Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

Тема. Число 0. Віднімання рівних чисел. Приклади на віднімання та додавання. Послідовність чисел від 0 до 10.

Мета. Закріпити знання про утворення нуля; місце 0 в натуральному ряді, формувати уміння складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання; вдосконалювати навички усної лічби, розвивати мислення, увагу учнів; виховувати любов до природи, тварин.

Обладнання: предметні малюнки, картки цифр, таблиці для усної лічби, картки для парної роботи, геометричний матеріал, промінці.

Хід уроку

І. Організаційний момент. (2 хв.)

1.Привітання. Вчитель. Любі діти, у наш клас

Завітали гості щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Учні. Ми Вам раді, добрі люди,

І вітаєм щиро Вас.

Та запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас.

(Діти сідають за парти. Повертаються один до одного, посміхаються, бажають успіхів на уроці).

2. Мотивація.

Сьогодні наш урок буде незвичайним. Ми вирушимо у подорож до осіннього лісу. Нам допоможе у подорожі Лісовичок. Він познайомить нас з лісовими мешканцями. Ми вирушимо у подорож, щоб дізнатися, яка найбільша тварина живе у лісах України. А зробити це ми зможемо, якщо використаємо свої знання з математики. А саме, ми закріпимо знання про утворення нуля, місце нуля в натуральному ряді чисел, закріпимо уміння складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання. Пригадайте. що ми робимо на уроках математики.

Рахуємо Міркуємо Відгадуємо

Подпись: МАТЕМАТИКА Вимірюємо Граємо

Розв’язуємо Відповідаємо Пишемо

А девіз нашого уроку: «Працюймо наполегливо, швидко, старанно,

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

щоб жодна хвилина не втратилась марно.»

Отже починаємо наш урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань. ( 5хв.)

Нас зустрічає мешканець лісу – Лісовичок. Він добрий і слідкує за порядком у лісі. І перш, ніж нас пустити в ліс, ми повинні виконати його завдання. За правильні відповіді Сонечко нам буде роздавати свої промінці.

1. Вправа «Мікрофон». ( Фронтальне опитування.)

- Яке число стоїть за числом 4?

- Яке число передує числу 9?

- Яке число має «сусідів» 5 і 7?

- Яке число на 1 більше від числа 4?

- Яке число на 1 менше від числа 9?

- Яких «сусідів» має число 3?

- Як отримати число 5, якщо є число 4?

- На скільки 1 більше 0?

- Яка фігура називається трикутником?

- У якої фігури більше кутів – квадрата чи прямокутника?

ІІІ. Вивчення теми уроку. ( 22 хв.)

1. А ось і перший житель лісу, з яким нас знайомить Лісовичок. А хто це, відгадайте.

Довгі вуха, куций хвіст,

Невеличкий він на зріст.

На городі побував,

Нам капусту пожував.

Довгі ноги – скік та скік…

Ми погнались – він утік. ( Заєць).

Він приніс нам таке завдання.

1). Записати пропущені числа. ( Запис на дошці).

2) Порівняти числа: 0 і 2, 5 і 8, 10 і 6.

(Два учні виконують завдання біля дошки, а решта учнів виконують роботу в парах на картках. Потім перевірка.)

1 варіант 2 варіант 3 варіант

2. А ось ще один житель лісу. А хто це, відгадайте.

Що за дивна непосида

На стежину шишки кида?

З гілки скік та скік на гілку,

Упізнали, друзі, …. ( Білка.)

У неї для нас таке завдання: повторити склад чисел 6, 7, 10, 9.

Два учні заселяють будиночки, інші показують склад чисел 9 і 10 на планшетах.

6

 

7

 

4

3

 

(Перевірка виконання).

(«Довідкове бюро»)

Послухаємо члена довідкового бюро.

- Чи знаєте ви, що білка живиться не тільки горіхами і шишками. Білочка їсть жуків і мурашок, ос і джмелів, іноді ящірок, може ловити пташенят і викрадати із пташиних гнізд яйця, а також полюбляє бруньки, насіння ялин і сосен, ягоди і гриби.

Фізкультхвилинка.

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся,

Руки в сторони розвів,

Мабуть ключик загубив.

Щоб той ключик відшукати,

На носочки треба стати

І тихенько посідати.

3. А ось ще один дбайливий господар, який робить запаси на зиму. Хто ж це?

Колючий звірок у лісі блукає:

Грибочки і яблучка на голки натикає.

Зовуть його просто, зовуть його так.

Колючий звірок – це просто… ( їжак).

Він ніс на своїй спинці 4 грибочки.

І білочку нашу у лісі зустрів. Хвостатій пустунці він дуже зрадів. І вирішив грибочками її пригостити, бо він був щедрий їжачок. Віддав усі. Жодного не залишив.

А як же це записати?

4 – 4 = 0

- Які числа ми віднімали? (однакові)

- А скільки отримали? (0)

- А придумайте подібний приклад.

- Який висновок ми зробимо?

( Якщо віднімати однакові числа, то отримаємо 0).

4. «Мозаїка»

А щоб дізнатися яка найбільша тварина у лісі, треба розв’язати приклади.

(Робота в парах).

8 – 4 = (4) 5 + 3 = (8) 1 + 6 =(7) 4 + 5 =(9) 5 + 1 =(6)

3 + 1 =(4) 9 – 1 = – 3 =– 1 =(9) 3 + 3 =(6)

(Якщо правильно пари вирахували вираз, то їхня картка повинна зайняти своє місце на зображенні. Коли ми перевернемо таблицю. То отримаємо зображення лося).

То яка найбільша тварина лісу? (Лось).

5. «Довідкове бюро».

Про лося коротенько нам розповість член довідкового бюро.

А чи знаєте ви, що лось – це велика тварина на довгих ногах і великими рогами. Довжина його тіла 2метри 50сантиметрів, а висота – 2 метри. Лось живе 20 років. Через те, що він великий, то не може швидко бігати.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. (5 хв.)

1. Робота з геометричним матеріалом.

- З яких фігур утворено малюнок?

- Скільки , , ?.

2. І на останок Лісовичок хоче перевірити, як ви вмієте усно рахувати.

Віршовані задачі. (Підкріплені картинками).

1) img259.jpg Шість качок мали звичку

По ряску ходить до річки.

Галасливою юрбою

Дріботять поміж травою:

Двоє білих, решта – сірі.

Скільки сірих? Їх ______. (6 – 2 = 4)

img258.jpg

2) Кожний день виводить в сад

Наша Мурка кошенят:

Двох рябих, біленьке, сіре.

Скільки ж всіх малят? ( 2 + 1 + 1 = 4)

3) img257.jpgДо малят в дитячий сад

Завітало сім звірят:

Білченя, три бабачки

І колючі їжачки.

Їжачків до дітвори

Усього прийшло аж… ( 7 – 1 – 3 = 3)

V. Підсумок уроку. (1 хв.)

- Що ми робили на уроці?

- Чого навчилися на уроці?

- Що ми отримаємо, якщо віднімемо рівні числа, тобто однакові?

- Яка ж найбільша тварина лісу?

- Яке завдання найбільше сподобалось?

- Хто скільки сонечок зібрав?

( Промінці роздаються дітям за правильно виконані завдання на протязі уроку.)

Вовк Любов Миколаївна, вчитель початкових класів Ротмістрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Смілянського району Черкаської області