Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
ТЕМА. Право на освіту
МЕТА: визначити, як в Україні здійснюється право на освіту,
оглядово познайомити учнів з законодавчою базою в галузі освіти, з’ясувати роль освіти в житті кожної людини.
ОБЛАДНАННЯ: Конституція, Закон України „Про освіту”.
ТИП УРОКУ: урок систематизації знань учнів.
ХІД УРОКУ
1.Організаційний момент.
Проведення гри” Знайомство”.
2.Актуалізація опорних знань та умінь учнів.
Бесіда про Бережанську ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.
3. Повідомлення теми і мети уроку ( на дошці записано тему уроку і план).
ПЛАН
1. Право на освіту в Україні.
2.Які середні навчальні заклади існують в Україні.
3.Якими є права та обов’язки учнів, вчителів і батьків у навчальному процесі.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Тема 10.
ПРОБЛЕМА: Добра освіта –– запорука успіху.
І. а) Сократівська бесіда.
1. У чому полягає актуальність заявленої теми.
2. Чи актуальна це питання для учнів 9 класу.
3. Згадайте, чи завжди в історії забезпечувався рівний доступ усіх громадян до освіти.
б) Коментування стенду № 1
Що таке освіта?
в) Робота з Конституцією
(На партах учнів по 1 примірнику Конституції)
Право на освіту закріплено в основному Законі України –– в Конституції в ст. 53
–– Прошу знайти ст.53
–– Зачитують:
1чит. „Кожен має право на освіту” ; ...
г)Коментування стенду №2, №3.
Структура освіти.
д) Зачитує із Конституції:
„Повна загальна середня освіта є обов’язковою”
Основна школа
5-9 клас, школа ІІ ст.
Професійно-технічна освіта Старша школа Технікум, училище, коледж І-ІІ рів.
е) Ознайомлення з формами навчання:
–– очна, заочна, вечірня, екстернат.
є) Отже, кожен з вас має можливість обрати в якому навчальному закладі та за якою формою навчання отримати цю освіту.
ж) Здобуття освіти регламентується цілим рядом законів:
–– Закон „Про освіту”;
–– Закон „ Про загальну середню освіту”;
––Закон „ Про дошкільне виховання”.
ПРАЦЮЄМО ПАРАМИ.
Вчитель: перед вами лежить опис ситуації, пакет документів, які допоможуть вам знайти реальний вихід з створеної ситуації.
–– Вчитель зачитує ситуацію.
Запитання та завдання:
1.Чи згідні ви з рішенням і діями батьків Марійки?
2.Чи повинна Марійка ходити до школи?
3. Які засоби розв’язання даної проблеми ви можете запропонувати?
Аналіз висловлювань учнів.
Короткий підсумок по першому питанні.
ІІ. Вчитель: Пропоную ситуацію з Назаром, якому 10 років, проживає 12 км. від школи.
Допоможіть Назарові
(учні висловлюють свої думки)
Вчитель: Я пропоную вам записати в зошитах середні навчальні заклади, які є в Бережанах.
–– ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, № 2, №3, гімназія, школа–інтернат, санаторій.
Колегіум, ліцей.
ОТЖЕ, в Україні існують такі середні навчальні заклади:
– загальноосвітня школа –– І, ІІ, ІІІ супенів;
– гімназія –– ІІ, ІІІ ступінь, поглиблене вивчення якогось предмету;
– спеціалізована школа - інтернат –– поглиблене вивчення окремого предмету;
– санаторна школа –– навчання дітей, які потребують тривалого лікування;
– загальноосвітня школа-інтернат доля дітей, які потребують соціальної допомоги у зв’язку з складними сімейними обставинами;
– колегіум –– ІІІ ступінь, філологічно-філософський, культурно-естетичний;
– ліцей –– ІІІ ступінь, надають профільну освіту.
Що потрібно мати навчальному закладу, щоб розпочати свою діяльність:
1. Ліцензію на проведення навчальної діяльності відповідного рівня.
2. Пройти акредитацію, а потім періодично проходити атестацію.
ІІІ. Вчитель:
Закон України „Про освіту” передбачає, що в кожному навчальному закладі має бути прийнятий Статут, що є законом життя цього закладу.
а) демонструю статут ЗОШ № 1;
б) робота з підручником ст. 68;
в) проведення дискусії.
1. Як ви ставитесь до:
– 12-ти бальної системи?;
– 12- річної освіти?;
– семестрового навчання?;
– до профільних класів?.
– до ЗНО?
2. Чи дієвим є учнівське самоврядування в школі?
ОТЖЕ: всі учасники навчально - виховного процесу мають визначені права та обов’язки.
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ І ПІДСУМОК УРОКУ
На сьогоднішньому уроці ми познайомилися з правом на освіту, яке закріплене в Конституції та певних нормативних документах.
–– дізналися, які середні навчальні заклади існують в Україні.
–– а також дізнались, які права та обов’язки мають учасники навчально-виховного процесу.
ОТЖЕ: здобуття повної загальної середньої освіти є як правом так і обов’язком кожного громадянина України.
Здобуття освіти є умовою досягнення успіху в житті.


