Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

МАРТИНІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ

УРОК

РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ

В 5 КЛАСІ

ТВІР - ОПИС ТВАРИНИ

В ХУДОЖНЬОМУ СТИЛІ

Провела:

Остапенко Лідія Петрівна,

вчитель української мови та літератури

2014 рік

Урок розвитку зв’язного мовлення в 5 класі

Тема уроку. Твір - опис тварини в художньому стилі

(підготовка до написання твору - опису)

Мета: вчити учнів складати твори – описи, використовувати в писемній мові епітети, порівняння, щоб влучно і точно описувати тварин; розвивати логічне мислення, збагачувати лексичний запас; виховувати любов до природи, тварин.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

На уроці рідну мову

Зараз будемо вивчати.

Отже, будьте всі уважні,

Щоб її нам краще знати.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Тема уроку. Твір - опис тварини в художньому стилі.

На цьому уроці ми будемо вести підготовчу роботу щодо написання твору.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

-Які ви знаєте стилі мовлення?

-Яка головна ознака художнього стилю?

-Які знаєте типи мовлення?

-Дайте характеристику типу мовлення – опису?

ІV. Мотивація навчальної діяльності школярів

Відгадування загадок.

Хвіст трубою, спритні ніжки

Плиг із гілки на сучок.

В неї очі, мов горішки,

Кожушинка хутряна,

Гострі вушка, наче ріжки,

У дуплі живе вона.

(білочка)

- про яку тварину буде іти мова?

-слайд1

- Назвіть слова, які допомогли вам уявити білочку.

(подивіться уважно на білочку, вона принесла нам горішки і хто буде старанний отримає гостинець).

-Що ви знаєте про цих тварин?

V. Підготовча робота

V. І. На уроці вам допоможе словник. Ці слова ви зможете використовувати для написання твору(читають)

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

Словник: шубка, рудувато-сіренька, рудувато-біла, вушка з китичками, прудка, пухнастий, намистинки, кермо, завдовжки, кігтики, мешканці, цупкі, найжвавіші, непосидюча, найміцніші.

У кожного на парті план характеристики тварин, який також допоможе у роботі.

V.2. План характеристики тварини

1. Назва тварини.

2. Середовище існування.

3. Зовнішній вигляд.

4. Чим харчується?

5. Яку користь приносить?

V.3.(№1) Робота в зошитах. Записати слова за їх звуковими моделями.

[б’ілка]-

[живиц': а]-

[к’ігтики ]-

[ подобайуц':а ]-

[хв’іст]-

V.4. Скласти з цими словами словосполучення

V. 5. Гра «Хто найбільше»

Хто за 2 хвилини запише якнайбільше слів, що означають дію тварини:

(стрибає, їсть, живе, сидить, пересувається, розгризає, чіпляється, спить)

V.6. Доберіть до поданих дій потрібні слова(усно)

( стрибає з гілки на гілку, їсть горішки, живе у лісах, парках, швидко пересувається, розгризає горішки, чіпляється міцно за гілку, спить у дуплі)

V.7. (№2 )До поданих іменників доберіть прикметники:

Білка –

Шубка –

Вушка –

Кігтики -

V.8.(№3) Поєднати ліву і праву колонки (усно):

Вушка у білочки немов кермо

Очі як у лисички

Хвіст як стріла

Хутро ніби намистинки

Швидка немов китички

V.9.( № 4). Орфографічна гімнастика. Прочитати, вставити пропущені букви, розкрити дужки (письмово):

З..мля, шви..ко, цу..кими, звіря..ко, перебираєт..ся, (у)гору, (най)жвавіша, (най) непосидючіша, з задоволен..ям.

V.10.( № 5).Лексична підготовка. Замініть синонімами:

Білка – (тварина)

Живиться –(їсть)

Міцна –(цупка)

Швидка – (прудка)

VІ. ( № 6). Заповнення таблиці усно:

Розмір

Хутро

Мордочка

Очі

Хвіст

Лапи

Кігті

VІІ. Фізкультхвилинка

VІІІ. Робота над написанням твору

-З яких частин складається текст? (зачин, основна частина, кінцівка).

ТЕКСТ ЗАЧИН

ОСНОВНА ЧАСТИНА

КІНЦІВКА

ІХ. Робота по рівнях

ІХ.1. Учні початкового рівня

складають речення за поданим початком

1. З усіх лісових мешканців …

2. Мені подобаються…

(кінцівка)

ІХ.2. Достатній і середній рівні

працюють з деформованими реченнями

1. Невеличке, білка, звірятко, парках, яке, лісах, та, живе, у.

2. Рудувато - сіренька, рудувато-біла, шубка, грудка, в неї, взимку.

-ці речення можуть бути як зачин_

ІХ.3.Високий рівень

працюють з реченням, у якому переплутані склади у словах.

Ец кеди корятзві носприт сяєтьрабирепе мивареде жа од

окхіввер ат копруд єбастри, чиюруке комстихво, вом момрек.

(основна частина)

Х. Перегляд відеопрезентації

ХІ. Підсумок уроку

-Що нового ви узнали на уроці?

- Що вам найбільше сподобалось?

ХІІ. Оцінки

ХІІІ. Домашнє завдання

На чернетках написати твір - опис білочки.