Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral
. УРОК ЧИТАННЯ 4-А КЛАС
ТЕМА: Зло сильне, та добро сильніше.
“Каїн і Авель”. Біблійна легенда.
МЕТА: ознайомити учнів з біблійною легендою «Каїн і Авель»; учити визначати головне в тексті, спостерігати за розвитком подій, диференціювати ознаки доброго і лихого ;збагачувати мовлення синонімами, порівняннями; поглибити знаннями про відносини людей в суспільстві; розвивати критичне мислення, спостережливість; прищеплювати доброзичливе ставлення до оточуючих, бажання творити добро та засуджувати жорстокість, заздрощі, ненависть.
ОБЛАДНАННЯ: карта подорожі Країною Читання, імпровізовані кольорові капелюхи, картки із завданнями для груп, підручник, зошит, Дерево Добра.
ХІД УРОКУ
І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Учитель. Добрий день, шановні гості! Діти, привітайтеся з гостями.
Учні. Ми вам раді, люди добрі
І вітаєм щиро вас.
І запрошуєм ласкаво
На читання у наш клас.
ІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- Сьогодні у нас незвичайний урок – урок –подорож Країною Читання. Ми будемо мандрувати Долиною творчості, потрапимо до Лісу легенд, зупинимось на Галявині відпочинку, піднімемось на Гору мислення.
ІІІ АРТИКУЛЯЦІЙНІ ВПРАВИ
- Вирушаємо у подорож.
1. Читання чистомовки
РА-РА-РА - настала осінняя пора.
ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ – подув сильний вітерець.
АЇ-АЇ-АЇ – облітає листя в гаї.
ДЕМ-ДЕМ-ДЕМ – ми у подорож ідем.
2. Формування швидкої реакції на слово. Гра «Точно і швидко».
-Доберіть слово, яке може виконувати названу дію, наприклад, нявчить - кіт.
ПРОЛЕТІЛИ (птахи, літаки)
СПАЛАХУВАЛИ ( зірки, вогні)
РОЗПАЛИТИ (вогнище, багаття)
3. Читання уривка вірша із пропущеними буквами, що позначають голосні звуки.
Н_ д_бр_т_ _сн_є св._т
_ д_бр_т_ю п_хн_ хл_б.
_ м_рн_ н_б_, в шк_л_ йт_ -
Ц_ т_к_ж в_яв д_бр_т _.
Д_ вс_х л_д_й л_б_в св_т_ -
Ц_ ч_ст_т_ _ д_бр_т_.
ІV ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
- Виходимо на «Долині творчості».
1. Переказ легенди «Вавілонська вежа»
2. Розповідь іншої кінцівки легенди.
3. Вправа «Мікрофон»
Пояснення вислову «вавилонське стовпотворіння»
V ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
- Ось ми в Лісі легенд. Тут ми познайомимось з новою біблійною легендою «Каїн і Авель».
За біблійними переказами, Бог створив світ. Першою людиною у ньому був Адам. Із його ребра Господь створив Єву. І почали вони розмноження людей. Їхніми синами були Каїн і Авель. А що з ними сталося, ми сьогодні дізнаємося.
VІ РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1.Читання тексту легенди «Каїн і Авель» підготовленими учнями.
Які почуття виникли під час слухання легенди?
Як звали братів? Хто були їхні батьки?
2.Самостійне читання легенди вголос
Самостійно прочитайте легенду.
- Якими змальовано Каїна і Авеля?
3. Фізкультхвилинка
- А ось Галявина відпочинку. Давайте відпочинемо.
А тепер, мандрівники,
Станем струнко, мов грибки.
Руки вгору піднімайте,
Ними добре помахайте,
Голівкою покрутіть,
Тулубом повертіть,
Як зайчики пострибайте,
І на місце всі сідайте.
4. Інноваційний метод Шести Капелюхів Мислення
- Перед нами Гора мислення. Піднімемось на неї групами. Об’єднаємось у шість груп, оберіть собі колір і отримайте завдання. Користуйтеся таблицею на дошці.
БІЛИЙ КАПЕЛЮХ
Завдання 1)Поясни за словником значення слова із тексту
ОКАЯННИЙ - (грішний. проклятий)
2) Доберіть синонімічні пари
Спалахувати зрозумів
Збагнув сторож
Вогнище безсоромно
Плазує грішний
Галасувати багаття
Зухвало дізнається
Вартівник загорялися
Проклятий кричати
Довідається повзе
3)Знайти порівняння в тексті (плазує, наче павук)
ЧЕРВОНИЙ КАПЕЛЮХ
Завдання. На скільки частин можна поділити текст легенди? Складіть план тексту легенди.
План
1. Злий і жорстокий Каїн.
2. Веселий і добрий Авель.
3. Заздрісний Каїн убив Авеля.
4. Переслідування всесвіту Каїна.
5. Прокляття людей.
ЖОВТИЙ КАПЕЛЮХ
Завдання. – Чи сподобалася вам поведінка Авеля?
Дати характеристику цього героя. Знайти речення в тексті на підтвердження цього.
(Авель - любить усе живе, працьовитий, веселий, добрий)
ЧОРНИЙ КАПЕЛЮХ
Завдання. – Яке зло вчинив Каїн? Дати характеристику Каїна. Знайдіть у тексті речення, що підтверджують це.
( Каїн – злий, жорстокий, заздрісний, грішний, трусливий, ледачий)
ЗЕЛЕНИЙ КАПЕЛЮХ
Завдання. Як ви розумієте слово доброта? Уявіть себе авторами книги
«Добрі поради».Які б правила ви до неї вписали?
(Доброта - чутливе ставлення до людей.
Поради: допомагати слабким, прощати помилки іншим, не заздрити, визнавати помилки, виконувати обіцяне, не видавати чужих таємниць, бути привітним, не бути жадібним, поводься так, щоб іншим було приємно з тобою.)
СИНІЙ КАПЕЛЮХ
Завдання. Що нового ви дізналися з легенди «Каїн і Авель»? Яка мета цієї легенди? Чому потрібно бути доброю людиною? Зробіть висновки.
(Дізналися чому грішну людину називають окаянною.
Мета: прославляти добро, показати учням, що зло не буває непокараним.
Висновки: Не можна бажати чи чинити комусь зла, потрібно бути добрим, людяним, мати чисту душу перед собою, людьми і Богом.)
5. Презентація роботи групами
VІІ ПІДСУМОК УРОКУ
- Перейдемо через Підсумковий гай.
1.Прочитайте прислів’я, як ви їх розумієте? Чи відповідають вони змісту легенди?
ДОБРО ДОВГО ПАМ’ЯТАЄТЬСЯ, А ЗЛО – ЩЕ ДОВШЕ
ДОБРОМУ СКРІЗЬ ДОБРЕ
2. - На жаль у нашому світі не завжди теж панує добро, милосердя. Давайте поміркуємо, що нам треба робити, щоб панувала доброта.
Свою думку висловіть на листочках і прикріпіть на Дереві добра.
(Учні пишуть бажання і наклеюють його на Дерево добра)
VІІІ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Записати у зошит план легенди «Каїн і Авель».
2. Написати міні-твір «Мій добрий вчинок».


