Урок 4
Контрольна робота №1 на тему: «Інформація. Інформаційні процеси. Дані»
Мета. Перевірити знання учнів з даної теми, формувати вміння працювати з електронними тестами; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати самостійність.
Тип уроку. Урок контролю знань і вмінь учнів.
Обладнання: комп’ютер, завдання на картках.
Програмне забезпечення: тестова програма My Test.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Виконання контрольної роботи (тести на комп’ютері).
ІІІ. Виконання контрольної роботи (тести на паперіі).
Завдання контрольної роботи:
1. Відомості про різноманітні процеси, предмети і явища називаються...
А) інформація; Б) повідомлення; В) розповідь; Г) перекази; Д) слухи.
2. Вкажіть приклад текстового способу подання повідомлення.
А) Значення температури порітря, швидкість руху автомобіля, сила землетрусу, висота
людини, маса олівця і т. д.
Б) Математичні формули, ноти, запис ходів шахів, шрифти для сліпих
В) Прозові та віршовані твори, листи, записки, листівки, смс-ки;
Г) Хитання головою, жести мови глухонімих, сигнали світлофора, сигнали азбуки
Морзе;
Д) Розповідь друга цікавої історії, оголошення по радіо, сигнали автомобіля, дзвінок
на урок або перерву, сміх, плач, звучання музичних інструментів.
3. Вкажіть приклад числового способу подання повідомлення.
А) Розповідь друга цікавої історії, оголошення по радіо, сигнали автомобіля, дзвінок
на урок або перерву, сміх, плач, звучання музичних інструментів;
Б) Значення температури порітря, швидкість руху автомобіля, сила землетрусу, висота
людини, маса олівця і т. д.
В) Повідомлення у журналі з фотографіями, відео кліпи пісень, відео репортаж по
телебаченню, малюнок із підписом;
Г) Математичні формули, ноти, запис ходів шахів, шрифти для сліпих
Д) Малюнки, картинки, фотографії, дорожні знаки.
4. Вкажіть приклад звукового способу подання повідомлення.
А) Прозові та віршовані твори, листи, записки, листівки, смс-ки;
Б) Розповідь друга цікавої історії, оголошення по радіо, сигнали автомобіля, дзвінок
на урок або перерву, сміх, плач, звучання музичних інструментів;
В) Хитання головою, жести мови глухонімих, сигнали світлофора, сигнали азбуки
Морзе;
Г) Повідомлення у журналі з фотографіями, відео кліпи пісень, відео репортаж по
телебаченню, малюнок із підписом;
Д) Математичні формули, ноти, запис ходів шахів, шрифти для сліпих.
5. Вкажіть приклад графічного способу подання повідомлення.
А) Математичні формули, ноти, запис ходів шахів, шрифти для сліпих;
Б) Прозові та віршовані твори, листи, записки, листівки, смс-ки;
В) Фрагменти кіно без звуку, анімації процесів;
Г) Хитання головою, жести мови глухонімих, сигнали світлофора, сигнали азбуки
Морзе;
Д) Малюнки, картинки, фотографії, дорожні знаки.
6. Як можна сприйняти звукове повідомлення?
А) органом зору; Б) органом слуху; В) органами дотику; Г) органом нюху;
Д) органами смаку.
7. Повідомлення у журналі з фотографіями, відео кліпи пісень, відео репортаж по телебаченню, малюнок із підписом. Який це спосіб подання повідомлень?
А) Умовні сигнали; Б) Спеціальні позначення; В) Комбінований; Г) Відео;
Д) Графічний.
8. Інформація - це...
А) повідомлення;
Б) відомості про різноманітні процеси, предмети і явища;
В) відомості про людей;
Г) відомості про тварин;
Д) нові відомості, нові знання, які отримує людина.
9. Які інформаційні процеси ви знаєте?
А) Зберігання; Б) Передавання; В) Опрацювання; Г) Пошук інформації;
Д) Переказування.
10. Вкажіть серед наведеного нижче носії інформації:
А) пам’ять людини; Б) екран телевізора; В)зошит; Г) повітря; Д) кишеня.
11. Що таке дані?
А) Отримана інформація;
Б) Повідомлення, зафіксовані на певному носії та подані у виді, зручному для
передавання й опрацювання людиною або пристроєм;
В) Словесне повідомлення про природу;
Г) Словеснеповідомлення про людей;
Д) Розклад уроків.
12. Які сучасні комп'ютери ви знаєте?
А) Стаціонарний комп’ютер; Б) Планшетний комп’ютер; В) Ноутбук; Г) Телефон;
Д) Диктофон.
13. Який пристрій може гратися з нами?
А) Калькулятор; Б) Ігрова приставка; В) Телефон; Г) Фотокамера; Д) Диктофон.
14. Який із пристроїв може передавати інформацію на відстань?
А) Навігатор; Б) Мобільний телефон; В) Електронна книжка; Г) Фотокамера;
Д) Диктофон.
15. Ти дуже любиш читати книги. Який із пристроїв найзручніший для читання під
подорожі ?
А) Електронна книжка; Б) Мобільний телефон; В) Смартфон; Г) Електрофон;
Д) Телевізор.
Відповіді: 1-Б, 2- В, 3-Б, 4-Б, 5-Д, 6-Б, 7-В, 8-Д, 9-А, Б,В, Г, 10-А, В, 11-Б, 12-А, Б,В, 13-Б,
14-Б, 15-А.
IV. Перегляд мультфільму.
Підсумок уроку.
Домашнє завдання. Повторити п.1.1.-1.3.


