Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто
- 30% recurring commission
- Выплаты в USDT
- Вывод каждую неделю
- Комиссия до 5 лет за каждого referral


Мета:
розвиток уміння та навичок свідомого вибору здорового способу життя;
формування відповідального ставлення до власного здоров’я;
актуалізація проблеми здорового способу життя;
профілактика вживання наркотичних речовин.
Завдання :
сформувати відповідальне ставлення до власного здоров’я та власних вчинків;
навчити учнів визначати життєві цінності та власну позицію щодо шкідливих звичок та вживання наркотиків;
надати інформацію про негативну дію наркотиків канабіодної групи.
Матеріали та обладнання : чотири столи зі стільцями навколо них, дошка, ватман, маркери, кольорові ланцюжки для поділу на 4 групи, фломастери, картки з інформацією про наслідки вживання речовин канабіодної групи.
Перебіг заняття
І. Підготовча частина
1) Вступне слово
Доброго дня всім! Сьогодні ми будемо говорити про здоровя: як ми до нього ставимося? Яку роль воно відіграє в нашому житті? Чи є перешкоди для його збереження та як їх можна подолати? Адже з давніх – давен український народ найбільшою цінністю в житті вважає здоровя. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажали одне одному здоровя: «здоровеньки були», «дай Боже здоровя».
2) рухлива гра «Ланцюжки
Мета : згуртування групи, активізація учасників.
Діти об’єднуються у чотири команди за кольорами ланцюжків (4 види). Психолог просить залишити один ланцюжок на команду. Задача кожної команди – якомога швидше переглянути ланцюжок через рукави кожного учасника команди.
ІІ Основна частина
1) «Мозковий штурм»
Мета: актуалізувати розуміння учнями того, що таке здоров’я, його важливість, багатогранність, необхідність дбайливого і відповідального ставлення до нього.
Психолог. Коли промовляємо свої вітання одне до одного, то тим самим бажаємо здоров’я, тобто чогось дуже важливого у нашому житті. Що таке здоров’я? Здоровий спосіб життя? Які думки, асоціації виникають у вас з цим словом? (на аркуші, прикріпленому до дошки, психолог записує всі варіанти відповідей учнів).
Потім психолог пропонує визначення поняття » здоров’я» Всесвітньої організації здоров’я:
Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад. Були визначені складові формування здоров’я, а саме: спосіб життя – до 50 %, вплив навколишнього середовища – до 20%, спадковість до -20%, доступність і якість медичної допомоги – до 10%.
2) Інформаційне повідомлення про вплив наркотичних речовин на здоров’я
3) Вправа «Блеф клуб»
Мета: надати інформації про наслідки вживання речовин канабіодної групи (конопель).
Кожна група отримає картки з інформацією про наслідки вживання речовин канабіодної групи. Частина з них є міфом, частина – істина. Завдання спікера групи – переконати присутніх, чи згодна група з тезою, чи ні.
Якщо б фізичної залежності не існувало, то коноплю б ніколи не вважали за наркотик. | Фізична залежність від коноплі формується, а синдром відміни наркотика проходить досить важко і характеризується значною кількістю психічних розладів. |
Коли людина дозволяє собі випалити цигарку з коноплею чи гашишем, вона, таким чином, робить перший крок до наркозалежності. | Безсоння чи неспокійний сон є характерним проявом незалежності, при чому, якщо сон зберігається та сторонній спостерігач вважає, що курець спав, то самому наркоману здається, що він не спав вже декілька ночей. |
Унаслідок вживання конопель має місце роздратованість та емоційна нестабільність. Недоречний сміх з будь якого приводу може без видимих причин переходити у злість і роздратованість, а потім знову в сміх. Періоди роздратованості часто супроводжені пітливістю, різкою зміною тиску. | У людини різко порушується функція мозку, порушені психічні функції. Людина, яка вживає коноплю, дуже погано запам’ятовує слова і події, які відбувалися з ним протягом 4-8 год. Порушення памяті може прогресувати та охоплювати все більший проміжок часу. |
Людина втрачає правильне відчуття часу. Внутрішній годинник різко уповільнюється. Правильне відчуття часу відновлюється тільки через 8-10 год. | Втрачається здібність правильно орієнтуватися у просторі, людина протягом доби не може правильно оцінити відстань між предметами. |
Встановлено, що після одного року вживання продуктів коноплі людині діагностують незворотню придбану деменцію. | Від тривалого вживання конопель розвивається агресивність, яка за симптомами схожа на «білу гарячку» |
4) Робота в групах
Психолог. А зараз вам необхідно буде відповісти на запитання, працюючи в гру.(кожна група отримує запитання, відповідь на яке члени групи обмірковують протягом 4 хв. і записують на аркуші паперу). Чим різноманітнішими, доступнішими будуть ваші відповіді, тим краще. Потім поділимося своїми думками, від групи буде виступати спікер.
Психолог роздає запитання кожній групі:
1 група Для чого вам здоровя
2 група Що заважає людям бути здоровими?
3 група Що шкодить здоровю?
4 група Від чого або від кого залежить нше здоровя?
Діти обговорюють, записують і презентують свої відповіді.
Психолог. Отже, ми побачили, що здоровя допомагає досягти успіхів і залежить від багатьох факторів.
ІІІ Підсумок заняття
1) Вправа «10 кроків до здорового способу життя »
Мета : свідоме бачення учнями того, що є здоровим способом життя, в яких діях і поведінці це виявляється, пошук прийомів наочного переконання ровесників.
Кожній групі запропоновано зобразити на папері свої кроки (дії та приклади поведінки), наприклад сліди, сходинки тощо, у напрямку свого вибору здорового способу життя. Це може бути малюнок, аплікації і т. ін., де можна використати всі матеріали, які знаходяться на столі. На виконання завдання – 10 хв. Кожна група презентує свої «10 кроків» до здорового способу життя.
2) Прослуховування та обговорення притчі «Все у твоїх руках»

Психолог. А тепер, прослухавши легенду подумайте: чого вона нас навчає?
Джерело : Журнал Липень 2012р. №7(43) ст..35
М. І.Божко, Алчевська Українська гуманітарна гімназія, Луганська об.

