Партнерка на США и Канаду по недвижимости, выплаты в крипто

  • 30% recurring commission
  • Выплаты в USDT
  • Вывод каждую неделю
  • Комиссия до 5 лет за каждого referral

11 клас

Тема: Слово, словосполучення, речення. Синтаксичні зв’язки в них

Мета: повторити, узагальнити і систематизувати знання про слово, словосполучення, речення та синтаксичні зв'язки в них; розвивати вміння й навички визначати тип син­таксичного зв’язку у словосполученнях і реченнях; виховувати любов до рідної мови.

Тип уроку: узагальнення і систематизація набутих знань.

Обладнання: підручники, таблиці.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Мовна розминка

1. Який розділ мовознавства вивчає звуки мови?

2. Назвіть формотворчі частки.

3. Якого роду слова соня, роззява, трудяга?

4. Яким членом речення буває вигук?

II. Оголошення теми і мети уроку

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Бесіда.

1. Порівняйте слово і словосполучення, речення і словосполучення. Зробіть висновки.

2. Що таке словосполучення? З чого воно складається?

3. Які сполучення слів не вважаються словосполученнями?

4. Які синтаксичні зв’язки існують між словами у словосполученні? Пояснити кожен.

5. Які є види словосполучень за будовою і за головним словом? (табл. с.104 підручника)

IV. Виконання вправ.
1. Творче завдання.

З’ясувати, які пари слів є словосполученнями, а які ні. Зробити синтаксичний розбір словосполучень.

Вірний друг, читати книгу, діти читають, добре вчитися, урочиста мелодія, найбільш залежний, переливається з грудей, з грудей парубочих, весна і літо, дужа пісня, лунає понад степом, лунає й досі, біля школи.

2. Вправа 220 (Перекласти словосполучення українською мовою, порівняти їх написання в українській та російській мовах).

НЕ нашли? Не то? Что вы ищете?

3. Вправа 216 (перші три зошити на оцінку).

4. Творче завдання

Вправа 215 (Написати твір-мініатюру за опорними словосполученнями)

5. Диктант із завданням.

Знайти граматичні основи поданих речень.

Які пишні рідні степи! Ген-ген далеко в степу сунеться довга валка чумаків, їх пісня в’ється понад степом. А там далеко, край степу, мріє Чорне море. По ньому бігають золоті скалки сонця. Не загинула давня Україна, не занапастилась її сила. Збереглася, заховалася в степах, в садках, в народі і ніколи не загине. А пісня ллється мелодійна, урочиста, виявляє дужу силу України. Розлягається на тих степах, де колись тирса шуміла, де кров ворога текла, червоніла.

Робота в мікрогрупах (учні перевіряють один в одного роботи і роблять аналіз).

6. Самостійна робота з перфокартками. Визначити спосіб синтаксичного зв'язку у словосполученнях і записати (Кер., Уз., Пр. )

Душа убогая, марно плачеш, людський плач, блищить на сонці, вирушили в дорогу, приспані тривоги, тяглося понад річкою, лунає й досі, звичайна хмара, пропише раптом, барви золоті, торкнуть коней.

V. Підсумки уроку

(учні узагальнюють роботу на уроці)

VI. Домашнє завдання

§11, впр. 220