Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема: “Що і для чого вивчає економічна наука. Її місце серед інших наук.” 13.о9.2012г
Мета:
1 сформувати початкове уявлення учнів про сутність економічної діяльності людини та її роль у житті суспільства;
2 чітко визначити об’єкт і мету економічного дослідження;
3 показати значення економічних знань у житті окремої людини та суспільства в цілому;
4 закріпити й розширити знання учнів про предмет економічної науки;
5 показати зв'язок економіки з іншими науками;
6 формувати економічний спосіб мислення і розвивати творчу активність з метою підвищення рівня навчальних компетенцій учнів;
Обладнання: підручники, інформація зі списком літератури.
Тип уроку: комбінований
Структура уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності -
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
IV. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів. .
V. Домашнє завдання -
VI. Підведення підсумків уроку
Хід уроку.
I Організаційний момент
(Вступне слово як розминка перед початком викладання теми)
Економіка є досить складною, але водночас і цікавою наукою. Набуті економічні знання допоможуть вам не тільки в добре розбиратися в цій науці, але й ви зможете використовувати їх у житті.
Відомо, що економіка розвивалася протягом тривалого часу. В економічній науці досить часто використовується народна мудрість. Наприклад, поради починаючому торговцю містяться у китайських прислів’ях:
• «Не бійся, що не знаєш товару: треба тільки порівняти його з іншим»;
• «У лісі не торгують дровами, на березі озера -- рибою»;
• «Продавець гарбуза не каже, що гарбуз гіркий, продавець вина не говорить, що вино розведене».
Афоризми про економіку:
При вивченні економіки завжди виявляється, що найкращий час для купівлі був минулого року.
Хто такий економіст?
- Це людина, котра знає про гроші більше, ніж той, хто їх має.
ІІ Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
Запитання до учнів:
1. Як ви розумієте термін «економіка»?
2. Що ви пам'ятаєте з попередніх уроків про економіку?
3. Що вивчає економічна наука?
4. Які питання вирішують економісти?
5. Яке значення економічних знань в житті людини, держави?
6. Яка головна мета економічної науки?
ІІI Нова тема – опорний конспект
План
1. Економіка як наука.
2. Предмет і об’єкт економічної науки.
3. Економічні закони й методи дослідження
4. Зв'язок економіки з іншими науками.
Економічна наука – суспільна наука, яка за допомогою законів дає уявлення про сутність економічної діяльності людини. Вона вивчає вибір напрямків і засобів ефективного використання обмежених ресурсів для задоволення потреб суспільства і кожної людини. Завдяки економічній науці окремі люди, фірми, країни організовують свою діяльність з найбільшою вигодою для себе.
У Стародавній Греції під словом «економіка» розуміли ведення домашнього господарства, яким керує господар або найнята ним людина. Мабуть, це були перші турботи, з якими вони зіткнулися. Сьогодні керувати потрібно підприємством, галуззю, країною, а це не просто.
Зараз під терміном «економіка» розуміють:
• Історично сформовану сукупність виробничих відносин;
• Навчальну дисципліну, що вивчає сутність і розвиток економічних відносин, які виникають у ході діяльності людини.
Об’єктом вивчення є процеси, пов’язані з виробництвом, розподілом, обміном і споживанням суспільних благ.
Економіку можна розглядати як єдине ціле, а можна крізь призму діяльності окремих суб’єктів. У першому випадку – це макроекономіка, у другому – мікроекономіка.
Економіка, як і кожна наука, має свої закони, правила, принципи, за якими розвивається. Вона розглядає усі сфери людського буття, так чи інакше відображає усі процеси, які відбуваються в суспільстві, — від політичних до культурних, тому вивчення її передбачає застосування здобутків практично всіх предметів, які вивчаються у школі. Найтісніше економіка пов'язана з такими науками, як математика, право, соціологія, географія, історія, політологія, психологія.
1) Дати відповіді: так або ні.
- Економіка вивчає продуктивні сили суспільства. (Ні).
- Споживання в економічному сенсі - використання доходів і реалізація тих корисностей, що їх мають речі та послуги. (Так).
