовий аналіз слів.
— Діти, лісовичок Ох дуже любить загадки. Він і для вас приготував кілька. Учні відгадують загадки і будують з фішок звукові моделі слів-відгадок; ділять слова на склади.
а) Летить орлиця по синьому небу,
Крила розкрила, сонце закрила. (Хмара)
б) Заповзята трудівниця,
Вона праці не боїться.
Д0уже сильна ця комаха
Називається … (мураха).
4. Гра "Хто більше?"
Добір слів зі звуком [х] в різних позиціях.
III. Ознайомлення з буквами «X», «х» (ха),
1. Аналіз великої та малої букви "X" за таблицею «Друковані та писані букви». Порівняння, зіставлення з вивченими буквами. Алфавітна назва.
2. Виділення слів з літерою «ха» у віршах.
а) Заховав горох хом’як.
Де не знайде сам ніяк.
Крутить-вертить головою.
А горошок – за щокою.
б) Хомʼячок поснідав рано
Та й турбот не знає.
У мішечках, за щоками,
Він запаси їжі має.
3. Утворення та читання складів.
—Діти, наш лісовичок Ох дружить з лісовим дзвіночком. Їм завжди весело разом. А сьогодні Ох помітив, що дзвіночок засмучений. Чи не захворів часом? Адже так давно не було дощу. Давайте покличемо хмаринку і напоїмо дзвіночка. Та прочитаємо склади.
На дошці — макет хмаринки з краплями, на яких літери: а, о, у, и. Внизу—дзвіночок з літерою "Ха".
4. Бесіда за таблицями «Алфавіт у малюнку» та «Навчання грамоти».
IV. Робота в зошиті.
V. Фізкультхвилинка. Лісовичок Ох
став на мох. Ручками помахав, весело пострибав. Нахил вправо, нахил вліво —
можна братися до діла (Н. Шост).
VI. Робота за "Букварем" (с. 128-129).
1. Читання колонки слів. Лексична робота.
Читання слів на зіставлення звукових значень букв [г]—[х].
2. Робота за віршем "Світлофор".
— Що ви помітили? Який склад повторюється у словах? Уточнення значення слів: "хід", "перехід". Введення їх у речення.
3. Робота з ілюстрацією. Хвилинка фантазії.
VII. Підсумок уроку.
Додаток 1

Додаток 2

Х
Додаток 3

А И О У


