Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Манявська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Конспект уроку

з рідної мови у 3-му класі

на тему:

«Закріплення вивченого

про речення в 1-2 класах»

Підготувала:

вчитель початкових класів

Білусяк Н. П.

Жовтень 2011р.

Тема: Закріплення вивченого матеріалу про речення в 1-2 класах.

Мета:

- закріпити знання учнів про основні ознаки речення та його оформлення на письмі;

- розвити увагу, вміння зіставляти мовні явища, зв'язне мовлення, вміння ділити текст на речення, завершувати речення; збагатити словниковий запас;

- виховати любов до природи, до рідного краю.

Обладнання: підручник для 3-го класу «Рідна мова», І-частина (автори: , О. І. Мельниченко); карта міста «Речення», картина «Золота осінь», таблиці, роздаткові картки, набірне полотно.

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку

Пролунав дзвінок, починаємо урок. Щоб про речення все знати, Час старанно працювати.

II. Повідомлення теми та мети уроку

- Діти, сьогодні на уроці ми пригадаємо все, що вже знаємо про речення: види речень за метою висловлювання та інтонації. Будемо вчитися гарно каліграфічно писати, складати речення, визначати головні слова в реченнях, розтавляти розділові знаки в кінці речень. Загалом на вас чекає багато цікавих вправ і завдань.

III. Девіз уроку

Добре того навчати, Хто хоче все знати.

IV. Актуалізація опорних знань

1. Вступне слово вчителя

Урок у нас сьогодні незвичайний. Це урок мандрівка. Ми знову мандруємо Країною Граматики до міста речення. Там живуть великі і малі родини, а на вулицях розташовані різні знаки. До цього міста ми йдемо вже вдруге, а тому дещо про речення ви вже знаєте.

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

2. Бесіда

- Для початку прошу вас відгадати загадку:

Невидимка ходить гаєм, Всі дерева роздягає. (Осінь)

- Яка зараз пора року?

- Назвіть осінні місяці?

(На дошці картина «Золота осінь»)

- Так, зараз осінь. Дуже гарна пора року. Але інколи вона буває сумною та похмурою.

Погляньте діти на карту міста Речення. Зла чарівниця зробила все для того, щоб ми не могли потрапити до міста під назвою Речення. Над усією країною нависли важкі, дощові хмари, які заховали сонце, а вулицями міста гуляють холодні, пронизливі вітри. Жителі міста засумували і з нетерпінням чекають, коли на небі знову з'явиться сонце.

- То, що діти, допоможемо розігнати хмари, щоб на небі знову засяяло сонце. (Так) А щоб це зробити нам треба добре потрудитись, проявити хороші знання, виконавши ряд завдань. І з кожним успішно виконаним завданням буде зникати хмаринка. Тож давайте ознайомимось з хмаринками: «Повторялочка», «Каліграфинка», «Плутанка», «Відпочивалочка», «Цікавинка», «Тренувалочка», «Завершалочка».

3. Гра «Мозковий штурм»

- 3 чого складається речення? (зі слів)

- Що виражає речення? (закінчену думку)

- Як пишуться слова у реченні? (окремо одне від одного)

- Як позначається на письмі початок речення? (великою буквою)

- Які розділові знаки можуть бути в кінці речення? (!?)

- Які бувають речення за метою висловлювання? (розповідні, питальні, спонукальні)

- Які речення називаються розповідними? (про когось або про щось розповідається)

- Які речення називаються питальними? (про когось або про щось запитується)

- Які речення називаються спонукальними? (спонукання до дій, наказ, прохання, заклик, вимога, заборона, застереження)

- Які бувають речення за інтонацією? (окличні, неокличні)

А зараз давайте покажемо свої знання на практиці: визначимо тип речення за метою висловлювання. Давайте поєднаємо кожне речення лінією з відповідним словом. (Речення дивись додаток 2).

4. Каліграфічна хвилинка

Зошити свої ми відкриваємо

І під нахилом тримаємо.

Сидимо рівно, не нахиляємось.

А ми поглянемо, як ви стараєтесь.

Запишіть такі з'єднання букв, склади, слово записані на дошці.

Вв вв ви ій ир рі вирій

Відлетіли в вирій птахи.

Пишіть акуратно, зверніть увагу на з'єднання літер.

- Що таке вирій? (теплі краї, куди відлітають птахи на зиму)

Давайте складемо речення зі словом вирій. Одне з цих речень запишемо. (Починаємо речення з великої букви... кінець речення).

Робота над реченням:

- Про кого говориться в реченні? (про птахів)

- Що вони зробили? (відлетіли)

- Що це за слова в реченні, як вони називаються? (головні слова в реченні)

- Як підкреслюємо ці слова? ( , )

- Яке це речення за метою висловлювання? (розповідне)

- Яке це речення за інтонацією? (неокличне)

- Який розділовий знак в кінці речення? (крапка)

Ми пригадали про головні слова в реченні.