- Основна ідея економічної теорії А. Сміта полягає в справедливому розподілі. (Ні).
- Чи сприяє економічна наука демократизації суспільства? (Так).
- Зв'язок між економічною теорією та економічною географією полягає в тому, що обидві науки досліджують один об'єкт - земельні, сировинні, людські ресурси. (Так).
- Чи необхідно було вивчати економіку персонажам казки про золоту рибку? (Так).
- Людина живе у світі необмежених можливостей. (Ні).
- Безмежні потреби людини можна задовольнити обмеженою кількістю ресурсів. (Ні).
- Три головні питання економіки полягають: що виробляти? коли виробляти? як виробляти? (Ні).
2) Економічна наука розробляється і розвивається економістами різноманітних течій і напрямів, відтак існують різні визначення її предмета. Найзагальнішим є таке: економіка — це наука про основи господарювання. Господарська діяльність — це діяльність людей, спрямована на забезпечення матеріальних умов життя. Для здійснення такої діяльності потрібно відповісти хоча б на такі ключові запитання.
1. Що з товарів та послуг має бути вироблено і в якій кількості, аби потреби людей були задоволені якомога повніше і виробництво при цьому було високоефективним?
2. Як виробляти товари й послуги, тобто які ресурси та які технології використовувати, щоб створений продукт був доступніший для споживачів?
3. Для кого виробляти, адже у кожної соціальної групи свої потреби, а для їхнього задоволення необхідні найрізноманітніші товари й послуги?
3) Вислів А. Сміта: «На основі аналізу дійсності економічна наука повинна запропонувати таку економічну політику, яка давала б людям щедрий прибуток або засоби до існування, а точніше, забезпечила б їм можливість самостійно здобувати їх». Вислухати думки і погляди учнів щодо цього вислову.
4) Провести обговорення за схемою «Зв'язки економіки з іншими науками». У ході обговорення звернути увагу учнів на те, що економіка досить тісно пов’язана з іншими науками. Робити це доцільно у вигляді питань-уточнень. Наприклад: з економікою пов’язана політологія. Яким чином наука, що вивчає політичні організації суспільства, проблеми внутрішньої і зовнішньої політики, пов’язана з економікою? Учні розповідають про постійний зв'язок політичних і економічних рішень; про те, що міжнародна торгівля між країнами допомагає країні економічно розвиватися; що політика, політична влада впливає на економічну систему, тощо.
Контрольні завдання
1 рівень
Вкажіть, чи правильні такі твердження:
1. Вважається, що вперше термін «економіка» було вжито у Стародавній Грецїі;
2. Завдання економічної науки полягає в тому, щоб систематизувати й узагальнювати факти та явища господарської діяльності людей, раціонально її організовувати й управляти нею;
3. Економіка досліджує проблеми ефективного використання ресурсів для задоволення потреб людини.
2 рівень
4. Назвіть складові частини економічної науки.
5. Дайте визначення терміну «економіка».
6. Назвіть основні умови, які сприяють розвиткові економіки кожної країни, кожного суспільства.
3 рівень
7. Доберіть з економічної літератури вислови відомих економістів про необхідність вивчення економіки. Поясніть їх.
8. Поясніть міжпредметні зв'язки економічної науки.
9. Наведіть приклади, які ілюструють значення економічних знань у житті кожної людини і суспільства.
4 рівень
10. Покажіть на конкретних прикладах, які економічні проблеми необхідно вирішувати нашій державі сьогодні.
11. Назвіть елементи, які є складовими господарського життя країни. Поясніть свою думку.
12. Поясніть твердження: «Метою економіки є досягнення економічної стабільності у країні».
V. Домашнє завдання
Тема 1 ,конспект уроку
VI. Підведення підсумків уроку
Як бачимо, економіка із самого початку ставить у центр свого функціонування потреби людини, задля якої все відбувається і навколо якої обертається вся ринкова система. Діє найголовніший принцип сучасного буття: «Задоволення інтересів і потреб людини — насамперед».


