Урок 7

Поняття про програму. Запуск програми на виконання з Робочого стола. Вікно програми. Завершення роботи з програмою.

Мета. Дати дітям поняття про програму, її запуск з Робочого стола, вікна програми, вивчити способи запуску та завершення програм; розвивати логічне й образне мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до предмета й нових інформаційних технологій.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.

Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, навчально-розвивальна програма «Сходинки до інформатики. Комп’ютерна азбука», 2 клас, «Лісова галявина», «Стрільці по яблуках», «Бульбашки».

Хід уроку

І. Розминка.

Я вам зачитую запитання, а ви не піднімаючи руку відповідаєте з місця.

- Горіло 17 свічок. Три згасли. Скільки свічок залишилося?

- На руках 10 пальців. Скільки пальців на ногах?

- Жовтий олівець товщий ніж зелений, а зелений товщий ніж червоний. Який олівець товщий: жовтий чи червоний?

- Надійку і Михайлика пригостили яблуком та грушею. Михайлик взяв не грушу. Що залишилось Надійці?

Відгадай загадки.

· Ти хочеш символи ввести

Чи скласти літери красиво?

Візьми (клавіатуру) ти,

Без неї все це не можливо.

· Він на екран виводить фільми,

Тексти, ігри та мультфільми.

Ось, вмикай – і враз почнеться!

(Монітором) це зоветься.

· Різні пристрої ховає,

Їх він струмом наділяє,

Усі розв'язує проблеми,

Зберігає мікросхеми.

· У дні погожі сонцем грає,

А на морозі розквітає. (скло на вікнах).

· Хто проходить крізь вікно, не ламаючи його? (сонячний промінчик)

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

Під час роботи за комп’ютером ви дивитеся на екран монітора і бачите на ньому результати обчислень, текст привітання, героїв комп’ютерної гри. Сьогодні ми з вами будемо говорити про Робочий стіл та програми, ярлики яких знаходяться на робочому столі, будемо вчитися їх правильно відкривати і закривати.

Як ви вже знаєте, екран комп’ютера влаштований подібним чином. Після увімкнення комп’ютер запускає програми-помічники. Вони виконують перевірку комп’ютера, а потім малюють на екрані Робочий стіл. Ми бачимо значки, за якими за якими ховаються електронні інструменти, - програми та документи, тексти, рисунки, музика, відео.

Познайомимося з трьома програмами: Блокнот, Калькулятор і Paint.

Пригадаємо, що потрібно зробити, що відкрити програму і чим ми будемо користуватися.

(робота з підручником ст..26)

Відкриємо програму Paint, ярлик якої винесений на робочий стіл. (відкриваємо програму на компютері)

· Що ми бачимо на екрані?

Ми бачимо вікно програми – це обмежена рамкою прямокутна область екрана, в якій відображається робота програми.

Познайомимося із кнопками у верхньому правому куті вікна.

· Якщо навести вказівник на кнопку із зображенням хрестика і натиснути ліву кнопку миші, що відбудеться?

Вірно, вікно програми закриється.

· А якщо натиснути кнопку з рискою, вікно програми теж закриється?

Ні, ця кнопка тільки прибере вікно програми з екрана. Глянемо на полосу знизу робочого столу екрана. Там ми бачимо кнопку із назвою цієї програми. Якщо натиснемо на неї, вікно програми знову зявиться на екрані.

· А яка ще кнопка залишилася у правому верхньому кутку екрана?

Кнопка у вигляді квадратика. Вона розгортає вікно програми на весь екран, а при повторному натисканні повертає вікну програми попередні розміри.

· А скажіть мені, чи можна розмістити вікна програм та значки на екрані по-своєму?

Так, звісно. Для цього ми використовуємо мишу.

Коли сядете за компютер, то познайомимося з вікнами програм Блокнот і Калькулятор.

Фізкультхвилинка. (суперфізкультхвилинка)

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

Кожній фігурі відповідає певна літера. Здогадайтеся, яке слово зашифровано.


О

К

І

П

Р

В

Н

Г

А

М

И


В

І

К

Н

О


П

Р

О

Г

Р

А

М

И

Підсумок уроку. Назвіть нові для вас слова, які ми сьогодні розглянули.

Домашнє завдання. Прочитати ст.25-28.