Урок позакласного читання у 3 класі.

Тема: Любій малечі про цікаві речі. У світі птахів.

Мета: Розширювати і збагачувати знання учнів про навколишній світ, а саме про

птахів; формувати читацьку самостійність школярів; формувати вміння

визначати тему прочитаного.

Розвивати спостережливість, фантазію, уяву, звязне мовлення, читацькі

навички.

Виховувати любов і бережне ставлення до природи, до птахів, викликати

інтерес до пізнання навколишнього.

Обладнання:Мультимедійна презентація, запис голосів птахів, тематична виставка

книг, малюнки птахів, ілюстрації, книжечки – саморобки.

Хід уроку

І. Організація клаcу.

Добрий день, мої малята,

Любі хлопчики й дівчата.

Посилаю вам вітання

На уроці позакласного читання.

Прошу всіх рівненько сісти

На питання відповісти:

Чи ви любите, малята,

Подорожувати?

Поведем ми нині мову

Про незвичную діброву,

Про зеленую галяву

Де квітнуть квіти,

Зеленіють трави.

Під кожним кущиком отут

Різні цікавинки живуть.

Тож увагу приготуєм

І в дорогу помандруєм.

Помандруємо ми з вами

Незвичайними стежками.

Про нове дізнаємось,

В читанні позмагаємось.

У діброві, мабуть, свято –

Сюди птахів злетілося багато.

Птахів звичних і незвичних:

Перелітних, зимуючих

І екзотичних.

Про усіх друзів пернатих

Поговоримо, малята.

Для продовження розмови

Перейдем на звичну мову.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Ознайомлення з маршрутами мандрівки. Демонстрація карти подорожі.

ІІІ. Основна частина уроку.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?
Загадкові нетрі.

Вчитель: Друзі, прислухайтесь, ви нічого не помітили? Ми розпочинаємо мандрівку у пташине царство, а навкруги тиша. То жадібний Птахолов виловив усіх птахів і замкнув їх у клітці, щоб потім продати. Давайте спробуємо їх звільнити. Птахолов порозставляв скрізь пастки. І щоб в них не потрапити, потрібно відгадати загадки Птахолова.

Загадки

Пташка, що ліпить на будівлях свої гнізда, схожі на кошики. Бравий хлопчина

В теплій сорочині.

По дворах стрибає

Крихти збирає.

Спостережлива, розумна пташка. Може розкрити дзьобом пакет молока,

розбити горіх, розмочити сухар у калюжі, навіть відкрити консерву.

Вірно людям я служу,

Їм дерева стережу.

Дзьоб міцний та гострий маю

Шкідників ним добуваю.

Всяк в блакитнім кожушку,

В рожевій сорочці.

В нас зимою у садку

Гуляють, як гості.

Хто гнізда свого не має,

Яйця іншим підкладає.

Та у лісі, в холодку

Все кує: «Ку – ку – ку - ку!»

У гаю в нас «Тьох та тьох!»

Та іще так дзвінко.

Що за співанки? Чиї?

То співають…

(Презентація «Птахи»).

Мистецька стежина.

-На стежині нині «Пташиний вернісаж».

Давайте повільно пройдемось стежиною і роздивимось роботи наших

маленьких художників.(Перегляд виставки дитячих малюнків).

Мистецькою стежиною ми виходимо на велику «Читацьку галявину». Тут

Розташувалась « Лісова бібліотека».саме зараз у бібліотеці виставка книг на

тему» У світі птахів».

4. Чагарник цікавинок.

На Землі існує близько 8600 видів птахів.

- Читання вірша:

На Україні – 360 видів.

Найменший птах на Україні – корольок, його вага 5 грамів. Найбільший – дрофа, важить 20 кг.

А зараз я хочу надати слово нашим дітям. Вони також підготували багато

цікавої інформації про пернатих друзів.

(Діти зачитують свої повідомлення)

5. Дуб народної мудрості.

Повідомлення дітей: повіря, легенди, прислівя про пташок.

6. Куточок відпочинку.

Музична фізкультхвилинка.

7. Гущавина поезії.

а)Дитяче повідомлення про ластівку.

б)Робота над віршем Марійки Підгірянки «Хлопчик і ластівка».

1. Виразне читання вчителем;

2. Мовчазне читання учнями.

- Тлумачення слів:

Шкода – жаль

Чинити –що робити

- Робота над змістом вірша.

- Хорове читання вірша.

- Читання в парах.

8. Узлісся виразного читання.

а)Поділ на команди.

Команда «Ластівка»

Команда»Журавлик».

б)Ознайомлення з новими творами.

- Самостійне читання оповідань по групах:

« Ластівка» - «Ластівки прощаються з рідним краєм».

«Журавлик»- « Що найтяжче журавлям».

- Перевірка якості читання. Аудіювання.

ІV. Підсумок уроку.

- Чи цікаво було на уроці?

- Що нового ви дізналися?

- На прощання птахи скинули нам по пірїнці. На кожній з них написана частиночка прислівя. Зараз ми складемо пірїнки і прочитаємо прислівя.

ЗНАННЯ ЛЮДИНІ, ЩО КРИЛА ПТАШИНІ.