Інформатика

Тема: Практична робота 4. Створення графічних зображень за поданим планом.

Навчальна мета: Перевірити засвоєні знання на практиці.

Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з комп’ютером, самоконтролю, уміння конспектувати.

Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, дисциплінованості, посидючості, любов до рідної природи, уміння бачити прекрасне.

Тип уроку: Комбінований урок.

Структура уроку

I. Організаційний момент.

II. Етап орієнтації.

III. Етап проектування.

IV. Етап навчальної діяльності.

V. Гра.

VI. Контрольно-оцінювальний етап.

VII. Домашнє завдання.

Хід уроку:

І. Організаційний момент

Доброго ранку, діти!

Ось дзвінок сигнал нам дав,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок скоріше починаймо.

Щоб урок нам розпочати,

Треба всім нам повторяти:

«Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту,

Зараз з силами зберусь,

Я нічого не боюсь.

Впевнений, кмітливий я,

Здобути хочу я знання.

ІІ. Етап орієнтації

Мета сьогоднішнього уроку перевірити ваші практичні навички по роботі з графічним редактором.

ІІІ. Етап проектування

План уроку

1. Повторення.

2. Практична робота 4. Створення графічних зображень за поданим планом.

3. Гра.

4. Домашнє завдання.

IV. Етап навчальної діяльності

Повторення. Інформаційний футбол.

1. Яке призначення графічного редактора?

2. Види графічних зображень.

3. Як намалювати в Paint точне коло?

4. Чим відрізняються різні види графічних зображень?

5. Назвати інструменти та їх призначення графічного редактора Paint.

6. Чим відрізняється клацання лівою клавішею миші від правої при виборі кольору з палітри?

7. Як перемістити фрагмент рисунка в інше місце?

8. Як отримати колір або його відтінок, якого немає в стандартній палітрі?

9. Як надрукувати текст біля малюнка?

10. Що означає слово Paint?

11. Що таке палітра?

12. Як змінити колір для малювання?

13. Як змінити колір фону?

14. Як змінити палітру кольорів?

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

15. Для чого використовується інструмент ?

16. Для чого використовується інструмент ?

17. Які дії потрібно виконати, щоб скопіювати малюнок?

18. Які дії потрібно виконати, щоб повернути або відобразити малюнок?

19. Який інструмент використовують для розфарбовування малюнків?

20. Чи будь-яку фігуру можна залити фарбою?

21. Чому фарба може зафарбувати весь малюнок?

22. Як вибрати колір для фігури (контуру)?

23. Які фігури можна використовувати при побудові малюнків?

24. Як змінити товщину лінії?

25. Як намалювати криву лінію (дугу)?

26. Чому для логотипів обирають векторну графіку?

27. Чому для фотографій обирають растрову графіку?

Практична робота 4. Створення графічних зображень за поданим планом

1. Слово вчителя

Сьогодні на уроці ви будете створювати малюнок до літературного твору “Осінь принесла золотисті стрічки”.

Діти, а ви знаєте хто такий ?

Василь Олександрович Сухомлинський – педагог, учений, письменник, народився 28 вересня 1918 року недалеко від Павлиша (під Кременчуком), в селі Омельник. Він дуже любив дітей і написав для них багато – багато оповідань та казок про ласкаве сонечко і м’яку зелену травичку, про працелюбних мурашок і веселого метелика про зайчика хвалька та голосистого півника, про ласкаві мамині руки і добру бабусю. Він писав казки про доброту, бо сам був доброю людиною.

Послухайте уважно казку, тому що ілюстрація повинна відображати зміст твору.

Коли я буду читати, ви в уяві змальовуйте картину природи описану у творі.

“Осінь принесла золотисті стрічки”

Ростуть над ставком дві берези. Стрункі,

високі, білокорі. Опустили берези зелені коси.

Віє вітер, розчісує їх. Тихо шелестять листям

берези. То вони про щось розмовляють.

Однієї ночі стало холодно. На траві

заблищали білі кристалики льоду. Прийшла до

беріз осінь. Принесла золотисті стрічки.

Вплили берези стрічки в зелені коси. Зійшло

сонце. Розтопило кристалики льоду.

Подивилося сонце на берези й не впізнало їх у

зелених косах золоті стрічки.

Сміється сонечко, а берези сумують.

- Яку пору року описав письменник?

- Які картини ви змалювали у своїй уяві?

- Якими ми бачимо берези в творі?

- Чому сонечко засміялося?

- Чому берізки сумують?

2. Робота учнів.

Ваше завдання створити малюнок до казки, використовуючи всі інструменти для створення графічних об’єктів.

У ході роботи вчитель індивідуально консультує учнів.

План

1. Ввімкни комп’ютер

2. Відкрий графічний редактор

3. Відкрий новий документ

4. Виконати малюнок в графічному редакторі Paint.

5. Покажи вчителю

6. Закрий графічний редактор.

7. Коректно заверши сеанс роботи на комп’ютері

Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторону розвів –

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки стати

V. Гра

Завдання № 1. Розшифруйте за допомогою алфавіту, пронумерованого у зворотньому порядку.

Розшифруйте прислів'я за допомогою алфавіту, пронумерованого в зворотному порядку. Запишіть їх.

19, 29, 27, 19, 35, 25, 22, 18, 2, 21, 29, 28, 26, 14, 6, 2, 35, 2, 27, 19, 35, 25, 22, 18, 2, 31, 35, 21, 29, 22,18, 2, 34, 24, 28, 26, 14, 6. (Незнайко лежить, а знайко далеко біжить.)

21, 5, 31, 26, 19, 35, 2, 19, 29, 17, 29, 15, 6, 20, 29, 19,19, 35, 2, 1, 2, 7, 18, 2, 15, 18, 22, 26, 16, 35, 2, 19, 29, 14, 18, 9, 29, 19, 35. (Людина неписьменна - що сокира неточена.)

Алфавіт, пронумерований у зворотному порядку

А

Б

В

Г

Д

Є

Е

Ж

З

И

Й

І

Ї

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

35

34

33

32

31

30

29

28

27

26

25

24

23

22

21

20

19

18

17

16

15

14

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Щ

Ь

Ю

Я

13

12

11

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

VI. Контрольно-оцінювальний етап

- Про що дізналися?

- З творчістю кого ознайомилися?

- Чого навчилися?

Учитель аналізує й оцінює роботи учнів

VII. Домашнє завдання

Основне: Повторити параграфи §15-§23, підготуватися до контрольної роботи.

Додаткове:

- Прочитати казку «Пелюстка і квітка»;

- Створити за допомогою графічного редактора Paint ілюстрації до даної казки.