Давайте визначимо, яке речення відповідає даній схемі. (Дивись додаток 3)

- Які слова тут є головними (хто? (пташки), що роблять? (відлітають).

5. Робота в парах (складання речень з розсипаних слів)

Речення дивись додаток 4.

6. Фізкультхвилинка (пісенька з руками).

Паде дощ, паде дощ

Віє, віє вітер

Паде дощ, паде дощ

Віє, віє вітер.

Блискавка і грім, блискавка і грім,

А над нами кольорів веселка.

Блискавка і грім, блискавка і грім,

А над нами кольорів веселка.

7. Робота з підручником (ст. 44, вправа 89)

а) Бесіда за текстом вірша:

Прочитайте напам'ять вірш «Жовтень».

- Скільки в ньому речень? (4)

- Про кого або про що говориться в реченні? Що саме?

- Поставте питання до слова осінь.

- Чому про неї говорять як про істоту?

б) Письмо по пам'яті:

І - варіант: 1-ше й 2-ге речення.

ІІ-варіант: 3-тє й 4-те речення.

Завдання для обох варіантів: підкреслити головні слова в реченнях.

8. Дидактична гра «Впізнай предмет за описом»

§ Лісова рослина, що має форму шапки надітої на ніжку. (гриб)

§ Десятий місяць року, другий місяць осені. (жовтень)

§ Невеличка тваринка, спина й боки якої вкриті твердими голками. (їжак)

9. Робота в групах

І група. Розбити текст на речення.

ІІ група. Закінчити речення потрібними словами.

ІІІ група. Добери потрібні слова за питаннями. Дивись додаток 5.

V. Підсумок уроку

Гра «Продовж речення»

§ Я починатиму речення а ви продовжуєте:

§ Речення виражає...

§ Речення складається з...

§ Перше слово в реченні потрібно писати...

§ Слова в реченні пишуться...

§ В кінці речення ставимо...

§ Речення, в якому про щось розповідається, повідомляється називається...

§ В кінці розповідного речення ставимо...

§ Речення, в якому про щось запитується, називається...

§ В кінці питального речення ставимо...

§ Речення, в якому висловлюється спонукання, називається...

§ В кінці спонукального речення ставимо...

Ми так багато працювали, стільки знань виявили, що зла чарівниця подобрішала, посміхнулася, забрала останню хмаринку і над містом знову засяяло сонце.

Ось і завершилась наша мандрівка містом Речення. Ми не просто мандрували, а намагалися якнайбільше поповнити свої знання, які здобули з теми: «Речення».

Учіться діти, відмінниками будьте,

любіть і поля, і діброви.

І де б ви не були, де б не жили,

не забудьте своєї вкраїнської мови.

На ваших партах лежать маленькі сонечка, такі, як у мене на дошці. їм не вистачає ротика. Якщо вам сподобався урок - намалюйте ось такий J, якщо залишився байдужим - ось такий K, а якщо ви незадоволені - ось такий L.

VI. Домашнє завдання

Ст.44, вправазавдання.)

Додаток 1

РЕЧЕННЯ

 

Додаток 2

Оберігайте природу рідного краю! Розповідне

Я милуюсь барвами осені питальне

Куди відлітають пташки восени? спонукальне

Додаток 3

• • • • • •?

а) Де живуть зайчата?

б) Куду відлітають пташки восени?

в) Хто поселився у дуплі?

Додаток 4

Робота в парах

З поданих слів складіть речення:

У осінь золота село прийшла до готується Білочка зими дозріли На горіхи ліщині відлітають у краї Пташки теплі Дерева одягли і кущі вбрання розкішне падають 3 важкі коричневі дубів жолуді хмарами Осіннє затягнулося небо Восени в діти ходили діброву

Додаток 5

Перша група

Розбийте текст на реченя. Скільки речень у тексті?

Ось і пізня осінь, холодний осінній вітер несе по дорогах жовте листя опустіли гнізда птахів поховалися комахи небо вкрите хмарами часто йдуть дощінезабаром настане зима.

Друга група

Доповніть речення потрібними словами.

Пізня осінь

Була-пізня.... З дерев вже опало останнє.... Між гілками завивав холодний.... Багато пташок відлетіли в теплі.... Хмарами закрило.... Часто йдуть холодні рясні.

Слова для довідок: дощі, вітер, краї, небо, осінь, листя.

Третя група

Добери потрібні слова за питаннями, пошир ними речення.

Минуло (яке?) ______ літо. На деревах (що?) ______ пожовкло. Пташки відлітають у (які?) _______ краї. У школі розпочалося (що?) ______. На городах копають (яку?) _______ моркву. В садах дозрівають пізні сорти (чого?) _______.

Додаток 6

Чи ти був у Карпатах

Тихо падає осіннє листя

Оберігайте природу рідного краю