Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
Тема. Поведінка з рідними, тваринами, друзями, знайомими,
незнайомими.
Вчуся розуміти людей.
Мета. Вчити дітей розуміти людину, поважати її індивідуальність; розвивати повагу до себе та інших людей, формувати позитивні якості поведінки з рідними, знайомими, незнайомими людьми; виховувати культуру поведінки.
Обладнання. М’яка іграшка, скринька «взаєморозуміння», малюнки кольорові олівці.
Хід уроку
І. Організація класу
Енергізатор «Привітання без слів»
Учні стоять у колі. Вчитель просить привітатися з м’якою іграшкою невербальним способом. Він вітається першим і передає іграшку по колу. Потім привітатися з сусідом справа так само, як віталися з іграшкою.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Аналітичне завдання «Поміркуй – розкажи».
- Послухайте вірш, подумайте і скажіть чому здійнявся вітер і заховалося сонечко?
Жахливі слова
Дівчинка гарненька,
Хлопчик чепурненький
посварились у дворі,
щось не поділили в грі.
- Ти – дурна!
- Ти – дурень сам!
- Ну, тобі я зараз дам!
Так кричали діти,
що здійнявся вітер,
сонечко злякалося –
в хмарку заховалося.
Із вірша Т. Лисенко
- Яку пораду ви дали б цим дітям?
ІІІ. Повідомлення учням нової інформації
1. Розповідь вчителя.
Все своє життя людина проводить в оточенні інших людей. Ми весь час спілкуємося із рідними, товаришами, друзями, знайомими і незнайомими людьми. Від того, які стосунки виникають між людьми, залежить взаєморозуміння, самопочуття, настрій, здоров’я кожного.
Кожна людина – індивідум. Вона має свої смаки, захоплення, характер, погляди на життя. Доброзичливість, взаєморозуміння, повага до інших допомагають підтримувати гарні стосунки з однокласниками, рідними, друзями.
Сьогодні на уроці ми поговоримо, як треба поводитися із рідними, друзями, знайомими і незнайомими людьми, як учитися розуміти їх, поважати один одного.
ІV. Робота над вивченням нового матеріалу
Робота в парах.Вправа «Хвилина роздумів»
- Подумайте і запишіть на аркуш два правила – відповіді на питання:
«Що треба робити, щоб оточуючі поважали мене?»
Аркуш вкиньте в скриньку «Взаєморозуміння».
Диференційована робота.а) Група «вчених» опрацьовує матеріали скриньки «Взаєморозуміння», виписує всі правила на дошці.
б) Учні обговорюють ситуацію із казки «Зайчик - Вуханчик».
Зайчик – Вуханчик сидів під кущиком і гірко-гірко плакав. Його образила Лисичка. Мимо пролітала Сорока-білобока, побачила Вуханчика і спитала:
«Ти чого плачеш?». Не всиг Вуханчик підяти голівку, як Сорока полетіла геть. Зайчик заплакав ще сильніше.
- Чому Зайчик заплакав ще сильніше?
- Як би ви поступили на місці Сороки?
в) Обговорення та доповнення правил взаєморозуміння, які виписала група «вчених»
* Умій вислухати іншого.
* Не тішся, коли комусь сумно.
* Будь справедливим.
* Умій поважати менших і старших.
* Слухай рідних, близьких тобі людей.
Висновок. Отже, коли хочете отримати радість спілкування з друзями, батьками, знайомими – навчіться дарувати радість самі.
Хвилина ерудита.- Розшифруйте прислів’я. Поясніть його зміст.
Ш..бл.. ран..ть г..л..ву, а сл..вл - д.. шу.
(Шабля ранить голову, а слово душу.)
Бесіда про слова.У народі є така приказка «Слово – не горобець, вилетить – не впіймаєш».
У різних життєвих ситуаціях слово для людини може бути «медом» або «перцем». Лагідне, розумне, розсудливе слово завжди приємно чути. Гостре, необдумане – ранить душу людини. Тому перш ніж сказати щось людині, треба подумати, зважити ситуацію і підібрати потрібні слова.
5. Вивчення вірша.
Слово могутнє, яка в ньому сила,
Скажеш з любов’ю – і радість росте.
Слово хороше народжує крила,
Ви не забудьте ніколи про це.
6. Енергізатор «Я – сонце».
Звучить ніжна мелодія. Під її звуки вчитель говорить:
«Відчуйте себе вільними, відкиньтеся на спинку стільця. Глибоко вдихніть і видихніть. Заплющте очі і уявіть себе сонечком, від якого йде безліч промінчиків любові, доброти, ласки, ніжності, вміння зрозуміти іншого. Відкрийте очі, погляньте один на одного і подаруйте свої теплі промінчики усмішками, жестами, мімікою один одному.»
7. Робота з словником.
Учні читають визначення.
* Учитися розуміти людину – це означає не тільки прислухатися до її слів, але й намагатися зрозуміти її почуття й настрій за виразними рухами.
- Як ви розумієте вислів «Виразні рухи»?
8. Слово вчителя.
Необхідно навчитися володіти своїми емоціями. Не можна обмежувати культуру спілкування лише вмінням говорити. Не завжди словом скажеш те, що у тебе на душі. Про вас говорить усе: міміка, жести, манера триматися.
9. Практична робота.
а) Робота в парах.
Завдання 1.
Порівняйте малюнки 1-2 (додаток 2). Дайте відповіді на запитання:
Хто розмовляє про щось приємне?
Чому ви так думаєте?
Завдання 2.
* Розгляньте малюнки 3-6 (додаток 3). Доберіть фрази, що говорять різні діти:
Вітаю тебе з днем народження!
Привіт! Як справи?
Мені так сумно!
Відчепись, я не хочу з тобою розмовляти!
* Поясніть, чому кожному із них підходить саме ця фраза. Зробіть висновок.
(Висновок. Виразні рухи і те, що говориться, повинно відповідати одне одному.)
б) Робота в групах.
Завдання 1. Конкурс на кращого «міма».
Кожна група придумує ситуацію і за допомогою міміки, жестів, виразних рухів (без слів) інсценізують її. Інші групи відгадують, що було про інсценізовано.
Завдання 2.
Розгляньте малюнки 1-2 (додаток 4). Скажіть, чи відповідають фрази, які промовляють люди, тому, що вони відчувають або думають насправді.
Чи правдиві слова людей, зображених на даних малюнках.
V. Підсумок уроку
Прочитайте висновки.
Чи згідні ви з ними?
* Невідповідність виразних рухів і слів плутає співрозмовника, створює труднощі в спілкуванні.
* Щоб люди краще розуміли одне одного, їхні слова і виразні рухи не повинні різнитися за змістом.
* Щоб люди краще розуміли одне одного, спілкування повинне бути щирим і правдивим.
VІ. Оцінка уроку
Подивися на «пухнастиків» (додаток 1). У них різний настрій. Розфарбуй «пухнастика» у якого такий самий настрій, як у тебе.
Додаток № 1


Додаток № 2


Додаток № 3

Додаток № 4




