Тема: Контрольна робота «Прислівник»

Мета: перевірити знання і вміння учнів з теми «При­слівник» розвивати логічне мислення, орфо­графічну грамотність, пам'ять, увагу; вихову­вати старанність у навчанні

Тип уроку: урок контролю знань, умінь і навичок.

Обладнання: зошити.

Хід уроку

І. Оголошення теми та мети уроку

II. Мотивація навчання школярів

III. Проведення контрольної роботи

1. Прислівник, в кінці якого пишеться -и: а)удвіч..; в)опівноч..; б)безвіст..;

г) насправд...

2. Прислівник, в кінці якого пишеться : а)почаст..; в)вноч..; б)восен..;

г) по-вовч...

3. Прислівник, який пишеться разом:

а) аби(то); в) в(нагороду);

б) без(кінця); г) в(середині).

4. Прислівник, який пишеться через дефіс:

а) на(щастя); в) кудй(будь);

б) на(далі); г) аби(куди).

5. Прислівник, який пишеться окремо:

а) аби(як); в) так(то);

б) до(смерті); г) десь(інде).

6. Укажіть речення, в яких ужиті прислівники:

а) Гралося троє кошенят.

б) Рушник згорнули втроє.

в) Поблизу є криниця.

7. Укажіть правильні твердження:

а) Прислівник виражає ознаку дії, ознаку іншої ознаки, ознаку предмета.

б) Усі прислівники мають ступені порівняння.

в) При творенні вищого ступеня порівняння у деяких прислівниках відбуваються зміни кінцевих приголосних основи.

8. Укажіть ряди прислівників, що означають спосіб дії:

а) подивився пильно, співає тихенько, біг босоніж;

б) цвіте пишно, йшов швидко, сказав лагідно;

в) мчав щодуху, бачив позаторік, прибрав ретельно.

9. Укажіть ряд прислівників, що означають причину дії:

а) сказав навмисне, вивчив нарешті, ледве дійшов;

б) штовхнув спересердя, сказав зозла, переплутав спросоння;

в) зробив наперекір, йшов поволі, відчинив навстіж.

10. Укажіть ряди прислівників, що означають ознаку предмета:

а) будинок зліва, розірвав уподовж, присунув близько;

б) вийшов сміливо, зробив вчасно, доглядає дбайливо;

в) сад восени, розмова пошепки, читання мовчки.

11. Укажіть ряд прислівників, що означають ознаку іншої ознаки:

а) недостатньо переконливий, злегка рожевий, зовсім холодний;

б) удвічі важчий. їхав помалу, глянув сердито;

в) ледве чутно, біжить абикуди, працює постійно.

12. Укажіть речення, в якому вжито прислівник у формі вищого ступеня порівняння:

а) Тобі я пропоную простіше завдання.

б) Цю контрольну ти написала гірше.

в) Його обличчя веселіше, ніж твоє.

IV. Домашнє завдання